Experience Art

lidzfinanse_erasmus_progr_logo


Sanijas un Signes virtuālā mobilitāte Minhenes Jaunajā džeza skolā 2021. gada pavasarī!

2021. gada 14. aprīlī noslēdzās pirmā virtuālā Erasmus+ projekta “Experience Art” mobilitāte. Turpinot 2020. gada sākumā uzsākto mobilitāti Minhenē, Vācijā, džeza nodaļas III kursa audzēkne Sanija un IV kursa audzēkne Signe piedalījās attālinātās virtuālās specialitāšu stundās ar Minhenes Jaunās džeza skolas pedagogiem, kā arī marta beigās veidoja video sveicienu no Latvijas koncertam “Do it again!” (koncerta ieraksts pieejams šeit: https://youtu.be/1Pi9c1CBd6o).

Audzēkņu atsauksmes par virtuālās mobilitātes pieredzi:

Sanija: “Abas stundas ar skolotājiem šajā trakajā laikā bija deva svaiga gaisa un motivācijas. Skolotāju pieredze, ieteikumi, uzdevumi un vingrinājumi, kurus apskatījām, bija ļoti noderīgi. Priecājos par stundām!”

Signe: “Paldies par šo pieredzi! Bija ļoti vērtīgi un interesanti. Protams, žēl, ka šo visu nevarējām piedzīvot Vācijā.”


Sanijas, Signes un Zigmunda brauciens uz Minheni, Vāciju 2020. gada martā!

***

Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļas II kursa audzēkne Sanija, III kursa audzēkne Signe un skolotājs Zigmunds no Erasmus+ projekta “Experience Art” mobilitātes Minhenes Jaunajā džeza skolā atgriezās ātrāk nekā plānots. Abām meitenēm Vācijā bija paredzēts pavadīt vēl nedēļu, bet Covid-19 vīrusa izplatības dēļ, tika pieņemts lēmums arī meitenes nogādāt Latvijā kopā ar pedagogu. Pēc atgriešanās audzēknes un pedagogs ievēroja karantīnu un pievienojās skolas biedriem attālinātajās mācībās. Signe un Sanija par savu pieredzi stāsta: “Esam atgriezušās mierīgi mājās! Diemžēl nepiedzīvojām divas nedēļas, bet gan tikai vienu, taču piedzīvojām ļoti daudz. Cilvēki apkārt ir ļoti pozitīvi un pretimnākoši! Arī skolotāji ir laipni un gatavi vienmēr palīdzēt! Ļoti priecājamies par šo nedēļu! Izdevās superīgi sastrādāties un stundas bija produktīvas! Abas kopā daudz sadarījām – izstaigājām Minehens centru un apkārtni, kur dzīvojām, nogaršojām izcilākos burgerus un sapirkām gardumus, ar ko pacienāt draugus. Drosmīgākais piedzīvojums bija plāns izlidošanas rītā celties plkst. 05.30 un apskatīt Angļu dārzu. Izdevās! Un paspējām laicīgi ierasties lidostā! Brīvo laiku pavadījām ļoti jaukI!”

***

27/09/2019 Informatīva prezentācija mobilitāšu braucienu dalībniekiem uz Minheni, Vāciju SKATĪT ŠEIT


06/02/2020

ERASMUS+ projekta “Experience Art” (Nr.2018-A-LV01KA102-046860) laboti otrās dalībnieku atlases rezultāti SKATĪT ŠEIT


Alekša, Gunta un Normunda stāstu rīts par braucienu uz Kajāni, Somiju 2019. gada 27. novembrī plkst. 11.00, Kora zālē!

Stāstu rīta prezentāciju SKATĪT ŠEIT!

