Uncategorized

Koncerts AMAO OMI | BEZJĒDZĪGAIS KARŠ

Nakts dienu pieveikusi. Es raugos vienā vienīgā gaišā logā.
Tas nav logs. Mūžs mans uz krūtīm deg Tevis iešūtā pogā.

– Knuts Skujenieks

Rīgas Doma kora skolas jauktais koris, diriģents Jurģis Cābulis un aktieris Kaspars Znotiņš aicina uz koncertu “Amao Omi” jeb “Bezjēdzīgais karš” 12. maijā plkst. 20.00 Rīgas Lutera baznīcā Torņakalnā!
Koncerts “Amao Omi” pirmatskaņojumu piedzīvoja 2021. gada 3. septembrī, par to saņemot Lielo mūzikas balvu 2021 kategorijā “Gada koncerts”. Šobrīd, 2022. gada pavasarī, koncerta sākotnējais vēstījums – paraudzīties uz kara briesmīgo stihiju no drošas distances – vairs nav spēkā, jo šī drošības ilūzija ir zudusi.

Tas ir ārkārtīgi baisi – redzēt, ka manu koristu vecuma jaunieši, mana vecuma jaunieši tiek iznīcināti, viņu ģimenes tiek iznīcinātas, viņi paši tiek iznīcināti. Bet tajā pašā laikā, manuprāt, ļoti liela iedvesma ir šis ukraiņu tautas gribasspēks, tēvzemes gribasspēks un milzīgais patriotisms, ko es novēlu ikvienam latvietim – atrast sevī lielu tēvzemes patriotu,” saka diriģents Jurģis Cābulis. Bez šīm vērtībām, mīlestības un patiesības ne vien karš, bet arī dzīve kļūtu bezjēdzīga.

Koncerta programmā iekļauti trīs izcili komponisti – vēstneši. Pētera Vaska trauslo un dzidro mūziku pretstatīs komponista laika un domu biedra, gruzīņu komponista Gija Kančeli (Giya Kancheli), un latviešu komponista Jēkaba Jančevska skaņdarbi. G. Kančeli skaņdarbs “Amao Omi” jeb “Bezjēdzīgais karš” ir koncerta centrālais opuss, caur kura vēstījumu veidoti programmas saturiskie atzari – bezjēdzība un skaistums, karš un miers, mīlestība un gaisma. Koncertprogrammu papildinās saturiskajiem atzariem atbilstoši literārie darbi, ko savā interpretācijā un vēstījumā atklās Jaunā Rīgas teātra aktieris Kaspars Znotiņš. Skaņdarba “Bezjēdzīgais karš” tēmas caurvīs fragmenti no Nobela prēmijas laureātes baltkrievu rakstnieces Svetlanas Aleksijevičas (Svetlana Alexandrovna Alexievich) dokumentālās literatūras par Afganistānas karu “Cinka zēni”.

Koncertā līdzās Rīgas Doma kora skolas jauktajam korim, diriģentam Jurģim Cābulim un aktierim Kasparam Znotiņam stāsies izcili Latvijas mūziķi – Rīgas Saksofonu kvartets, perkusionisti Ernests Mediņš un Marta Kauliņa, ērģelniece Kristīne Adamaite un pianiste Ilze Kalniņa.

Ienākumi no biļešu tirdzniecības tiks ziedoti Ukrainas atbalstam. Koncerta dienā baznīcā būs iespējams ziedot Ukrainas atbalstam arī skaidrā naudā. Ziedojumi tiks veikti ar Ziedot.lv starpniecību. 

Biļetes pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs un interneta veikalā www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas sākot no 5,- EUR.


Koncertu organizē Rīgas Doma kora skolas jauktā kora biedrība, atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Doma kora skola un PIKC Nacionālā Mākslu vidusskola. Koncerta video ieraksts top Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta “Kultūras mantojuma satura digitalizācija (2.kārta)” ietvaros ar Kultūras informācijas sistēmu centra atbalstu. Koncerta audio ierakstu veic Latvijas Radio.

Koncerta apmeklēšanai nav nepieciešams Covid-19 sertifikāts. Medicīnisko masku vai FFP2 respiratoru lietošana nav obligāta, bet tiek rekomendēta.