Kursi un semināri

Rīgas Doma kora skolas organizētās meistarklases un semināri


2023./2024. mācību gads

Aicinām mūzikas skolu un vidusskolu audzēkņus, pedagogus un diriģentus uz profesionālās pilnveides meistarklasi LAUDAMUS CHORALIS 2024 18. un 19. martā Rīgas Doma kora skolā! Meistarklases “Laudamus” jau septīto reizi Rīgas Doma kora skolā pulcē pedagogus un topošos mūziķus no visas Latvijas, lai dalītos pieredzē, smeltos iedvesmu, pilnveidotos un bagātinātu zināšanas no mūzikas nozares profesionāļiem.

 

Šogad meistarklašu ietvaros Rīgas Doma kora skolas diriģēšanas nodaļas audzēkņi strādās ar Emīla Dārziņa mūzikas skolas simfonisko orķestri, notiks lekcijas un sarunas par aktualitātēm latviešu kora mūzikā, kā arī dzirdes treniņš. Meistarklašu dalībniekiem – Latvijas mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu audzēkņiem – būs iespēja muzicēt kopā ar Rīgas Doma kora skolas jaukto kori, iestudējot V. A. Mocarta Rekviēmu.

Meistarklašu vadītāji:

  • Jurģis Cābulis – diriģents, meistarklašu mākslinieciskais vadītājs, Rīgas Doma kora skolas diriģēšanas nodaļas vadītājs un jauktā kora diriģents;
  • Andris Vecumnieks – muzikologs, komponists, JVLMA profesors un Emīla Dārziņa mūzikas skolas orķestra diriģents;
  • Mārtiņš Klišāns – diriģents, pedagogs un Rīgas Doma zēnu kora mākslinieciskais vadītājs;
  • Jūlija Jonāne – muzikoloģe, Rīgas Doma kora skolas pedagoģe, mūzikas teorētisko priekšmetu metodiskās komisijas vadītāja;
  • Jēkabs Jančevskis – komponists, Rīgas Doma kora skolas pedagogs;
  • Liene Jakovļeva – muzikoloģe, Latvijas Radio raidījumu veidotāja.
Pieteikšanās līdz 13. martam, aizpildot PIETEIKUMA ANKETU.

Dalības maksa pedagogam:

  • par 1 dienu: 22 EUR
  • par abām dienām: 40 EUR
Dalības maksa studentam/skolēnam (uzrādot apliecību):
  • par 1 dienu: 11 EUR
  • par abām dienām: 20 EUR
Saziņai:
Jautājumi par rēķiniem – gramatvediba@nmv.lv
Citi jautājumi – kursi@nmv.lv

Iesākot Rīgas Doma kora skolas 30 gadu jubilejas gadu, aicinām uz profesionālās kompetences pilnveides kursiem un meistarklasi ar izcilo pianistu Daumantu Liepiņu “Skaņveides mākslas nozīme skaņdarbu satura atklāsmē”. Meistarklases attālināti varēs vērot 2024. gada 12. februārī plkst. 10.30-17.00. Meistarklašu vadītājs strādās ar Rīgas Doma kora skolas pamatskolas un vidusskolas audzēkņiem (repertuārs tiks apstiprināts februāra sākumā).

Pieteikšanās līdz 8. februārim ieskaitot, aizpildot PIETEIKUMA ANKETU.
Apliecības par dalību 7 stundu meistarklasēs tiks nosūtītas elektroniski trīs nedēļu laikā.


Dalības maksa: 15 EUR
Studentiem, uzrādot derīgu apliecību: 5 EUR
Jautājumi par rēķiniem gramatvediba@nmv.lv
Citi jautājumi kursi@nmv.lv
 

13. decembris plkst. 12.10-13.55 Kora zālē

Ievads balss efektos (Suvi Uura, Somija)

 

Suvi Uura ir dziedātāja, dziesmu autore, balss aktrise un dziedāšanas skolotāja. Jau vairākus gadus māca balss efektu izmantošanu un pati uzstājas gan Somijā, gan ārzemēs. Meistarklase sniegs ieskatu par dažādiem efektiem, ko iespējams radīt ar savu balsi (piem. distortion, growl, vocal breaks, screams). Mācība par efektiem ir balstīta uz pilnīgu vokālo tehniku, kā arī uz Suvi pašas pieredzi kā dziedātājai un balss aktrisei.

12. decembris plkst. 12.10-13.55 7. zālē

Muzikālā teātra deja (Noora Kolanen, Somija)

 

Noora Kolanen ir daudzpusīga dejotāja ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi dejas pedagoģijā un horeogrāfijā. Noora piedāvās jautru un asprātīgu muzikālā teātra dejas meistarklasi. Tehniskā iesildīšanās, kuras pamatā ir džeza deja, stiepšanās un vēdera muskuļu nostiprināšanu. Soļu kombinēšana, pagriezieni un lēcieni. Mūzikla “Grease” dejas rutīnas apgūšana!


23. oktobrī Rīgas Doma kora skolā notiks audiologopēdes Tinces Strazdiņas seminārs un profesionālās pilnveides kursi “Pareiza skaņu izruna, skanējums – teorija un prakse”!

Tince Strazdiņa ir Latvijas Audiologopēdu asociācijas priekšsēdētāja, strādā Paula Stradiņa klīniskājā universitātes slimnīcā un Cēsu klīnikā.

Seminārā tiks apskatītas sekojošas tēmas:

  • Artikulācijā iesaistītie orgāni, fizioloģija, traucējumi
  • Patskaņu, līdzskaņu izruna – artikulācijas pozas
  • Vingrinājumi pareizas artikulācijas pozas apguvei, skaņu automatizēšanai
  • Skanējuma izmaiņas – nazalitāte, tās veidi, cēloņi, ieteikumi tās mazināšanai

Mērķauditorija: pirmskolas, sākumskolas pedagogi, vecāki, vokālie pedagogi
Norises laiks: 23. oktobris plkst. 10.00 – 13.00
Dalības maksa: 15,00 EUR

Pieteikšanās – aizpildot pieteikuma anketu


2023. gada 20. un 21. septembrī Rīgas Doma kora skolā notiks operdziedātāja Valda Jansona meistarklases ar vokālās nodaļas audzēkņiem, kuri 22. septembrī piedalīsies arī svinīgā meistarklašu noslēguma koncertā. 

Valdis Jansons ir vairāku starptautisko konkursu laureāts un dziedātājs ar lielu pieredzi opermūzikā. Viņš ir uzstājies vairāk kā 80 operteātros, atveidojot 65 lomas. Savu profesionālo izaugsmi nepārtraukti pilnveido papildus studijās. Vēl nesen ieguvis maģistra grādu diriģēšanā, Valdis šobrīd izstrādā promocijas darbu Kalifornijas universitātē ASV. Viena no operdziedātāja intereses jomām ir valodas artikulācija un tēlainība (radošā biogrāfija).

“Valdis Jansons ir ideāls Verdi baritons ar ne pārāk gaišu, ne arī tumšu tembru, vienmērīgu visā diapazonā. Valodas artikulācija ir perfekta un vienotība ar tekstu ir nepārtraukta. ” Opéra de Saint-Étienne, Francija, 2023

Meistarklases 20. un 21. septembrī plkst. 10.00-16.20 NMV Emīla Dārziņa koncertzālē
Meistarklašu noslēguma koncerts 22. septembrī plkst. 18.00 NMV Emīla Dārziņa koncertzālē

Dalības maksa:

  • Viena meistarklašu diena – 35 EUR (studentiem – 25 EUR, skolēniem – 10 EUR);
  • Divas meistarklašu dienas – 70 EUR (studentiem – 50 EUR, skolēniem – 20 EUR);
  • Koncerta apmeklējums – 10 EUR;
  • Nacionālās Mākslu vidusskolas audzēkņiem un pedagogiem meistarklases un koncerts bez maksas.

Meistarklašu dalībnieki saņems apliecību par profesionālās kompetences pilnveidi.

Pieteikšanās, aizpildot PIETEIKUMA ANKETU (arī NMV audzēkņiem un pedagogiem).


Arhīvs

11. maijā plkst. 9.00 pasaulslavenais amerikāņu baritons Tomass Hempsons (Thomas Hampson) un izcilais vācu pianists Volframs Rīgers (Wolfram Rieger) sniegs meistarklases NMV Emīla Dārziņa koncertzālē, kuras klausīties ir aicināti Latvijas mūzikas izglītības iestāžu pedagogi, audzēkņi un jebkurš interesents.

Dienas kārtība:

  • 9.15 – 10.00 Reģistrēšanās kursiem
  • 10.00 – 11.30 Tomasa Hempsona meistarklases
  • 11.30 – 12.00 Pauze
  • 12.00 – 15.00 Volframa Rīgera meistarklases

Kursu pirmajā daļā būs iespēja dzirdēt Tomasa Hempsona meistarklases vokālajā mākslā, bet otrajā daļā – Volframa Rīgera meistarklases klavierpavadījuma spēlē. Meistarklasēs piedalīsies Emīla Dārziņa mūzikas skolas un Rīgas Doma kora skolas audzēkņi.