***

Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļas II kursa audzēkņi Aleksis un Guntis un skolotājs Normunds oktobra beigās devās uz Kainu profesionālās izglītības koledžu Kajāni, Somijā. Mobilitātē aizvadītās nedēļas puišiem pagāja aktīvos mēģinājumos, gatavojoties noslēguma koncertam kopā ar vietējiem studentiem. Visus trīs dalībniekus ļoti pārsteidza skolas tehniskais aprīkojums un pieejamās datorprogrammas, ko viņi arī izmantoja, lai veidotu dažādas dziesmu aranžijas un vēlāk tās atskaņotu koncertā, piemēram, latviešu tautasdziesmas “Pūt, vējiņi” aranžiju. Skolā bija pieejama arī ierakstu studija un visi, kas vēlas, to var izmantot, lai ierakstītu savus skaņdarbus. Puiši secinājuši, ka Kajāni skolas mācību modelis balstās uz projektiem, kuriem kopīgi gatavojas gan skolas mūzikas nodaļas studenti, gan pārējo nodaļu, piemēram vizāžisti un dizaineri. Mobilitātēs laikā viņiem bija iespēja apmeklēt vairākus koncertus, kuros uzstājās viesmākslinieki un arī partnerskolas studenti. Brīvajā laikā visi labprāt izmantoja pilsētas sniegtās iespējas un atpūtās jaunuzceltajā akvaparkā vai viesnīcas saunā.

***

27/09/2019 Informatīva prezentācija mobilitāšu braucienu dalībniekiem uz Kajāni, Somiju SKATĪT ŠEIT


10/09/2019

ERASMUS+ projekta “Experience Art” (Nr.2018-A-LV01KA102-046860) otrās dalībnieku atlases rezultāti SKATĪT ŠEIT


16/04/2019

Izsludināts otrais ERASMUS+ mobilitāšu braucienu konkurss Rīgas Doma kora skolā

Līdz 17. maijam gaidīsim izglītojamo un pedagogu pieteikumus mobilitāšu braucieniem PIKC Nacionālās Mākslu vidusskolas ERASMUS+ projektā “Experience Art” (Nr. 2018-A-LV01-KA102-046860):

 • 2019. gada 27. oktobris – 11. novembris – Kainu profesionālās izglītības koledža, Somijā – 2 izglītojamie
  2019. gada 27. oktobris – 2. novembris – Kainu profesionālās izglītības koledža, Somijā – 1 pedagogs
  (Kainuun ammattiopistowww.kao.fi) – džeza nodaļa
 • 2020. gada 8. marts – 23. marts – Minhenes Jaunā džeza skola, Vācijā – 2 izglītojamie
  2020. gada 8. marts – 14. marts – Minhenes Jaunā džeza skola, Vācijā – 1 pedagogs
  (Neue Jazzschool München e.V.www.jazzschool.de) – džeza nodaļa

Mobilitāšu datumi tiks precizēti un var nedaudz mainīties!

Nepieciešamie dokumenti audzēkņiem:

 • pieteikuma anketa;
 • sekmju un kavējumu izraksts par iepriekšējo mācību semestri;
 • motivācijas vēstule datorrakstā, brīvā formā, vienas A4 lappuses apjomā. Motivācijas vēstulei ir jāatspoguļo kandidāta mērķis, kas tiks sasniegts, dodoties mobilitātē, pamatojums par konkrētās skolas izvēli, vēstulei jāatspoguļo iespējamie ieguvumi no dalības mobilitātē;
 • CV latviešu un angļu valodā pēc Europass parauga;
 • rekomendācijas vēstule no specialitātes pedagoga.

Nepieciešamie dokumenti pedagogam:

 • pieteikuma anketa;
 • motivācijas vēstule datorrakstā, brīvā formā, vienas A4 lappuses apjomā;
 • CV latviešu un angļu valodā pēc Europass parauga;
 • pašvērtējuma ziņojums par iepriekšējo mācību gadu;
 • partnerskolai paredzēto nodarbību tēmas 10 akadēmisko stundu apjomā latviešu un angļu valodā.

ERASMUS+ projekta “Experience Art” (Nr. 2018-A-LV01-KA102-046860) dalībnieku atlases kārtības NOLIKUMS


Annijas, Elīzas un Marikas stāstu vakars par braucienu uz Ļubļanu, Slovēniju 2019. gada 2. maijā plkst. 17.00, Kora zālē!

