Konkursi

VI Baltijas Bundzinieku Līga Rīgas Doma kora skolā

Konkursa filozofija:
Mūziķu konkurss nav cīņa vienam PRET otru.
Tie ir mūzikas svētki, kur viens no otra mācās un iedvesmojas!
Tā konkurence pārvēršas par iedvesmu, par sacensību katram pašam ar sevi, lai varētu attīstīties, augt un būt vairāk par to, kas tu esi!

Baltijas Bundzinieku Līga ir konkurss, kurā tiek noteikts meistarīgākais bundzinieks Baltijā, vecuma grupā līdz 25 gadiem. Konkurss pirmo reizi notika 2010.gadā, un kopš tā laika norisinās reizi divos gados. Baltijas Bundzinieku Līgu organizē  Rīgas Doma kora skola sadarbībā ar Saulkrastu Jazz festivālu un mūzikas instrumentu ražotājiem Yamaha un Paiste, kas ļauj meistarīgākajiem Igaunijas, Lietuvas un Latvijas bundziniekiem cīnīties par šo kompāniju sagādātajām balvām.

Konkursa Galvenā balva ir 1000 EUR vai apmaksāts brauciens un dalība džeza mūzikas meistarklasēs kādā no Saulkrasti Jazz festivāla sadarbības partneru rīkotajiem džeza mūzikas festivāliem.

Konkurss notiek divās kārtās:

 • ATLASES kārta norisinās konkursa dalībnieka mītnes zemē, kur tiek atlasīti divi dalībnieki dalībai FINĀLĀ. Latvijas bundzinieku atlase notiks 17. martā plkst. 10.00 Rīgas Doma kora skolas Kora zālē. REZULTĀTI
 • FINĀLS norisināsies Latvijā, Saulkrasti Jazz festivāla ietvaros 18. jūlijā uz Lielās skatuves, un tas būs atvērts publikai.

Iepriekšējie Baltijas Bundzinieku Līga uzvarētāji konkursā nepiedalās.

Katrs FINĀLA dalībnieks izpilda iepriekš sagatavotu programmu, kuras skatuves laiks nepārsniedz 15 minūtes. Programmā tiek ietverts:

 • solo mazai bungai /snare drum/;
 • brīvs solo uz bungu komplekta /open solo/;
 • spēle ar ansambli vai play along.

Konkursa dalībniekus ik gadu vērtē cita žūrijas komisija, kuras sastāvā ir profesionāli mūziķi un/vai pasniedzēji no ārvalstīm.

Pieteikšanās un dalība konkursā ir bezmaksas, aizpildot ANKETU līdz 1. martam.

Jautājumu gadījumā raksti uz kursi@nmv.lv


2019. gada 4. novembrī notiks solistu konkurss 2.-5. klašu audzēkņiem “Dzied māsiņa, tu pret mani” un 7. novembrī – 6.-9. klašu audzēkņiem “Es savai zemītei”!

“Dzied, māsiņa, tu pret mani” 2.-5. klašu solistiem 04.11.2019. plkst. 13.00 RDKS Zaļajā zālē

 • Programmā katrs dalībnieks dzied vienu latviešu tautas dziesmu a cappella;
 • Augsti novērtēta tiks ne tikai  skaists balss materiāls, bet arī solista mākslinieciskums un prasme tēlaini un atspoguļot dziesmas saturu;
 • Pieteikt dalībniekus līdz 28. oktobrim!

“Es savai zemītei” 6.-9. klašu solistiem 07.11.2019. plkst. 14.30 RDKS Zaļajā zālē

 • Programmā – katrs dalībnieks (vai duets) dzied vienu latviešu tautas dziesmu ar pavadījumu;
 • Skaista balss kopsalikumā ar mākslinieciski izteiksmīgu un patiesu priekšnesumu;
 • Pieteikt dalībniekus līdz 4. novembrim!


Talsu III Starptautiskais akadēmiskās dziedāšanas un vokālo ansambļu konkurss

2019. gada 3. un 4. maijā Talsos notiks III Talsu Starptautiskais bērnu un jauniešu akadēmiskās dziedāšanas un vokālo ansambļu konkurss. Tajā savu sniegumu demonstrēs dalībnieki no Latvijas un ārvalstīm. Konkurss noslēgsies ar izcilāko konkursantu sniegumu laureātu koncertā Talsu Tautas namā.

Šogad konkurss Talsos notiks trešo reizi un tajā dalību pieteikuši 76 dalībnieki, kuru sniegumu vērtēs starptautisks žūrijas komisijas sastāvs: Rita Novikaite (Lietuva), Olga Kosareva (Baltkrievija), Antra Jankava un Rihards Millers (Latvija).