Kursu maksa: 30,- EUR
Nacionālās Mākslu vidusskolas audzēkņiem un pedagogiem: bez maksas

Pieteikšanās anketa – šeit!
Plašāka informācija par meistarklašu vadītājiem – šeit!

Esat laipni aicināti izmantot šo unikālo iespēju dzirdēt izcilu mūziķu darbu, iedvesmoties no viņiem un smelties atziņas Jūsu profesionālajai darbībai mūzikā!


 

Rīgas Doma kora skolas meistarklases
LAUDAMUS JAZZ 2023

 

Šī gada 15. martā Rīgas Doma kora skolā notiks profesionālās pilnveides meistarklases LAUDAMUS JAZZ 2023 ar unikālo Hammond ērģeļu prezentāciju un koncertu!

 

Meistarklašu vadītāji:

 

  • Madars Kalniņš – Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas docents, Rīgas Doma kora skolas džeza klavierspēles, kā arī kompozīcijas un aranžijas pedagogs;
  • Toms Mikāls – Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas džeza klavierspēles pedagogs;
  • Andris Buiķis – Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas sitaminstrumentu spēles pedagogs un komponists.

 

Kursu dienas programmu noslēgs vērienīgskoncerts ar Rīgas Doma kora skolas jaunieguvumu – digitālajām Hammond ērģelēm. Šis Lorensa Hamonda izgudrojums nokļuva džeza mūzikas aprindu priekšplānā pateicoties Džimijam Smitam pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados. Džeza ērģeļu spēles tehnika ir ļoti komplicēta un ir īsts izaicinājums džeza pianistam. Instrumenta prezentācijas koncertu vadīs Hammond ērģelnieks Atis Andersons, kopā ar sitaminstrumentālistu Andri Buiķi un ģitāristu Jāni Griķi.

 

Meistarklases paredzētas džeza, populārās un ritma mūzikas programmu pedagogiem. Kopā ar saviem pedagogiem aicināti piedalīties mūzikas skolu vecāko klašu un mūzikas vidusskolu audzēkņi, studenti un citi interesenti.

 

Meistarklašu tēmu loks aptvers daudzpusīgas džeza un populārās mūzikas radošās izpausmes – kompozīciju, improvizāciju, instrumentāciju, aranžiju.  Piedāvātā programma būs saistoša gan izpildītājmāksliniekiem, īpaši pianistiem un komponistiem.

 

Meistarklašu dienas kārtība
Hammond ērģeļu apraksts

 

 

Pieteikšanās līdz 8. martam, aizpildot PIETEIKUMA ANKETU!
Vietu skaits meistarklasēs ir ierobežots!

 

Dalības maksa ar iekļautām pusdienām:

 

  • Pedagogs: 35 EUR
  • Students: 35 EUR
  • Skolēns: 10 EUR

 

Saziņai: kursi@nmv.lv

 

Rīgas Doma kora skola aicina uz profesionālās kompetences pilnveides kursiem klavierspēles pedagogiem “Polifonijas māksla” (6 stundu apjomā) 2023. gada 19. janvārī plkst. 10:00 – 15:30 tiešsaistes platformā Zoom!

 

Kursu ietvaros notiks pianistes un klavierspēles pedagoģes Ivetas Pinkules praktiskās nodarbības ar Rīgas Doma kora skolas audzēkņiem. Programmā – skaņdarbi no Rīgas Doma kora skolas pedagogu apkopotā polifono skaņdarbu krājuma “Polifonija 2.-8. klasei”. Kursos būs iespēja gūt ierosmi un papildināt zināšanas polifonās mūzikas interpretācijā, sākot ar vienkāršiem menuetiem līdz trīsbalsīgām invecijām, prelūdijām un fūgām.

 

Kursu vadītājas Ivetas Pinkules biogrāfija
“Polifonija 2.-8. klasei” krājuma apraksts un saturs

 

Kursu dalības maksa
Standarta dalības maksa: 15,- EUR
Studentiem, uzrādot derīgu apliecību: 5,- EUR
PIKC Nacionālās Mākslu vidusskolas pedagogiem: bez maksas

 

Pieteikšanās
Pieteikšanās līdz 10. janvārim, aizpildot PIETEIKUMA ANKETU

 

  • Rēķinus izraksta un izsūta laikā no 11. līdz 13. janvārim
  • Apmaksas veikšanas pēdējā diena – 17. janvāris
  • Pieslēgšanās saite tiks izsūtīta uz anketā norādīto e-pastu 18. janvārī
  • Apliecības tiks nosūtītas elektroniski trīs nedēļu laikā

 

Plašāka informācija
Jautājumi par rēķiniem – gramatvediba@nmv.lv
Citi jautājumi – kursi@nmv.lv, 27677457

 

 


 

Rīgas Doma kora skola aicina vispārizglītojošo skolu mūzikas skolotājus un mūzikas izglītības iestāžu pedagogus uz profesionālās tālākizglītības kursiem (7 stundu apjomā) klātienē un tiešsaistē “RADOT MŪZIKU – INTERAKTĪVAS MŪZIKAS UN SOLFEDŽO APGUVES METODES NO 1. KLASES LĪDZ AUGSTSKOLAS LĪMENIM”.

 

Kursu programmā:

 

  • Iepazīšanās ar inovatīvu mūzikas apguves platformu “Radot mūziku” 1. – 6. klasei
  • “Ideju pakāpieni”, kā mācīt efektīvi, izmantojot daudzveidīgas metodes
  • Interaktīva darbnīca – “Mūzikas labirints”, kurā kopīgi izmēģināt un izvērtēt jauniegūtās metodes skolā un mūzikas skolā (tiešsaistē varēs skatīt videomateriālus un piekļūt interaktīvajai platformai)
  • Lekcija par solfedžo vēsturi Latvijā. Ieskats interesantākajās LVK vēstures lappusēs. Pirmās mācību literatūras apskats
  • Metodes un idejas melodiskās un harmoniskās dzirdes izkopšanā, tempometroritma prasmju attīstīšanā un mūzikas analīzē ar dzirdi mūzikas skolas vecākajās klasēs, vidusskolā un augstskolā.

 

Kursus vada: 
Sintija Kārkliņa – mūzikas pedagoģe, “Radot mūziku” autore, direktore
Elīna Selga – muzikoloģe (Mag. Art.),  JVLMA docētāja, redaktore.

 

Norises laiks: 2022. gada 30. novembrī plkst. 12.00 – 18.00
Vieta: Rīgas Doma kora skola, Kora zāle

 

Pieteikšanās līdz 23. novembrim aizpildot PIETEIKUMA ANKETU.

 

Dalības maksa:

 

  • Klātienē – 35 EUR ar iekļautām pusdienām
  • Tiešsaistē – 25 EUR
  • Studentiem klātienē – 15 EUR ar iekļautām pusdienām
  • Studentiem tiešsaistē – 5 EUR
  • PIKC NMV pedagogiem ieeja bez maksas

 

 


 

Rīgas Doma kora skola aicina uz profesionālās kompetences pilnveides kursiem 12 stundu apjomā – Latvijas Nacionālās operas solistes un JVLMA  asoc. prof. Andžellas Gobas meistarklases!

 

Kursu programmā paredzēta lekcija “Cilvēka anatomija un fizioloģija dziedāšanas laikā” un praktikums ar Rīgas Doma kora skolas vokālās nodaļas audzēkņiem, aptverot repertuāru no vecitāļu mūzikas līdz romantismam. Meistarklase notiks 2022. gada 20. un 21. oktobrī plkst. 10.00 – 16.00 Nacionālās Mākslu vidusskolas Emīla Dārziņa koncertzālē un tiks pārraidīta arī Zoom platformā. 

 

Pieteikšanās līdz 17. oktobrim, aizpildot PIETEIKUMA ANKETU

 

Dalības maksa:

 

  • Par vienu dienu – 20 EUR
  • Par divām dienām – 30 EUR
  • Studentiem – 5 EUR par dienu 
  • PIKC NMV pedagogiem un audzēkņiem ieeja bez maksas

 

Jautājumiem: kursi@nmv.lv

 

Laipni lūgti visi interesenti!

 

 


 

2022. gada 4. oktobrī plkst. 14.00 Rīgas Doma kora skolas Kora zālē notiks otolaringoloģes un foniates Līgas Loginas lekcija “Balss anatomija un veselība”. Lekcija paredzēta 8. un 9. klases audzēkņiem, bet laipni aicināti arī vidusskolas programmu vokālisti.