***

Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļas II kursa audzēknes Elīza un Annija un skolotāja Marika aprīļa pirmās nedēļas aizvadīja Ļubļanas mūzikas un baleta konservatorijā, Slovēnijā. Mobilitātes laikā meitenes paspēja gan spēlēt kopā ar vairākiem džeza ansambļiem, gan sadraudzēties ar vietējiem un citiem viesstudentiem no Nīderlandes un Vācijas, gan apmeklēt vairākus “jam session”, gan satikt JVLMA jaukto kori, kas koncertēja Ļubļanā, gan apceļot ne tikai Slovēnijas skaistākās vietas, bet arī pabūt Horvātijā un Itālijā. Meitenes atzina, ka profesionālais līmenis Ļubļanā un Rīgas Doma kora skolā esot ļoti līdzīgs, tomēr ar solfedžo uzdevumiem viņas tikušas galā ļoti veikli, tāpēc turpmāk gājušas uz stundām pie vecākiem kursiem. Ļoti daudz esot sanācis staigāt ar kājām, divu nedēļu laikā meitenes nostaigājušas vairāk kā 160 kilometrus. Audzēknes jau kaldina plānus, lai atgrieztos Ļubļanā pie jaunajiem draugiem.

***

25/02/2019 Informatīva prezentācija mobilitāšu braucienu dalībniekiem uz Ļubļanu, Slovēniju SKATĪT ŠEIT


Megijas, Akima un Zigmunda stāstu vakars par braucienu uz Jiveskilu, Somiju 2019. gada 2. maijā plkst. 17.00, Kora zālē!

Stāstu vakara prezentāciju SKATĪT ŠEIT!

***

Rīgas Doma kora skolas II kursa audzēkne Megija, III kursa audzēknis Akims un skolotājs Zigmunds aukstā un sniegotā laikā devās uz Jiveskilas profesionālās izglītības koledžu GRADIA. Tur viņus jau sagaidīja III kursa audzēknis Mārtiņš, kurš uz Jiveskilu devās Erasmus+ projekta “MusicXchain” ietvaros. Visi 4 dalībnieki dzīvoja Jiveskilas pilsētas centrā, netālu no skolas. Jaunieši uzzināja, ka šajā skolā džezu audzēkņi nespēlē, bet pārsvarā izpilda popmūziku, folkmūziku, roku vai smago metālu. Skolā var mācīties dažāda vecuma cilvēki, arī bez īpašām priekšzināšanām mūzikā. Mobilitātes laikā visi paspēja izbaudīt slavenās somu pirtis, pabūt dažos džeza mūzikas koncertos un pat apmeklēt deju nodarbības. Noslēguma koncerts notika skolas koncertu zālē un bija ļoti profesionāli aprīkots un organizēts. Tā kā skolā mācās ne tikai mūziķi, bet arī video operatori, skaņu režisori, grima mākslinieki un citu amatu pārstāvji, koncerts tiek īstenots visiem sadarbojoties un darbojas ļoti veiksmīgi.

***

15/02/2019 Informatīva prezentācija mobilitāšu braucienu dalībniekiem uz Jiveskilu, Somiju SKATĪT ŠEIT


Sanitas, Madaras un Annijas stāstu vakars par braucienu uz Arnemu, Nīderlandi 2019. gada 2. maijā plkst. 17.00, Kora zālē!

Stāstu vakara prezentāciju SKATĪT ŠEIT!

