Uncategorized

Krājuma PARAFRĀZES II atvēršanas svētki

Rīgas Doma kora skola sadarbībā ar Musica Baltica, Valsts kultūrkapitāla fondu un Latvijas Mākslas akadēmiju īstenojusi nozīmīgu projektu – izdots nošu krājums “Parafrāzes par latviešu tautasdziesmām klavierēm II”, kurā apkopoti septiņu skaņražu radītie darbi, kas sakomponēti, izvēloties kādu sev tuvu, aktuālu un impulsu rosinošu tautas melodiju.

Skaņdarbus sacerējuši Juta Bērziņa-Zīle, Madara Pētersone, Platons Buravickis, Evija Skuķe, Linda Leimane, Renāte Stivriņa un Aivars Krastiņš. Projekta iniciatores ir Rīgas Doma kora skolas klavierspēles metodiskās apvienības vadītāja Diāna Bergmane un klavierspēles skolotājas Irēna Monastirska-Urtāne un Dina Liepiņa.

Klausītāji ir aicināti uz Krājuma “Parafrāzes par latviešu tautasdziesmām klavierēm II” atvēršanas svētkiem 18. maijā plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas 11. stāva korē!

Krājumā iekļautos skaņdarbus atskaņos 13 dažāda vecuma Rīgas Doma kora skolas jaunie pianisti, pasākumu ar klātbūtni bagātinās arī komponisti-jaundarbu autori. Koncertu vadīs Rīgas Doma kora skolas absolvente, grupas “Tautumeitas” dalībniece Asnate Rancāne. 

Ieeja ar bezmaksas ielūgumiem, kas līdz 16. maijam pieejami Rīgas Doma kora skolas lietvedībā, 1. stāvā.