 

 


 

Nacionālās Mākslu vidusskolas pedagogi tiek aicināti uz lekciju „Emocionālās inteliģences attīstīšana un sociāli emocionālā mācīšanās skolēnu spēju attīstīšanai un pedagogu labklājībai Nacionālajā Mākslu vidusskolā” 22. augustā plkst. 12.00 Emīla Dārziņa koncertzālē! Lekciju vadīs LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore, vadošā pētniece un sertificēta psiholoģe Baiba Martinsone.

 

Lekcijas programmā:

 

  • Kas ir sociāli emocionālā mācīšanās un kādēļ tā nepieciešama skolā un radošās profesijās?
  • Skolēnu un pedagogu ieguvumi, sistemātiski attīstot skolēnu sociāli emocionālās prasmes;
  • Kā tieši īstenot sociāli emocionālo mācīšanos (pieejas un konkrēti metodiskie paņēmieni);
  • Pedagoga loma skolēnu un savas labklājības veicināšanā un sekmīgā sadarbībā ar skolēnu vecākiem.

 

Dr. psych. Baiba Martinsone
Vada psiholoģiskās izpētes kursus un pārraudzības prakses klīniskās un skolu psiholoģijas nozarēs maģistra studiju programmā. Izveidojusi studiju kursus par sociāli emocionālo mācīšanos visos pedagogu studiju līmeņos. Vada doktora disertācijas klīniskās un attīstības psiholoģijas nozarēs. 

 


2021. / 2022. mācību gads


2022. gada 3. jūnijā plkst. 15.00-18.00 Rīgas Doma kora skolas Kora zālē notiks aktiera, mūziķa Maksima Busela meistarklase Balss un ķermeņa savienošana, izmantojot Mihaila Čehova aktiermākslas tehniku

  • Ieskats Mihaila Čehova aktiermākslas tehnikā – teorija un prakse;
  • Mihaila Čehova aktiermākslas tehnikas paraugdemonstrējumi;
  • Metodes praktiskais pielietojums, strādājot ar mūziklu un džeza nodaļu audzēkņiem.

Laipni lūgti visi interesenti!


Ieskats mūsdienu mūzikas notācijas labirintos un jaunās paaudzes latviešu komponistu klaviermūzikā bērniem
Pianistes Agneses Egliņas meistarklase

Aicinām uz izcilās pianistes, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docentes Agneses Egliņas tiešsaistes meistarklasi šī gada 27. aprīlī plkst. 10.00-15.00 no Rīgas Doma kora skolas! Meistarklasē A. Egliņa iedvesmos un dalīsies meistarībā ar Rīgas Doma kora skolas audzēkņiem, iestudējot jaunajā nošu krājumā “Parafrāzes par latviešu tautasdziesmām klavierēm II” iekļautos skaņdarbus. Tāpat būs iespēja gūt ieskatu mūsdienu mūzikas notācijā un interpretācijā.

Nošu krājumā “Parafrāzes par latviešu tautasdziesmas klavierēm II” apkopoti 7 jaunās paaudzes komponistu – Jutas Bērziņas-Zīles, Madaras Pētersones, Platona Buravicka, Evijas Skuķes, Lindas Leimanes, Renātes Stivriņas un Aivara Krastiņa – radīti jaundarbi. Krājums izdots sadarbībā ar nošu izdevniecību “Musica Baltica”, Valsts kultūrkapitāla fondu un Latvijas Mākslas akadēmiju. Veiksmīgākai dalībai meistarklasē aicinām iegādāties nošu krājumu Musica Baltica veikalā (K. Barona iela 39, Rīgā) vai internetveikalā

Dalības maksa meistarklasē – 10 EUR.

Meistarklasi būs iespējams vērot attālināti. Meistarklases dalībnieki saņems apliecību par dalību profesionālās pilnveides programmā (A) 5 stundu apjomā.

Lai nodrošinātu dalību meistarklasē, lūdzam aizpildīt pieteikuma anketu līdz 25. aprīlimhttps://ej.uz/rdks-meistarkursi


Rīgas Doma kora skolas meistarklases LAUDAMUS: Meiteņu kora TIARA zīmols – skaņas estētika

Šī gada 29. aprīlī Mežaparka estrādes Kokaru zālē notiks Rīgas Doma kora skolas organizētas profesionālās pilnveides meistarklases LAUDAMUS diriģentiem un mūzikas pedagogiem. Kopā ar saviem pedagogiem meistarklasēs ir aicinātas piedalīties arī Latvijas mūzikas skolu kora klašu audzēknes (sākot no 5. klases). 

Šī gada meistarklašu mākslinieciskā vadītāja ir Rīgas Doma meiteņu kora TIARA diriģente Aira Birziņa. Meistarklašu tēmu loks sasauksies ar gaidāmo Rīgas Doma meiteņu kora TIARA 25 gadu jubileju, kas ar koncertu tiks atzīmēta šī gada 2. jūnijā. Uzmanības centrā būs meiteņu kora skaistā un bagātā skaņa, kas pasaulē tiek īpaši augstu vērtēta. Meistarklašu programmā paredzētas lekcijas un nodarbības atzītu profesionāļu vadībā. Meistarklases vadīs Aira Birziņa, režisors un aktieris Varis Klausītājs, horeogrāfs un dejotājs Rolands Meržejevskis, pieaicinātie lektori un vokālie pedagogi. Dalībniecēm – Latvijas mūzikas skolu kora klašu audzēknēm – būs iespēja muzicēt kopā ar Rīgas Doma meiteņu kori TIARA. 

Simboliski kā meistarklašu norises vieta izraudzīta Mežaparka estrāde, kur šobrīd top jaunā Dziesmu svētku vēstures ekspozīcija un nesen atklāta kormūzikas dižgaru – brāļu Kokaru – vārdā nosauktā koncertzāle.

Rīgas Doma kora skola kā Latvijas kordziedāšanas tradīciju un Dziesmu svētku sakņu nenogurstoša uzturētāja jau piekto reizi sniedz iespēju pedagogiem no visas Latvijas satikties vienuviet, lai iegūtu jaunu pieredzi, papildinātu zināšanas un smeltos iedvesmu turpmākai darbībai. Meistarklases LAUDAMUS tiek rīkotas kopš 2017. gada, un katru gadu to kodols un radošā laboratorija ir kāds no Rīgas Doma kora skolas koriem – 1.-2. klašu koris, diriģentes Ilona Poikāne, Inese Kudrjavska (2020. g.), Rīgas Doma zēnu koris, diriģents Mārtiņš Klišāns (2017. un 2021. g.), Rīgas Doma meiteņu koris TIARA, diriģente Aira Birziņa (2018. g.) un Rīgas Doma kora skolas jauktais koris, diriģents Jurģis Cābulis (2019. g.). 

Liepājas mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas skolotājas Evijas Golubas un audzēkņu Tāles Koliņas un Virsavijas Ungeites atsauksme par meistarklasi:

Meistarklašu mākslinieciskā vadītāja ir Rīgas Doma meiteņu kora “Tiara” diriģente Aira Birziņa. Simboliski meistarklašu norises vieta bija izraudzīta Mežaparka estrāde, kur šobrīd top jaunā Dziesmu svētku vēstures ekspozīcija un nesen atklāta kormūzikas dižgaru – brāļu Kokaru – vārdā nosauktā koncertzāle.
Uzmanības centrā bija meiteņu kora skaistā un bagātā skaņa, kas pasaulē tiek īpaši augstu vērtēta. Notika arī lekcijas un nodarbības atzītu profesionāļu vadībā. Meistarklases vadīja Aira Birziņa, režisors un aktieris Varis Klausītājs, horeogrāfs un dejotājs Rolands Meržejevskis, diriģents Jānis Erenštreits, pieaicinātie lektori un vokālie pedagogi, bet pusdienu pārtraukuma laikā meitenes devās ekskursijā pa Mežaparka estrādes teritoriju arhitekta Austra Mailīša pavadībā.
Dalībniecēm – Latvijas mūzikas skolu kora klašu audzēknēm – bija iespēja muzicēt kopā ar Rīgas Doma meiteņu kori “Tiara”, izpildot A.Kalēja un V.A.Mocarta kora mūziku. Meitenes ļoti atzinīgi vērtē dalību meistarklasē. Tā bijusi iespēja pamainīt vidi, satikt jaunus cilvēkus un redzēt, kā norit kora mēģinājumi citos koros.
“Sapratu, ka ikdienā ir daudz vairāk jākustas, jātrenē balss, jo tādā veidā var gan vingrināt plaušas, gan panākt kvalitatīvākas vokālās skaņas veidošanos. Ļoti patika arī teātra improvizācijas nodarbība, kas palīdzēja iepazīties ar citiem dalībniekiem un atvērties, kas ir sevišķi grūti pēc ilgstošās mājsēdes, kad nebija iespējas klātienē satikt ne skolotājus, ne klases biedrus. Būtu labi, ja arī mūsu skolā būtu tādas stundas, kur bērniem mācītu, kā uzvesties un kustēties uz skatuves, kā izteikt savas emocijas. Kopīgais kora mēģinājums arī bija ieguvums, jo dzirdējām blakus stāvošo meiteņu stabilās balsis ,tāpēc dziedāt sarežģītās dziesmas patiesībā nebija grūti, kā arī redzējām, cik diriģentes prasības ir augstas skaņdarbu sagatavošanas procesā”, atzīst Tāle.
Neskatoties uz to, ka meistarklašu rītā nācās celties ļoti agri un dienas gaitā bija daudz nodarbību, intensīva darba, atgriežoties mājās meitenes bija enerģijas pilnas, par ko pašām bija gandarījums. Meitenes secina, ka būtu labi, ja katru gadu tiktu rasta iespēja piedalīties šāda veida meistarklasēs, kas dod jaunus iespaidus, zināšanas, muzicēšanas pieredzi, kas ir ļoti svarīgi kvalitatīva mācību procesa veidošanā un nodrošināšanā topošajiem skatuves māksliniekiem.