***

Rīgas Doma kora skolas mūziklu nodaļas II kursa audzēknes Madara un Sanita un programmas vadītāja Annija devās mobilitātē uz Arnemas profesionālās izglītības koledžu Rijn IJssel, Nīderlandē. Meitenes dzīvoja šaurā, bet trīsstāvīgā dzīvoklī ar jumta terasi, uz kuras baudīja saulainus pavasara rītus. Kā jau Nīderlandei piederes, apkārt visi esot braukšājuši ar riteņiem, bet meitenes daudz staigājušas kājām. Rijn IJssel koledžā mūziklu nodaļas audzēkņiem ir ļoti daudz iespējas attīstīt savas dejošanas prasmes, ko audzēknes aktīvi arī izmantojušas, jo nav daudz mūzikas priekšmetu nodarbības, arī dziedāšanai atvēlēta tikai viena mācību stunda nedēļā. Vokālajās nodarbībās audzēkņi dziesmas mācās no ieraksta un atskaņo uz fonogrammas, viņiem dziedāšana ar koncertmeistaru, jo īpaši mācību stundās, šķiet kā ļoti liela greznība. Līdz ar to audzēknes un pedagoģe daudz aizdomājušās par to kā darīt ir labāk un kā varbūt nevajadzētu, kā arī par lietām, par ko Latvijā ļoti mēdz pārdzīvot un uztraukties. Nīderlandē ir ļoti attīstīta mūziklu joma, tāpēc audzēkņi tiek gatavoti reālam darbam un neraizējas par to, ka pēc skolas beigšanas, varētu palikt nenodarbināti. Turpretī Latvijā mūziklu joma ir pašā attīstības sākumā, tāpēc daudzi audzēkņi saskaras ar neskaidrību par savu nākotni pēc programmas beigšanas. Brauciena dalībnieces ļoti novērtējušas laiku, ko varējušas pavadīt viena ar otru, runājoties, daloties pārdomās un pieredzē, iepazīstot viena otru vairāk. Rijn IJssel koledžas audzēkņi un pedagogi novērtēja meiteņu sniegumu un plāno nākotnē paviesoties arī Rīgas Doma kora skolas mūziklu nodaļā.

***

08/01/2019 Informatīva prezentācija mobilitāšu braucienu dalībniekiem uz Arnemu, Nīderlandi SKATĪT ŠEIT


31/10/2018

ERASMUS+ projekta “Experience Art” (Nr.2018-A-LV01KA102-046860) pirmās dalībnieku atlases rezultāti SKATĪT ŠEIT


19/09/2018

Izsludināts pirmais ERASMUS+ mobilitāšu braucienu konkurss Rīgas Doma kora skolā

Līdz 19. oktobrim gaidīsim izglītojamo un pedagogu pieteikumus mobilitāšu braucienam PIKC Nacionālās Mākslu vidusskolas ERASMUS+ projektā “Experience Art” (Nr. 2018-A-LV01-KA102-046860):

 • 2019. gada 20. janvāris – 4. februāris – Ļubļanas mūzikas un baleta konservatorija, Slovēnijā – 2 izglītojamie
  2019. gada 20. janvāris – 26. janvāris – Ļubļanas mūzikas un baleta konservatorija, Slovēnijā – 1 pedagogs
  (Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana, www.kgbl.si) – džeza nodaļai
 • 2019. gada 17. marts – 1. aprīlis – Jiveskilas koledža GRADIA, Somijā – 2 izglītojamie
  2019. gada 17. marts – 23. marts – Jiveskilas koledža GRADIA, Somijā – 1 pedagogs
  (Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia, www.gradia.fi) – džeza nodaļai
 • 2019. gada 7. aprīlis – 22. aprīlis – Rijn IJssel koledža Arnemā, Nīderlandē – 2 izglītojamie
  2019. gada 7. aprīlis – 13. aprīlis – Rijn IJssel koledža Arnemā, Nīderlandē – 1 pedagogi
  (Rijn IJssel, www.rijnijssel.nl) – džeza un mūziklu nodaļai

Mobilitāšu datumi tiks precizēti un var nedaudz mainīties!

Nepieciešamie dokumenti audzēkņiem:

 • pieteikuma anketa;
 • sekmju un kavējumu izraksts par iepriekšējo mācību semestri;
 • motivācijas vēstule datorrakstā, brīvā formā, vienas A4 lappuses apjomā. Motivācijas vēstulei ir jāatspoguļo kandidāta mērķis, kas tiks sasniegts, dodoties mobilitātē, pamatojums par konkrētās skolas izvēli, vēstulei jāatspoguļo iespējamie ieguvumi no dalības mobilitātē;
 • CV latviešu un angļu valodā pēc Europass parauga;
 • rekomendācijas vēstule no specialitātes pedagoga.

