Uncategorized

Jauktais koris iegūst Grand Prix koru konkursā Prāgā

Rīgas Doma kora skolas jauktais koris
iegūst “Grand Prix” koru konkursā “Praga Cantat 2017”

Pagājušajā nedēļā no 2. līdz 5. novembrim Prāgā, Čehijā norisinājās 31. Starptautiskais koru konkurss “Praga Cantat 2017”, kurā pārliecinošu uzvaru ieguvis Rīgas Doma kora skolas jauktais koris. Jaukto koru konkurss “Praga Cantat 2017”, tā pastāvēšanas laikā, ir kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem kormūzikas kultūras notikumiem Čehijā. 30 gadu laikā konkurss pulcinājis Prāgā 859 korus no 38 valstīm. Konkursu vērtē internacionāla un profesionāla žūrija, pēc konkursa dodot vērtīgus padomus, lai palīdzētu koru diriģentiem turpmākajā darbībā. Šajā gadā konkursā piedalījās 20 kori no 12 dažādām Eiropas un Āzijas valstīm – Latvijas, Čehijas, Vācijas, Slovākijas, Slovēnijas, Īrijas, Itālija, Polijas, Horvātijas, Krievijas, Indonēzijas un Ķīnas.

Rīgas Doma kora skolas jauktais koris konkursā startēja sakrālās mūzikas un jaukto koru kategorijās, abās iegūstot zelta diplomu un pirmo vietu. Diriģents Jurģis Cābulis apbalvots ar konkursa idejas autora īpašo balvu par izcilu diriģenta darbu. Konkursa žūrija korim piešķīrusi arī divas īpašās balvas – par izcilu vokālo kultūru un par Jēkaba Jančevska dziesmas interpretāciju.

Žūrijas pārstāvis, diriģents Mihaels Rinšaits no Vācijas, pēc koncerta Rīgas Doma kora skolas kori uzteicis par harmonisko skanējumu, solistu sniegumu, diriģenta iejūtīgo vadību un krāšņo programmas izvēli.

Sakrālās mūzikas kategorijā Rīgas Doma kora skolas jauktais koris izpildīja trīs skaņdarbus – Alfrēda Šnitkes “Three Sacred Hymns” 2.daļu, amerikāņu komponista Ērika Vitakra “Lux Aurumque” un latviešu komponista, Rīgas Doma kora skolas pedagoga Jēkaba Jančevska “Mater Amabilis”. Jaukto koru kategorijā koris dziedāja obligāto dziesmu – čehu komponista Antona Dvoržāka “Napadly pisne”, latviešu komponista Ērika Ešenvalda “O Salutaris hostia” un Jēkaba Jančevska dziesmu “Atsalums”.

Konkursa dalībnieku pulkā bija arī koris “Līvzeme” no Ventspils, kurš folkloras kategorijā ieguva sudraba diplomu.

Šī Rīgas Doma kora skolas jauktajam korim bija pirmā dalība koru konkursā, kā arī pirmais brauciens ārpus Latvijas robežām. Rīgas Doma kora skolas jauktais koris izsaka pateicību Kultūras ministrijai un PIKC Nacionālajai Mākslu vidusskolai par finansiālu atbalstu brauciena organizēšanai.