 


Pianistes Agneses Egliņas meistarklase | Parafrāzes par latviešu tautasdziesmām klavierēm II

Aicinām uz izcilās pianistes, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docentes Agneses Egliņas tiešsaistes meistarklasi šī gada 7. aprīlī plkst. 10.00-14.00 no Rīgas Doma kora skolas! Meistarklasē A. Egliņa strādās ar Rīgas Doma kora skolas audzēkņiem, iestudējot jaunajā nošu krājumā “Parafrāzes par latviešu tautasdziesmām klavierēm II” iekļautos skaņdarbus un palīdzot veidot to muzikālās interpretācijas.


Nošu krājumā “Parafrāzes par latviešu tautasdziesmas klavierēm II” apkopoti 7 jaunās paaudzes komponistu – Jutas Bērziņas-Zīles, Madaras Pētersones, Platona Buravicka, Evijas Skuķes, Lindas Leimanes, Renātes Stivriņas un Aivara Krastiņa – radīti jaundarbi. Krājums izdots sadarbībā ar nošu izdevniecību “Musica Baltica”, Valsts kultūrkapitāla fondu un Latvijas Mākslas akadēmiju. Veiksmīgākai dalībai meistarklasē aicinām iegādāties nošu krājumu Musica Baltica veikalā (K. Barona iela 39, Rīgā) vai internetveikalā. Cena 10,- EUR.

Dalība meistarklasē ir bezmaksas un to būs iespējams vērot attālināti. Meistarklases dalībnieki saņems apliecību par dalību profesionālās pilnveides programmā (A) 4 stundu apjomā.
Lai nodrošinātu dalību meistarklasē, lūdzam aizpildīt PIETEIKŠANĀS ANKETU


2021. gada 20. septembrī Zaļajā zālē notiks Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļas absolventes Mg. Art. Māras Bērziņas meistarklase Vokālais fitness – teorija un prakse

  • plkst. 15.05 – 16.40 (RDKS džeza vokāla audzēkņiem) – klātienē, ievērojot sanitāri epidemioloģiskos nosacījumus
  • plkst. 17.00 – 18.30 (RDKS mūziklu dziedāšanas audzēkņiem) – klātienē, ievērojot sanitāri epidemioloģiskos nosacījumus

Meistarklasi plkst. 17.00 būs iespējams vērot attālināti (dalības maksa  5,- EUR) – pieteikšanās, aizpildot ANKETU.

Vietu skaits ierobežots – pieteikšanās pie ped. Ingas Bērziņas līdz 18. septembrim.


Semināri, kursi, lekcijas 2020./2021. mācību gadā


 

PIKC NMV Rīgas Doma kora skola turpina iepriekšējos gados aizsāktās pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides programmas (A) meistarklases Laudamus (18 stundu apjomā)! Šogad uz meistarklasēm tiek aicināti pirmsskolas izglītības iestāžu mūzikas nodarbību skolotāji un jaunāko klašu koru diriģenti. Meistarklases notiks 2020. gada 5.-6. oktobrī Rīgas Doma kora skolā, Mezā iela 15 (ieeja no Kalnciema ielas puses).

 

Meistarklašu pamattēma: Prasmē balstīts dziedātprieks!

 

Meistarklašu mērķis: Pilnveidot mūzikas skolotāju un diriģentu praktiskās iemaņas bērnu dziedāšanas un muzicēšanas prasmju attīstībā, stiprinot Latvijas kordziedāšanas tradīcijas.

 

Meistarklašu vadītāji: Jānis Erenštreits, Liene Batņa, Baiba Klepere, Ginta Pētersone, Baiba Brice, Inese Stupele, Ilona Poikāne, Līga Veisa u.c.

 

Meistarklašu tēmu loks:

 

  • kora un solistu tembrālā skanējuma veidošana,
  • radošs mācību process jauna skaņdarba iestudēšanā,
  • daudzbalsība, tās veidošanas nosacījumi un metodiskie paņēmieni,
  • ritmisko kustību nozīme skaņdabu iestudēšanas procesā,
  • bērna balss attīstīšana, izmantojot asociatīvās domāšanas elementus, u.c.

 


 

2020. gada 26. februārī Rīgas Doma kora skolas audzēkņi un pedagogi aicināti uz pianista Daumanta Liepiņa meistarklasi klavierspēlē! Meistarklase notiks plkst. 10.00-12.00 607. telpā (liela apmeklētāju skaita gadījumā – Kora zālē).

 

Daumants Liepiņš, Lielās mūzikas balvas 2017 ieguvējs, ir viens no pieprasītākajiem jaunās paaudzes latviešu pianistiem. Daudzu starptautisku konkursu laureāts – starp iegūtajām balvām īpaši izceļama iegūtā 1. vieta prestižajā “Vendome prize” konkursā Verbjē festivāla ietvaros (2019), 1. vieta Marijas Kanalsas pianistu konkursa Barselonā (2019), kā arī 2. vieta Džordžes Enesku konkursā Rumānijā (2018) un 1. vieta Ziemeļvalstu pianistu konkursā Zviedrijā (2017).

 

Blakus daudziem solo un kamermūzikas koncertiem, Daumants ir uzstājies kopā ar Karalisko Liverpūles simfonisko orķestri, Rumānijas Nacionālo simfonisko orķestri, Gruzijas Nacionālo simfonisko orķestri, Helsingborgas Simfonisko orķestri, Kauņas Simfonisko orķestri, kā arī šosezon gaidāmi koncerti kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Šosezon tiks izdots Daumanta debijas CD albums, kas ierakstīts Steinway ierakstu kompānijā Ņujorkā. Daumants pasniedzis meistarklases Islandes Nacionālajā koncertzālē “Harpa” un mūzikas skolās Latvijā.

 

Šobrīd Daumanta galvenā uzturēšanās vieta ir Zviedrijā, kur viņš papildina zināšanas Ingesundas mūzikas augstskolā, kā arī Ženēvas mūzikas augstskolā, kur uzsāktas maģistra studijas.

 

 


 

PIKC NMV Rīgas Doma kora skola sadarbībā ar VISC 2020.gada 23. janvārī rīko Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursus izglītības iestāžu koru diriģentiem un mūzikas skolotājiem (8 stundu apjomā) “Muzikāli tehnisku problēmsituāciju risinājumi, apgūstot Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu svētku repertuāru”!

 

Vieta: Rīgas Doma kora skola, Meža ielā 15, Rīga
Kursu vadītāji: Dziesmu svētku virsdiriģenti
Kursu norise: Emīla Dārzina mūzikas skolas zālē plkst. 10.00 – 16.30.

 

Pieteikšanās beigusies!

 


 

Rīgas Doma kora skola aicina izglītības programmas Kora klase un Vokālā mūzika audzēkņus un pedagogus uz profesionālās kompetences pilnveides kursiem 12 stundu apjomā – Operdziedātājas Marinas Rebekas meistarklase “Jauniešu vokālās meistarības pilnveidošana”!

 

Meistarklases aprakstu LASĪT ŠEIT!
Meistarklases DARBA KĀRTĪBA
Meistarklase notiks 2019. gada 6.- 7. decembrī plkst. 10.00-15.00, Rīgas Doma kora skolā (Meža iela 15).

 

Pieteikšanās:
Interesentus lūdzam pieteikties līdz 29. novembrim, aizpildot pieteikuma anketu: https://forms.gle/jQoFgoUdkp3bdvPj7. Dalībnieku skaits ir ierobežots.

 

Dalības maksa:
Par vienu dienu – 30 EUR
Par divām dienām – 50 EUR
Studentiem – 5 EUR par dienu
PIKC NMV pedagogiem ieeja bez maksas

 


 

Valsts Izglītības satura centrs sadarbībā ar Rīgas Doma kora skolu rīko pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursus izglītības iestāžu koru un vokālo ansambļu vadītājiem “Skolēnu radošās darbības attīstības organizatorisko formu daudzveidība koru un ansambļu nodarbībās” (16 stundas). Kursi notiks 2019. gada 21.-22. novembrī VISC telpās, Strūgu ielā 4.

