Uncategorized

Vācu apmaiņas studenti RDKS

No 4. līdz 13. aprīlim Rīgas Doma kora skolā viesojās divi džeza nodaļas apmaiņas studenti no Minhenes Jaunās džeza skolas (Vācija) – Ramona Doser (vokāls) un Pablo Yannis Jókay (bungas), lai gūtu iespaidus, dalītos pieredzē, iepazītos ar mūsu izglītības sistēmu, līmeni un prasībām. Izsakām pateicību skolas pedagogiem un audzēkņiem par jauniešu uzņemšanu un iesaistīšanu mācību darbā!

Lūk, vācu jauniešu aprakstiņš un iespaidi par Rīgā pavadīto laiku:

Kad mūsu direktors Francs-Dāvids Baumans paziņoja, ka mēs lidosim uz Rīgu un piedalīsimies apmaiņas programmā, mēs bijām ļoti pārsteigti. Nekad nebijām bijuši Latvijā, tāpēc veicām nelielu izpēti – vai tur maksā ar eiro? Cik liela ir Rīga? Vai tā ir pie jūras?

??????????

Par savu braucienu nezinājām neko daudz, izņemot to, ka dzīvosim skolas viesnīcā, ēdīsim skolas kafejnīcā un ka mums ir savs dienas plāns ar mācību stundām, ko apmeklēt. Dabiski – mēs bijām ļoti priecīgi satraukti par to, kas mūs sagaida.

Izrādījās, ka Rīgas Doma kora skola ir ēka ar septiņiem stāviem (daudz lielāka, kā mēs esam pieraduši savā skolā), tā nu pirmajās dienās mums dažreiz sanāca apmaldīties.IMG_2089

Mēs satikām Tāli (džeza nodaļas vadītāju) un Kristīni (mūsu vienmēr izpalīdzīgo kontaktpersonu) – viņi mums izstāstīja par nodarbību grafiku un parādīja viesu istabas otrajā stāvā. Vēlāk tajā pašā dienā mēs apmeklējām somu pasniedzēja Markku Rinta-Pollari meistarklasi sambas mūzikā. Viņš piedalījās citā apmaiņas programmā reizē ar mums.

Visu nedēļu mēs apmeklējām daudz mācību stundu. Īpašs paldies Tālim, kas novadīja kādas 7 lieliskas privātstundas tikai 10 dienu laikā! Audzēkņi un skolotāji bija ļoti atsaucīgi, jauki un atvērti, viņiem bija interese arī par mūsu skolu.IMGP6775

Kā izrādījās, starp mūsu skolām ir vairākas atšķirības, lielākā no tām – jūsu studenti mācās no 1. līdz 13. klasei, turpretī mūsu skolā var iestāties ikviens, kas pabeidzis pat augstskolu. Daudzi RDKS audzēkņi bija pārsteigti, kad pateicām, ka Minhenes Jaunās džeza skolas otrajā kursā mācās 17 līdz 34 gadus veci audzēkņi. Turklāt mūsu skolā mācības ilgst tikai divus gadus (ar iespēju pagarināt līdz trim).

Iespējams, visspilgtākais mūsu apmaiņas laika notikums bija konkurss Riga Jazz Stage, kas IMGP6790notika tieši tajā laikā, kad bijām Rīgā (kāda laimīga sagadīšanās!). Milzīgs paldies par to, ka mums visus trīs vakarus bija iespēja šo konkursu apmeklēt! Īpaši aizraujoši bija sekot līdzi trīs Rīgas Doma kora skolas meiteņu dalībai konkursa finālā un superfinālā – sirsnīgi apsveikumi un sveicieni visām trim meitenēm! Dalībnieku muzikālais līmenis, latviešu pavadošā grupa un Charenee Wade Quartet koncerts mūs pārsteidza un ļoti iepriecināja! Tiešām paldies par trīs skaistiem un iedvesmojošiem vakariem!

IMGP6807Vienu vakaru mēs sadalījāmies – Ramona devās uz džema sesiju “Trompetē”, bet Pablo uz smagā metāla koncertu klubā “Melnā piektdiena”, un tas mums ļāva nedaudz ieskatīties Rīgas muzikālajā daudzveidībā. Kopumā mēs izbaudījām ne tikai pilsētasIMGP6853 mūzikas dzīvi, bet arī pašu pilsētu. Mums ļoti patika vecpilsēta ar tās īpašo auru, tāpat arī Kristīne mums parādīja skaisto un iespaidīgo Rīgas panorāmas skatu vakarā no viesnīcas augšējā stāva. Mums ļoti patika arī Kalnciema tirdziņš netālu no skolas. Svētdienā mēs aizbraucām līdz jūrai Bolderājā. Tas prasīja tikai pusstundu un, lai arī ūdens bija par aukstu, mēs tik un tā ļoti labi pavadījām laiku.

Kopumā šī apmaiņas programma bija ļoti veiksmīga un mēs ieguvām lielisku pieredzi, ko atcerēsimies uz ilgu laiku!

Ramona un Pablo

Apmaiņas programmas noslēgumā noorganizējām īpašu koncertu – Rīgas Doma kora skolas džeza vakaru klubā “Trompete”, kurā piedalījās visu kursu RDKS audzēkņi un arī Ramona un Pablo. Šeit iespējams noskatīties koncerta video:

Laikā no 4. līdz 8. aprīlim Rīgas Doma kora skolā viesojās arī viespasniedzējs Markku Rinta-Pollari no Jiveskiles koledžas Somijā, vadot meistarklases sambas mūzikā mūsu audzēkņiem. Šeit pieejams video ieskats no teorētiski-praktiskās ievadnodarbības 4. aprīlī, kā arī II kursa ansambļa stundas (tajā piedalījās arī Ramona un Pablo) 6. aprīlī.