Nepieciešamie dokumenti pedagogam:

 • pieteikuma anketa;
 • motivācijas vēstule datorrakstā, brīvā formā, vienas A4 lappuses apjomā;
 • CV latviešu un angļu valodā pēc Europass parauga;
 • pašvērtējuma ziņojums par iepriekšējo mācību gadu;
 • partnerskolai paredzēto nodarbību tēmas 10 akadēmisko stundu apjomā latviešu un angļu valodā.

ERASMUS+ projekta “Experience Art” (Nr. 2018-A-LV01-KA102-046860) dalībnieku atlases kārtības NOLIKUMS


18/09/2018

ERASMUS+ projekta “Experience Art” (Nr. 2018-A-LV01-KA102-046860) dalībnieku atlases kārtības NOLIKUMS

ERASMUS+ projekta “Experience Art” (Nr. 2018-A-LV01-KA102-046860) ATBILDĪBU SADALĪJUMS (atjaunots 01.11.2019.)


28/08/2018

PIKC Nacionālā Mākslu vidusskola uzsāk īstenot jaunu projektu ERASMUS+ programmā

PIKC Nacionālā Mākslu vidusskola, parakstot līgumu ar Valsts izglītības attīstības aģentūru, uzsāk īstenot  Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) Profesionālās izglītības sektora projektu „Experience Art” (Piedzīvo mākslu) (identifikācijas Nr. 2018-A-LV01-KA102-046860).

Projekta realizācijas laiks: 01.06.2018. – 31.05.2021.

Projektam piešķirtais finansējuma apjoms: EUR 156 488,00

Apmaiņas programmā piedalīsies 50 PIKC Nacionālās Mākslu vidusskolas audzēkņi (to skaitā 10 Rīgas Doma kora skolas audzēkņi) un 16 pedagogi un darbinieki (to skaitā Rīgas Doma kora skolas pedagogi), kas katrs vienu reizi dosies apmaiņā uz vienu no 12 partnerskolām (to skaitā 5 Rīgas Doma kora skolas partnerskolām):

 • 2019. gada janvāris – Ļubļanas mūzikas un baleta konservatorija, Slovēnijā – 2 izglītojamie, 1 pedagogs no Rīgas Doma kora skolas (Konservatorij za glasbo in balet Ljubljanawww.kgbl.si);
 • 2019. gada marts – Jiveskiles koledža, Somijā – 2 izglītojamie, 1 pedagogs no Rīgas Doma kora skolas (Jyväskylän koulutuskuntayhtymäwww.gradia.fi);
 • 2019. gada aprīlis – Rijn IJssel koledža Arnemā, Nīderlandē – 2 izglītojamie, 1 pedagogs no Rīgas Doma kora skolas (Rijn IJssel,www.rijnijssel.nl);
 • 2020. gada janvāris – Kainu profesionālās izglītības koledža, Somijā – 2 izglītojamie, 1 pedagogs no Rīgas Doma kora skolas (Kainuun ammattiopistowww.kao.fi);
 • 2020. gada marts – Minhenes Jaunā džeza skolā, Vācijā – 2 izglītojamie, 1 pedagogs (Neue Jazzschool München e.V.www.jazzschool.de);
  • 2018. gada oktobris – Nacionālā M. K. Čurlioņa mākslas skola, Lietuvā – 4 izglītojamie, 1 pedagogs (Rīgas Horeogrāfijas skola);
  • 2019. gada februāris – Nacionālā M. K. Čurlioņa mākslas skola, Lietuvā – 4 izglītojamie, 1 pedagogs, 1 darbinieks (Rīgas Horeogrāfijas skola);
  • 2019. gada oktobris – Nacionālā M. K. Čurlioņa mākslas skola, Lietuvā – 4 izglītojamie, 1 pedagogs (Rīgas Horeogrāfijas skola);
  • 2020. gada februāris – Nacionālā M. K. Čurlioņa mākslas skola, Lietuvā – 4 izglītojamie, 1 pedagogs (Rīgas Horeogrāfijas skola);
  • 2018. gada oktobris – Porto Mākslas vidusskola, Portugālē – 4 izglītojamie, 1 pedagogs (Jaņa Rozentāla mākslas skola);
  • 2019. gada marts – Robert-Schuman Institūts, Beļģijā – 4 izglītojamie, 1 pedagogs (Jaņa Rozentāla mākslas skola);
  • 2019. gada marts – Rāhes koledža, Somijā – 4 izglītojamie, 1 pedagogs (Jaņa Rozentāla mākslas skola);
  • 2019. gada oktobris – Sabiedriskā labuma pašvaldības organizācija KEKPA-DIEK, Grieķijā – 4 izglītojamie, 1 pedagogs (Jaņa Rozentāla mākslas skola);
  • 2020. gada marts – Profesionālā vidusskola Istituto di Istruzione Superiore G. Mazzatinti Liceo Artistico, Itālijā – 4 izglītojamie, 1 pedagogs (Jaņa Rozentāla mākslas skola);
  • 2020. gada marts – Profesionālās izglītības iestāde Sukromna Stredna Umelecka Skola Animovanej Tvorby, Slovākijā – 4 izglītojamie, 1 pedagogs (Jaņa Rozentāla mākslas skola).