 

DARBA KĀRTĪBA

 


 

PIKC NMV Rīgas Doma kora skolā 2019. gada 26. augustā atkārtoti notiks Profesionālās pilnveides kursi Mūzikas teorētisko priekšmetu pedagogiem (apjoms – 8 akadēmiskās stundas), lai nodrošinātu iespēju kursus iziet visiem interesentiem, kam 2019. gada 4. aprīlī tas neizdevās lielā pieprasījuma dēļ.

 

DARBA KĀRTĪBA

 

Kursu dalības maksa: 25, – EUR
PIKC Nacionālās Mākslu vidusskolas pedagogiem bez maksas

 

Pieteikšanās nosūtot aizpildītu PIETEIKUMA ANKETU uz kursi@nmv.lv līdz 22. augustam!

 


 

Mūzikas pedagogu metodiskā darba plāns 2018./2019. mācību gadam

 


 

PIKC  NMV Rīgas Doma kora skola turpina iepriekšējos gados aizsāktās pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides programmas (A) meistarklases Laudamus (18 stundu apjomā) 2019.gada 7.- 8.maijā Rīgas Doma kora skolā (Kalnciema ielā 12). Meistarklašu pamattēma: “Paaudžu mijiedarbe ceļā uz ideālo kora skaņu”. 

 

Semināra vadītājs Jurģis Cābulis – RDKS jauktā kora diriģents un pedagogs, starptautisko konkursu laureāts, paredzējis augstvērtīgas lekcijas Latvijā un Eiropā atzītu meistaru vadībā. Semināra mērķis ir tuvināt topošos un praktizējošos kordiriģentus  profesionālam ikdienas darba stilam, reakcijai un rezultātam. Meistarklašu lektori, kordiriģenti Kaspars Putniņš, Andris Veismanis, Mārtiņš Klišāns, Jurģis Cābulis u.c., lekcijās un praktiskajās nodarbībās ar kori atklās diriģenta profesionālās prasmes kora ideālās skaņas meklējumos.  
Aicinām  meistarklašu dalībniekus pievienoties Rīgas Doma kora skolas jauktajam korim. Iestudētie darbi tiks izpildīti meistarklašu noslēgumā.

KURSU PROGRAMMA

 

Meistarklašu dalībnieku skaits ir ierobežots. Pieteikumus lūdzam līdz 15.aprīlim iesūtīt uz e-pasta adresi kursi@nmv.lv.  Dalības maksa: diriģentam, pedagogam – 30 EUR; studentam, audzēknim – 10 EUR.
Pieteikšanās kursiem ir noslēgusies. 

 


 

PIKC NMV Rīgas Doma kora skolas Mūzikas teorētisko priekšmetu metodiskās apvienības rīkotie Profesionālās pilnveides kursi (A)Mūzikas teorētisko priekšmetu pedagogiem (apjoms – 8 akadēmiskās stundas) Ceturtdien, 2019. gada 4. aprīlī

Pieteikšanās noslēgusies!

 

Kursu darba kārtību SKATĪT ŠEIT

 


 

PIKC NMV Rīgas Doma kora skolas Profesionālās pilnveides kursi (A) Klavierspēles pedagogiem  
(apjoms – 8 akadēmiskās stundas) Otrdien, 2019. gada 12. martā

 

 

 

Īsa anotācija par jaundarbu krājumu Parafrāzes par latviešu tautasdziesmām klavierēm

 

Kursu dalības maksa: 25 EUR
(PIKC Nacionālās Mākslu vidusskolas pedagogiem dalība bezmaksas)
Pieteikšanās līdz 4. martam, sūtot aizpildītu PIETEIKUMA ANKETU uz kursi@nmv.lv

 

2019. gads


2018. gada 25. un 26. oktobrī PIKC NMV Rīgas Doma kora skolā notiks Profesionālās kompetences pilnveides programmas “Ļoti efektīvu cilvēku septiņi paradumi” (Stīvens R. Kovejs) – personīgā potenciāla un efektivitātes pilnveides seminārs.

Lektori:

  • Balvu Valsts ģimnāzijas direktore Inese Paidere;
  • Liepājas Raiņa 6.vidusskolas direktors Kārlis Starutiņš;
  • Rīgas Juglas vidusskolas skolotāja Ieva Kalniņa.

Semināra norises grafiks:

10.00 – 11.30     1.nodarbība
11.30 – 11.45      pārtraukums
11.45 – 13.15      2.nodarbība
13.15 – 14.00     pusdienu pārtraukums
14.00 – 16.00    3.nodarbība

Kursu norise:

  • darbs notiek grupās, veidojot jauktas izglītības iestāžu grupas;
  • nodarbības notiek, vienlaicīgi mainoties grupām pie dažādiem lektoriem;
  • dalībnieki saņems apliecības par 16 stundu kursu pabeigšanu.

Kursu norisē tiek izmantotas metodes, kuras piedāvā to dalībniekiem reflektēt par sevi, sev aktuāliem jautājumiem un ar to saistīto profesionālo darbību.

Kursi tiek organizēti PIKC Nacionālās Mākslu vidusskolas pedagogiem un darbiniekiem.


Atsauksmes par 24., 25. septembrī notikušajām N. Farhi meistarklasēm SKATĪT ŠEIT.

2018. gada 24. un 25. septembrī Rīgas Doma kora skolā notiks vācu dziedātājas Natalia Farhi meistarklases. Ārpus koncertdarbības Natalia Farhi veltījusi laiku rūpīgām valodu studijām, īpaši iedziļinoties izrunas aspektos. Apzinoties pareizas izrunas nozīmi dziedāšanā, viņa nolemj apvienot savas abas interešu jomas, palīdzot dziedātājiem izprast un apgūt dziedāšanu dažādās valodās. Strādājot ar dziedātājiem Natalia cenšas sistemātiski veidot skaņas teorētisko bāzi, maksimāli pietuvojoties precīzai valodas izrunai, vienlīdz saglabājot dziedājuma skaņas kvalitāti. Meistarklašu dalībnieki tiks iepazīstināti ar fonētikas pamatlikumiem vācu, itāliešu, franču un angļu valodās. Dalībnieki saņems kompaktu ieskatu internacionālajā fonētikas alfabētā (International Phonetic Alphabet – IPA), kas ir viens no nozīmīgākajiem dziedātāju instrumentiem visa pasaulē.
Meistarklases ar Natalia Farhi sniegs priekšstatu par dikciju kā spēcīgu vienotāju starp dziedāšanas tehniku, teksta nozīmi un izteiksmi un kā vienu no vokālā priekšnesuma aspektiem, kas pauž lieliskas stila un gaumes nianses. Vairāk informāciju par dziedātāju un meistarklašu grafiku SKATĪT ŠEIT.

Radām iespēju būtiski samazināt dalības maksu:
maksa par vienas dienas kursiem: 35,- EUR
maksa par divu dienu kursiem: 60,- EUR
RDKS pedagogiem, mūzikas skolu skolēniem un JVLMA studentiem: 5,- EUR
RDKS skolēniem dalība meistarklasēs par brīvu

Dalības maksu iemaksāt, ar norādi Natalie Farhi meistarklasēm:

PIKC “Nacionālā Mākslu vidusskola”
Reģ.Nr 90010937516
Kalnciema iela 12, Rīga, LV-1048
Valsts Kase: LV44TREL222068900300B

Meistarklasēs tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā.

Pieteikšanās nosūtot aizpildītu (-tas) pieteikuma anketu (-tas) uz kursi@nmv.lv
Pieteikuma anketa 24. septembrim – LEJUPIELĀDĒT
Pieteikuma anketa 25. septembrim – LEJUPIELĀDĒT


2018. gada 31. augustā un 1. septembrī Rīgas Doma kora skolā notiks Latvijas dziedāšanas skolotāju asociācijas organizēta 12. konference “Es dziedu!”.

Kursu lektori un viesi būs:
Claudia Friedlander – vokālā pedaģe, fitnesa trenere no ASV;
Dr. Anitu Djačenko – neiroloģe, manuālā terapeite, lietišķā kinezioloģe;
Agita Ābele – sporta psiholoģe, daiļslidošanas trenere un tiesnese;
Jānis Erenštreits – Rīgas Doma kora skolas dibinātājs;
Karīnas Mešenkovas – smieklu jogas vadītāja.

Plašāku informāciju par konferenci SKATĪT ŠEIT.

Par konferences apmeklējumu dalībnieki saņems Latvijas dziedāšanas skolotāju asociācijas apliecību (16h).