Īpašu pārsteigumu konkursa dalībniekiem sarūpējusi talsiniece, Latvijas Nacionālās operas un baleta soprāns Dana Bramane, kura konkursa noslēgumā kādam dalībniekam dāvās īpašu balvu – bezmaksas meistarklasi un iespēju veidot kopīgu koncertprogrammu, kuru skatītājiem būs iespējams baudīt 2019. gada Laidzes Mazajos operas svētkos.

Konkursa ietvaros notiekošos pasākumus bez maksas aicināts apmeklēt ikviens interesents.
Konkurss tapis pateicoties Talsu novada pašvaldības un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam.

Talsu II Starptautiskais akadēmiskās dziedāšanas un vokālo ansambļu konkurss

2017. gada 27. – 29. aprīlī

[fb_album id=”1311795595555910″ order=”asc”]

No 27. līdz 29. aprīlim Talsos norisinājās II Starptautiskais akadēmiskās dziedāšanas un vokālo ansambļu konkurss, kura organizēšanā piedalījās arī Rīgas Doma kora skola. Šeit foto no konkursa noslēguma koncerta un apbalvošanas ceremonijas. Apsveicam mūsu audzēkņus ar lielisko sniegumu, un sakām paldies Talsu novada pašvaldība par veiksmīgo sadarbību! Foto: Dzintars Krastiņš


27. aprīlī – meistarklases pedagogiem, 28., 29. aprīlī – konkursa II un III kārta

Konkursa I kārtas rezultāti – ar šiem dalībniekiem tiksimies klātienē 28. aprīlī! SKATĪT ŠEIT

Informācija par meistarklasēm:


Konkursa nolikums skatīt šeit

Pieteikuma anketa skatīt šeit

Nakšņošanas iespējas skatīt šeit

Pieteikšanās termiņš: 2017. gada 10. marts

Visa informācija par konkursu, rakstot uz vocal@talsi.lv


Talsu novada pašvaldība sadarbībā ar Rīgas Doma kora skolu aicina mūzikas skolu, mūzikas vidusskolu, koledžu, kultūras centru, vokālo studiju audzēkņus, kā arī mūzikas akadēmiju un konservatoriju studentus vecumā no 8 līdz 21 gadam piedalīties Talsu II Starptautiskajā bērnu un jauniešu akadēmiskās dziedāšanas un vokālo ansambļu konkursā. Konkurss Talsos norisināsies no 27. līdz 29. aprīlim, pieteikties iespējams līdz 10. martam.

Konkurss notiks trīs kārtās – līdz 10. martam interesentiem uz konkursa oficiālo e-pasta adresi vocal@talsi.lv jānosūta pieteikuma anketa un videoieraksts, kurā konkursa dalībnieks vai dalībnieki izpilda divus dažāda rakstura skaņdarbus. Iesūtītos pieteikumus un video izvērtēs starptautiska žūrija, līdz 17. martam vietnēs talsi.lv un rdks.lv tiks publicēta informācija, kuri pretendenti iekļuvuši konkursa 2. kārtā.

Talsu II Starptautiskais bērnu un jauniešu akadēmiskās dziedāšanas un vokālo ansambļu konkurss norisināsies trīs dienas. Konkursa dalībniekiem, pedagogiem un citiem interesentiem būs iespēja piedalīties meistarklasēs, kuras vadīs pieredzējuši lektori, tostarp arī konkursa starptautiskās žūrijas locekļi.

2015. gadā konkurss tika rīkots pirmo reizi, tajā piedalījās 69 individuālie izpildītāji un četri ansambļi no Baltijas valstīm, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Krievijas un Polijas. Galveno balvu ieguva Bidgoščas Mūzikas akadēmijas audzēkne Hanna Okonska (pedagogs Margarita Grēla). Šāda mēroga bērnu un jauniešu akadēmiskās dziedāšanas un vokālo izpildītāju ansambļu konkurss Latvijā norisinājās pirmo reizi.


Konkursa obligātie skaņdarbi (iespēja izvēlēties vienu no trim):

A grupa 8 – 11 gadi

 • Itāļu tautas dziesma La Rondinella
 • Neapoliešu dziesma Cicerenella
 • Itāliešu tautas dziesma Tic e tic e toc

B grupa 12 – 14 gadi

 • F. Tenaglia Begli occhi, merce
 • Bianchi Vien qua, Dorina bella
 • Vivaldi Vieni, vieni

C grupa 15 – 17 gadi

 • D. Paradies M’ha presso alla sua ragna
 • Anonīms aut. Star vicino
 • Neapoliešu dziesma Te voglio bene assai

D grupa 18 – 21 gadi

 • Stradella Cosi, Amor, mi fai languir
 • Rosa Vado ben spesso
 • Caldara Alma del core