Rīgas Doma kora skolas audzēkņu mobilitāte ietver mūzikas priekšmetu pastiprinātu apgūšanu partnerskolā, muzicēšanu kopā ar partnerskolas audzēkņiem kādā no kolektīviem (koris, orķestris, bigband, džeza ansamblis utml.), jauna repertuāra apgūšanu un koncerta sniegšanu, tādā veidā krājot koncertprakses stundas.

Rīgas Doma kora skolas pedagogi dosies pieredzes apmaiņā gan vērot savas specialitātes un tai radniecīgo priekšmetu stundas, gan paši vadīt mācību stundas un seminārus/meistarklases partnerskolas audzēkņiem un pedagogiem. Pedagogu mērķis ir iepazīties ar partnerskolas izglītības programmām un analizēt, ko no programmu veidošanas pieredzes PIKC Nacionālā Mākslu vidusskola var pārņemt profesionālās izglītības kompetenču centra starpnozaru mācību programmu veidošanā.

Apmaiņas programmas rezultātā sagaidām, ka dalībnieki būs nodibinājuši jaunus profesionālos un personiskos kontaktus, attīstījuši adaptācijas un komunikācijas prasmes, uzlabojuši angļu valodas zināšanas. Savukārt pedagogi jauniegūtās zināšanas par mācību metodēm integrēs savās mācību stundās, un dalīsies ar kolēģiem un skolas administrāciju ar idejām par jaunu starpnozaru (mākslas, dejas un mūzikas) mācību programmu izveidošanu PIKC Nacionālajā Mākslu vidusskolā. Svarīgs pienesums būtu mūzikas repertuāra paplašināšana ar dažādu Eiropas tautu un valstu tradicionālo un populāro mūziku. Tāpat arī visi projektā iesaistītie dalībnieki būs uzlabojuši savas menedžmenta prasmes dažādos līmeņos – sākot ar spēju svešvalodas vidē tikt galā ar sadzīves organizēšanu, beidzot ar pieredzi starptautisku izglītības projektu vadībā. Ilgtermiņā sagaidām, ka PIKC Nacionālā Mākslu vidusskola kļūs par radošu, mūsdienīgu un novatorisku mācību iestādi un būs vēl saistošāks mērķis topošajiem audzēkņiem. Reflektantu skaits, kas stāsies vidusskolā, pieaugs, un skola būs veicinājusi savu un tās audzēkņu un darbinieku konkurētspēju ne tikai valsts, bet arī starptautiskā mērogā.

Papildus informācija:

Rīgas Doma kora skolā:
Aleksandra Āboliņa, projekta vadītāja, aleksandra.abolina@nmv.lv, 26612125

Jaņa Rozentāla mākslas skolā:
Ineta Vīksna, projekta vadītāja, ineta.viksna@nmv.lv,  29151252

Rīgas Horeogrāfijas skolā:
Elīna Čipāne, projekta vadītāja, elina.cipane@nmv.lv, 26867065