Rīgas Doma kora skolas pedagogiem dalība konferencē BEZ MAKSAS!
Dalības maksa par konferenci:
Asociācijas biedriem– 20Eur
Interesentiem- 60Eur
 

Lai pieteiktos uz meistarklasēm, rakstiet uz ldsa@evta-ldsa.org vai zvaniet:
Antrai Jankavai 29486111;
Zigrīdai Krīgerei 26498664


2018. gada 30. augustā plkst. 10.00-16.00 PIKC NMV Rīgas Doma kora skolā notiks Profesionālās kompetences pilnveides programma “Personiskā līderība un tās ietekme uz profesionālo darbību”.

Lektori:

  • Rolands Ozols (Mūžizglītības un kultūras institūts “Vitae”)
  • Ieva Kalniņa (Rīgas Juglas vidusskola)
  • Kārlis Strautiņš (Liepājas Raiņa 6. vidusskola)
Tēmas:
  • Paradums, tā veidošanās principi, darbības mehānisms ikdienas dzīvē un profesionālajā darbībā:
    • Paraduma jēdziena definējums, neirofizioloģiskās darbības pamati;
    • Paradumu sistēma cilvēka dzīvē, tai skaitā profesionālajā darbībā.
  • Personiskās līderības sistēma un tās ietekme uz pedagogu profesionālo darbību:
    • Ļoti veiksmīgu cilvēku 7 paradumi un to indikatori;
    • Personiskā efektivitāte un tās ietekme uz personisko līderību;
    • Personiskā efektivitāte, personiskā līderība un to ietekme uz profesionālo darbību.

Pieteikšanās, rakstot uz kursi@nmv.lv, norādot vārdu, uzvārdu un personas kodu!
Par kursu apmeklējumu dalībnieki saņems Pieaugušo mūžizglītības centra “Vitae” apliecību (6h).


2018. gada 29. augustā plkst. 15.00-16.00 PIKC NMV Rīgas Doma kora skolā notiks informatīvs seminārs “Kā atpazīt pusaudžu depresiju? Ko darīt tālāk?”.
Kursus vadīs LU psiholoģijas doktorante, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas klīniskā psiholoģe lektore Inese Elsiņa.

Seminārs būs daļa no zinātniska pilotpētījuma par pusaudžu depresivitāti (nomāktīvu, nogurumu, interešu un motivācijas pazemināšanos, sociālo kontaktu biežuma un kvalitātes pazemināšanos u.c.). Praksē novērots, ka gan pedagogiem, gan vecākiem ir grūti izšķirt, kuras ir “normālas” pusaudža vecumposma uzvedības īpatnības un kur sākas klīniskas grūtības. Būs iespējams uzzināt kā atpazīt depresijas pazīmes, kad pusaudzim nepieciešama profesionāla palīdzība, kur tādu dabūt, pie kā vērties, kas ir valsts apmaksātie pakalpojumi.
Pētījumā var piedalīties ikviens pusaudzis, kuram novērota kāda no sekojošām pazīmēm: pasliktināts garastāvoklis, motivācijas un interešu kritums, pārmērīgs nogurums, sociālo kontaktu biežuma un kvalitātes samazināšanās vai citas uzvedības īpatnības, kas satrauc pedagogus vai vecākus.

Dalībai pētījumā ir sekojoši IEGUVUMI:

  • Bezmaksas konsultācija pusaudzim, depresijas simptomu diagnostika (1 konsultācija, ilgums ~ 1 st.);
  • Bezmaksas konsultācija vecākam, bērna depresijas simptomu izvērtēšana vecāka skatījumā (1 konsultācija, ilgums 1 st.);
  • Bezmaksas konsultācija vecākam – atgriezeniskā saite, rekomendācijas (1 st.) klātienē vai telefoniski.

Pētījuma rezultāti tiks izmantoti apkopotā veidā, saglabājot konfidencialitāti un respondentuanonimitāti, kā arī ievērojot psihologa un zinātniskās pētniecības ētikas principus!

Pieteikšanās, rakstot uz kursi@nmv.lv, norādot vārdu, uzvārdu un personas kodu!

Par kursu apmeklējumu dalībnieki saņems PIKC Nacionālās Mākslu vidusskolas apliecību (3h).


2018. gada 28. augustā plkst. 11.00-14.00 PIKC NMV Rīgas Doma kora skolā notiks kursi “Emocionālās inteliģences un paškontroles nozīme pedagoga darbā ar pusaudžiem”.
Kursus vadīs lektore Jurita Smiltiņa

Tēmas:

  • Kas ir emocionālā inteliģence?
  • Pašapzināšanās
  • Paškontrole
  • Motivācija
  • Empātija
  • Saskarsmes un kognitīvās prasmes
  • Kā trenēt savu emocionālo inteliģenci?

Pieteikšanās, rakstot uz kursi@nmv.lv, norādot vārdu, uzvārdu un personas kodu!
Par kursu apmeklējumu dalībnieki saņems Valsts izglītības satura centra apliecību (8h).


2018. gada 27. augustā plkst. 11.00-14.00 PIKC NMV Rīgas Doma kora skolā notiks kursi “Skolēnu noturīgums, iztur spējas un elastīgums (resilience)”.
Kursus vadīs Jaundienvildvelsas (Austrālija) programmas skolēniem ar uzvedības traucējumiem vadītāja, konsultante Valsts Pētījuma Projektā, VISC lektore, režisore Ilona Brūveris.

Tēmas:

  • Skolēnu noturīgums, iztur spējas  un elastīgums (angliski: resilience);
  • Kā tas ietekme mācīšanos, rezultātus un skolēnu labklājību un kā skolotāji to var atbalstīt;
  • Vide, kas veicina skolēnu noturīgumu, iztur spējas un elastīgumu;
  • Emocionālais līdzsvars.

Pieteikšanās, rakstot uz kursi@nmv.lv, norādot vārdu, uzvārdu un personas kodu!
Par kursu apmeklējumu dalībnieki saņems PIKC Nacionālās Mākslu vidusskolas apliecību (6h).


2018. gada 2. maijā Rīgas Doma kora skolā viesosies kontrabasists, komponists un ansambļa vadītājs Rob Duguay no Amerikas Savienotajām Valstīm. Viņa vadībā notiks meistarklases darbā ar Rīgas Doma kora skolas IV kursa džeza ansambli. Visi interesenti laipni aicināti!


2018. gada 19. aprīlī Rīgas Doma kora skolā viesosies pianiste Korina Simona (Corinna Simon) no Vācijas. Viņas vadībā notiks meistarklases klavierspēlē, kurās piedalīsies Rīgas Doma kora skolas audzēkņi.
Skola izsaka pateicību Vācijas vēstniecībai par sadarbību!


PIKC NMV Rīgas Doma kora skola piedāvā profesionālās kompetences pilnveides programmu (A)
6 stundu apjomā mūzikas skolu ansambļu vadītājiem un interešu izglītības pedagogiem
Ansambļa muzicēšanā (vokāli instrumentālie ansambļi)
2018. gada 28. aprīlī 10.00 – 15.30

Tēma Laiks Lektors Stundu skaits
Ansambļu vadīšanas metodika 10.00 – 11.30 Zigmunds Žukovskis 2
Džeza mūzikas stilistika 11.45 – 13.15 Indriķis Veitners 2
Pārtraukums 13.15 – 13.45    
Skatuves un skaņu ierakstu aparatūra 13.45 – 15.00 Edijs Gņedovskis 2
Diskusija, apliecību izsniegšana 15.00    

Apakštēmas:

Ansambļu vadīšanas metodika:

  1. Ansambļa repertuāra izvēles specifika;
  2. Darbs pie skaņdarba iestudēšanas;
  3. Aranžēšanas un ansambļa saspēles pamati;
  4. Darbs pie ansambļa skanējuma pilnveides (ritms; dinamika; tembrālais plāns; instrumentu akustiskais balanss);
  5. Improvizācijas pamati.

Džeza mūzikas stilistika:

  1. Džeza mūzikas īss pārskats
  2. Stilistiskās atšķirības
  3. Labākie stila piemēri

Skatuves un skaņu ierakstu aparatūra:

  1. Skatuves aparatūras organizācija
  2. Komunikācija skatuves mēģinājuma laikā
  3. Instrumentu apskaņošanas specifika
  4. Skaņu ierakstu aparatūras izmantošana

Pieteikšanās kursiem līdz 20. aprīlim – 40 €.
NMV pedagogiem dalība bez maksas, pēc iepriekšēja pieraksta.
Pieteikšanās anketa pieejama ŠEIT. Lūdzam iesūtīt aizpildītu anketu uz e-pastu kursi@nmv.lv!


