Uncategorized

Zēnu koris Helsinkos

29. janvārī Helsinkos notika Rīgas Doma zēnu kora koncerts par godu Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē atklāšanai. Koncerts norisinājās Helsinku Klints baznīcā (Temppeliaukion kirkko). Baznīca tās īpašā arhitektoniskā risinājuma un izcilā dizaina dēļ tiek uzskatīta par vienu no Helsinku simboliem, un ir viens no visvairāk apmeklētajiem tūrisma objektiem Somijā. Koncertu apmeklēja gan liels skaits goda viesu – Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, Somijas prezidents Sauli Nīniste (Sauli Niinistö) ar dzīvesbiedri Jenni Haukio (Jenni Haukio), vairāki ministri no Latvijas, ārvalstu diplomāti, Latvijas valsts delegācijas pārstāvji un latviešu uzņēmēji, gan vietējā publika pārsteidzoši kuplā skaitā.

Helsinki ir kultūras pasākumiem bagāta pilsēta, tādēļ īpaši priecēja klausītāju lielā atsaucība, kas bija atnākuši, lai dzirdētu Rīgas Doma zēnu kora lielisko sniegumu.

Latvijas prezidentūras ES Padomē atklāšanas pasākumu organizēja Latvijas vēstniecība Somijā sadarbībā ar Valsts prezidenta kanceleju.

Vairāk info šeit