PIKC NMV Rīgas Doma kora skola piedāvā profesionālās kompetences pilnveides programmu (A) 6 stundu apjomā klavierspēles pedagogiem Praktisko nodarbību vērošana darbā ar profesionālās ievirzes izglītības programmas Vokālā mūzika Kora klase un profesionālās vidējās izglītības programmas Vokālā mūzika audzēkņiem

Dziedāšanā
2018. gada 20. marts 10.00 – 15.00

UN

Klavierspēlē
2018. gada 21. martā, plkst. 10.00 – 15.00

PIETEIKŠANĀS ANKETA

PIETEIKŠANĀS ANKETA

Dalības maksa, piesakoties vienas dienas nodarbībām līdz 16. martam – 15 €.
NMV pedagogiem dalība bez maksas, pēc iepriekšēja pieraksta.
Pieteikšanās kursiem, iesūtot aizpildītu anketu uz e-pastu kursi@nmv.lv!


Aicinām diriģentus un mūzikas pedagogus pieteikties profesionālās pilnveides meistarklasēm Laudamus 24. un 25. maijā kopā ar vienu vai divām dziedošām meitenēm, vecumā no 12 līdz 15 gadiem. Šī gada meistarklašu tēma – Mākslinieciskās izteiksmes paplašināšanas iespējas kora priekšnesumā.

Semināra vadītāja Aira Birziņa ir paredzējusi aktīvas un daudzveidīgas nodarbības, kas atšķirtos no ierastās darbības kora stundās. Atzītu profesionāļu vadībā tiks strādāts pie kora priekšnesuma mākslinieciskās izteiksmes – kustības, teksta, ekspresijas, mīmikas un etiķetes. Pedagogi, radoši līdzdarbojoties, iegūs jaunu pieredzi un saņems Profesionālās kvalifikācijas pilnveides programmas A sertifikātu.

Meistarklases ietvaros dalībniecēm būs iespēja muzicēt koncertā ar Rīgas Doma meiteņu kori Tiara, ērģelnieci Kristīni Adamaiti un saksofonisti Katrīnu Kivlenieci Rīgas Domā 25.maijā. Tāpat Laudamus meistarklase būs sākums Latvijas mūzikas skolu dziedošo meiteņu atlasei un līdzdalībai Imanta Ramiņa operas Lakstīgala iestudējumam 2018/2019. Apgūstamo nošu materiālu izsūtīsim pēc pieteikšanās apstiprinājuma.

Meistarklašu dalībnieku skaits ir ierobežots; dalības maksa, piesakoties kursiem līdz 20. februārim:

Pedagogs                                   30 €
Pedagogs + 1 audzēknis         30 € + 15 €
Pedagogs + 2 audzēkņi           30 € + 10 € + 10 €

Pieteikuma anketa pieejama ŠEIT.

Visus uzturēšanās izdevumus sedz paši dalībnieki. Audzēkņiem piedāvājam iespēju nakšņot Rīgas Doma meiteņu kora ģimenēs. Ja nepieciešams, organizatori iesaka naktsmītnes. Pieteikšanās kursiem, iesūtot aizpildītu anketu uz e-pastu kursi@nmv.lv!

NMV Rīgas Doma kora skolas vadītājs Gints Ceplenieks
Rīgas Doma meiteņu kora diriģente Aira Birziņa
Rīgas Doma kora skolas izglītības metodiķe Katarina Skrūzmane


2017. gads

PEDAGOGU PROFESIONĀLĀS KVALIFIKĀCIJAS PILNVEIDES PROGRAMMA (A)
6 stundu apjomā
23. oktobris,  plkst. 11.00, RDKS zaļā zāle
 
Semināra tēmas:
    • Plkst. 11.00 Mūzikas izglītības process mijiedarbē un sasaistē ar citiem mācību priekšmetiem – Izglītības programmu alternatīvās mācību metodes.
    • Plkst. 12.00 Kā mācās un informāciju uztver “Millennial” jeb tūkstošgades paaudze – Mācību metodes, stereotipi, informācijas uztvere, mācību un darba motivācija, darba tirgus tendences.
  • Plkst. 14.00 Digitālo mācību materiālu veidošana un izmantošana mācību procesā – Tradicionālie, interaktīvie digitālie mācību materiāli un to izveide, digitālo mācību materiālu publicēšana un izmantošana e-mācību vidē.
Lektori:
    • Eduards Grieznis – pianists un pedagogs
    • Juris Zalāns, “Benefits Latvija” vadītājs un īpašnieks
  • Jānis Judrups – SIA “Baltijas Datoru akadēmija” pētnieks
 
Mērķis:
    • iepazīstināt pedagogus ar IB (International Baccalaureate) izglītības programmas alternatīvajām mācību metodēm, gūt priekšstatu par vienu no starptautiskām izglītības programmām, tās specifiku un principiem, ar mērķi veicināt starppriekšmetu saikni izglītības procesā;
    • atklāt pedagogiem, kas ir “Millennial” paaudze, kādas ir domāšanas atšķirības, mācību un darba motivācija un izplatītākie stereotipi. Seminārā gūtās zināšanas palīdzēs labāk izprast “Millennial” paaudzes domāšanas veidu, dos ieskatu par efektīvākajām mācību metodēm, kā arī atklās, kas motivē šīs paaudzes jauniešus mācīties un strādāt;
  • uzzināt par tradicionālajiem un interaktīvajiem digitālajiem mācību materiāliem un to izveidošanu, publicēšanu un izmantošanu e-mācību vidē.
 
Eduards Grieznis – pianists un pedagogs, vairāku mūzikas un tēlotājmākslas konkursu laureāts Eiropā un ārpus tās. Pedagoģisko pieredzi guvis gan Londonas Latviešu skolā, gan starptautiskajā vidusskolā. Bieži organizē labdarības koncertus dažādām labdarības organizācijām. Laidis klajā savu jauno albumu “Eduards Grieznis Piano Music”, kas guvis kritiķu atzinību un plašu ievērību Latvijas sabiedriskajos medijos.
Juris Zalāns – uzņēmējs, “Benefits Latvija” īpašnieks un biznesa konsultants. Nozares speciālists ar vairāk kā 7 gadu pieredzi gan vietējā mēroga, gan starptautiskā uzņēmumā. Praktisko biznesa pieredzi ieguvis uzņēmējdarbībā, darba resursu plānošanā un optimizācijā, kā arī pārdošanas un mārketinga vadībā. Ikdienā vada profesionāļu komandu, individuālu uzņēmuma darbinieku motivācijas sistēmu izstrādē.
Jānis Judrups – E-mācību eksperts ar vairāk kā 20 gadu praktisku pieredzi mācību materiālu izstrādē, kursu pasniegšanā un e-mācību sistēmu ieviešanā. Viņa kvalifikāciju apliecina inženierzinātņu doktora grāds informācijas tehnoloģijās un Moodle sertificēta kursu veidotāja sertifikāts. Vadījis e-mācību vides ieviešanu Ērgļu arodvidusskolā, Policijas akadēmijā, Lattelecom, J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā u.c.

Pieteikšanās kursiem beigusies


PEDAGOGU PROFESIONĀLĀS KVALIFIKĀCIJAS PILNVEIDES PROGRAMMA (A)      

“Laikmetīgās mūzikas klausīšanās” (6 stundu apjomā)

23. augusts, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zāle

Programma:

17.00 – 19.30 lekcijas:

17.00 – 18.00 Krists Auznieks Mūzikas hermenētika no analītiska, sociopolitiska un biogrāfiska skatupunkta

18.00 – 18.30 kafijas pauze, sarunas

18.30 – 19.30 Robert Fleitz Rāmji, caur kuriem klausāmies: kā koncertstruktūras kalpo mūzikai (tulkojums latviešu valodā)

20.00 – 21.20 koncerts

Koncerta programma:

I daļa

  • Santa Ratniece In Love with Liberty
  • Alishan Gezgin Syzygy (pasaules pirmatskaņojums)
  • Pēteris Vasks Music for a Summer Evening
  • Simon Frisch Marginalia (Eiropas pirmatskaņojums)

II daļa

  • Krists Auznieks Water (Eiropas pirmatskaņojums)
  • Ruta Paidere Five Variations on a Theme by Handel
  • Molly Joyce High and Low (Eiropas pirmatskaņojums)

Plašāka informācija


PEDAGOGU PROFESIONĀLĀS KVALIFIKĀCIJAS PILNVEIDES PROGRAMMA (A)      

“Kultūras un mākslas tendences Latvijā. 1918. – 1940.” (18 stundu apjomā)

12. – 14. jūnijs, Rīgas Doma kora skolā (Meža ielā 15)

Programmas mērķauditorija: Vēstures, kulturoloģijas, latviešu literatūras, vizuālās mākslas un mājturības pedagogi

Programmas mērķis: Pamatojoties uz Latvijas Nacionālā vēstures arhīva (LNVA), Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) informācijas avotiem un vēsturnieku, mākslas vēsturnieku pētījumiem rekonstruēt kultūras un mākslas dzīves kopainu laika posmā no 1918. līdz 1940. gadam, uzrādot raksturīgākās tendences

Programmas uzdevumi:      

  1. Pamatojoties uz LNB interneta resursos pieejamo materiālu kopumu, hronoloģiski rekonstruēt Latvijas kultūras un mākslas dzīves kopainu.
  2. Pamatojoties uz LNVA materiāliem apzināt mazāk pētītus kultūras un mākslas dzīves notikumus.
  3. Izvērtēt preses izdevumos atspoguļoto demokrātijas un autoritārisma kultūrpolitiku.
  4. Salīdzināt Latvijas klasiskā modernisma iezīmes ar Eiropas mākslas novitātēm.

Sagatavot prezentāciju (PowerPoint versijā) un izdales materiālus.

Plānotie rezultāti: Pilnveidot pedagogu profesionālo kompetenci 20. gs. 20.-30. g. Latvijas kultūras un mākslas norisēs. Sniegt metodisko atbalstu pedagogiem, kas ļauj iegūto materiālu izmantot mācību procesā (Power Point prezentācija, izdales materiāli).

Kursu vadītājas:

Mg.hist. Ilze Jākobsone (Rīgas Doma kora skola)
Mg.paed. Inese Pitkeviča (Rīgas Kultūru vidusskola)


Aicinām diriģentus un mūzikas pedagogus piedalīties Rīgas Doma kora skolas profesionālās pilnveides meistarklasēs Laudamus 2017. gada 28. un 29. maijā kopā ar vienu vai diviem dziedošiem zēniem. Šī gada meistarklašu tēma – Praktiski soļi zēnu balsu labskanības veicināšanai.

Meistarklašu programmā zēniem būs iespēja kopā ar Rīgas Doma zēnu kori uzstāties koncertā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē 29.05., kopā ar pedagogu papildināt prasmes individuālajās nodarbībās pie RDKS solo, klavierspēles un solfedžo skolotājiem, apgūt pirmos soļus diriģēšanā un aprunāties ar pieredzējušiem Dziesmu svētku virsdiriģentiem par diriģenta misijas apziņu. Pedagogi, aktīvi līdzdarbojoties, saņems Profesionālās kvalifikācijas pilnveides programmas A sertifikātu.

Dalībai meistarklasēs audzēknim ar pedagogu jāsagatavo mājasdarbs – V. A. Mocarta kantāte Veni Sancte Spiritus, kā arī jāņem līdzi skatuves un sporta tērps. Detalizēta informācija un nošu materiāls tiks izsūtīts e-pastos pēc pieteikšanās.

Meistarklašu dalībnieku skaits ir ierobežots; dalības maksa, piesakoties kursiem līdz 13. februārim:

–        Pedagogs                               20 €
–        Pedagogs + 1 audzēknis      15 €
–        Pedagogs + 2 audzēkņi       10 €

Visus uzturēšanās izdevumus sedz paši dalībnieki. Audzēkņiem piedāvājam iespēju nakšņot Rīgas Doma zēnu kora ģimenēs. Ja nepieciešams, organizatori iesaka naktsmītnes.

Pieteikšanās kursiem, rakstot uz e-pastu kursi@nmv.lv un norādot pedagoga, audzēkņa(-u) vārdu(-s), uzvārdu(-s), skolu, zēna(-u) vecumu un balss grupu!

NMV Rīgas Doma kora skolas vadītājs Gints Ceplenieks
Rīgas Doma meiteņu kora diriģente Aira Birziņa
Rīgas Doma zēnu kora diriģents Mārtiņs Klišāns
Rīgas Doma kora skolas jauktā kora diriģents Jurģis Cābulis
 

2016. gads

PEDAGOGU PROFESIONĀLĀS KVALIFIKĀCIJAS PILNVEIDES PROGRAMMA (A)      

“Jūgendstila fenomens” (12 stundu apjomā)

13. un 14. jūnijs, Rīgas Doma kora skolā (Meža ielā 15)
Saskaņota 27.04.2016. ar Nr. RIIMC-16-085.

Programmas mērķauditorija: Kulturoloģijas, vēstures, vizuālās mākslas, mūzikas, filozofijas un latviešu literatūras skolotāji

Programmas mērķis: Izvērtēt Rīgas jūgendstila izpausmes, to nozīmi Eiropas kultūrvēstures kontekstā

Programmas uzdevumi:      

  1. Apzināt LNB un LNA pieejamo materiālu kopumu interneta resursos.
  2. Apzināt 20. gs. dažādos viedokļus par jauno virzienu mākslā un arhitektūrā.
  3. Izvērtēt dekoratīvismu un funkcionalitāti Rīgas jūgendstilā, kas sintezējas ar Eiropas mākslas un kultūras tradīcijām 19./20. gs. mijā.

Plānotie rezultāti: Programmā ir teorētiskā daļa, kuru papildina Power Point prezentācija, dokumentālo filmu fragmenti, kā arī praktiskās un radošās nodarbības. Sagatavotais un prezentētais materiāls pilnveidos pedagogu prasmi izvērtēt jūgendstila laikmeta Rīgas sabiedrībā pastāvošos uzskatus, morāli, estētiskās un ētiskās vērtības. Apzināt un izvērtēt jūgendstila funkcionalitāti un dekoratīvismu.

Kursu vadītājas:

Mg.hist. Ilze Jākobsone (Rīgas Doma kora skola)
Mg.paed. Inese Pitkeviča (Rīgas Kultūru vidusskola)

Semināra programma


PEDAGOGU PROFESIONĀLĀS KVALIFIKĀCIJAS PILNVEIDES PROGRAMMA (A)
Vokāli, intonatīvi un ritmiski sarežģītas bērnu kora mūzikas iestudēšanas metodes (5h apjomā)
06.05.2016., Rīgas Doma kora skolā (Meža ielā 15)
 
Programmas mērķauditorija: Mūzikas skolu koru diriģenti, bērnu koru vadītāji, akadēmiskās dziedāšanas pedagogi, teorētisko priekšmetu skolotāji
Programmas mērķis: Iepazīstināt ar franču kormūzikas repertuāru un dalīties ar pieredzi bērnu koru mācību tradīcijās. Sniegt teorētisku un praktisku ieskatu darbā ar sarežģītu muzikālo materiālu
Programmas uzdevumi:
1. Sniegt teorētiskas zināšanas par mūsdienīga nošu materiāla apguves metodēm;
2. Rādīt praktisku kora nodarbības piemēru, iestudējot tehniski sarežģītus skaņdarbus;
3. Iepazīstināt ar Rīgas Doma kora skolas un Luāras kora skolas kora nodarbību tradīcijām;
4. Paplašināt zināšanas par mūsdienu bērnu kora mūzikas repertuāru.
Plānotie rezultāti: Papildināt meistarklases apmeklētāju teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas darbā ar bērnu koriem. Iedrošināt meistarklases dalībniekus izpildīt mūsdienīgu kormūziku un iekļaut bērnu koru repertuārā tehniski sarežģītākus skaņdarbus.
 

Meistarklašu programma


Ceturtdien, 17. martā Rīgas Doma kora skolas bibliotēkā notika metodiskais pasākums – pieredzes apmaiņas seminārs Dobeles novada skolu bibliotekāru metodiskajai apvienībai 5 h apjomā.

Semināra tēmas:

    1. Jaunākās tendences bibliotekārajā darbā.
    1. Datu bāžu izmantošanas tehniskie aspekti.
  1. Bibliotēkas krājuma saglabāšanas un grāmatu labošanas pilnveidošana.

PEDAGOGU PROFESIONĀLĀS KVALIFIKĀCIJAS PILNVEIDES PROGRAMMA (A)

Improvizācija kā impulss, stimuls un pamats muzikālo spēju izkopšanā (8h apjomā)

18.03.2016., Rīgas Doma kora skolā (Meža ielā 15)

Saskaņota 27.01.2016. ar Nr. RIIMC-16-014.

Programmas mērķauditorija: Mūzikas skolu akadēmiskās dziedāšanas pedagogi, teorētisko priekšmetu skolotāji, instrumentu spēles un džeza mūzikas pedagogi, kordiriģenti, ansambļa vadītāji, dziedātāji, interesenti.

Programmas mērķis: Dalīties zināšanās un pieredzē improvizācijas daudzveidīgajā izmantojumā dažādās mūzikas izglītības sfērās un līmeņos.

Programmas uzdevumi:
1. Sniegt ieskatu improvizācijas nozīmē vēsturiskā griezumā;
2. Atklāt improvizācijas un kompozīcijas kopsakarības un veidošanas pamatprincipus;
3. Sniegt praktisku paraugu improvizācijas izmantojumā mācību stundās un muzicēšanas praksē.

Plānotie rezultāti: Meistarklases dalībniekos raisīt interesi, papildināt teorētisko bāzi un praktiskās iemaņas, kā iegūtās prasmes un zināšanas izmantot savā ikdienas darbā un muzicēšanas praksē.

Pasniedzēji: Katarina Kuliša, Jūlija Jonāne, Antra Jankava, Marina Gribinčika, Inga Bērziņa, Zigmunds Žukovskis

Semināra norises programma