Uncategorized

TIARA ieskandinās pavasari Rīgas Domā

Rīgas Doma meiteņu koris TIARA un ērģelniece Diāna Jaunzeme-Portnaja priecēs savus klausītājus koncertā CANTATE DOMINO 3.maijā plkst.19.00 Rīgas Domā. Programmā: G.Forē, A.Kaplē, M.Diriflē, A.Perts, R.Langs, K.A.Arnesens, K.Klausens, K.Kortnijs, Im.Zemzaris.

Diāna Jaunzeme-Portnaja un diriģente Aira Birziņa par koncerta programmu:
CANTATE DOMINO – DZIEDIET TAM KUNGAM! Veidojot koncerta programmu, izvēlēts šāds vadmotīvs. Tas caurstrāvo katru skaņdarbu te skanīgā dziedājumā, te klusā apcerē vai lūgšanā uz Dievu – mūžīgi pastāvošu un nemainīgu. Viņa svētība un neizmērojamā mīlestība aizvien ir klātesoša. Varens slavinājums ērģeļu reģistros, priecīgas gaviles kora akordos, sirsnīga pateicība un ticība mūzikas lielajam spēkam.
Lai šis koncerts ir patiesa prieka avots klausītājiem un aizved prom no ikdienības, rodot atbalsi ikvienā sirdī! Mēs ticam, ka mūzikā paustais Dieva Vārds palīdz mīlēt, ticēt, paļauties un dzīvot.

Rīgas Doma meiteņu koris TIARA ir viens no šobrīd pasaulē labākajiem meiteņu koriem, kas augstu novērtēts starptautiskos konkursos un festivālos, iegūstot Grand Prix un publikas simpātiju balvas. Koris regulāri koncertē Eiropā – Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Lielbritānijā, Ungārijā, Itālijā, Spānijā, Zviedrijā.

Kora TIARA koncertdarbība ir plaša un daudzpusīga – sakrālās mūzikas koncerti Rīgas Domā, arī citās baznīcās Rīgā un Latvijā; laicīgās mūzikas koncerti Rīgas un Latvijas koncertzālēs, teātros, skolās; muzikālas izrādes; bērnu operas; dalība valsts nozīmes koncertos, pasākumos, festivālos, Dziesmu svētkos. Koris strādā sadarbībā ar dažādām profesionālās mūzikas institūcijām un kolektīviem: piedalās LNO iestudējumos, profesionālo teātru izrādēs, lielas formas vokāli – instrumentālu skaņdarbu atskaņojumos ar profesionālajiem koriem un orķestriem.

Ar koncertu Rīgas Domā Rīgas Doma meiteņu koris TIARA ieskandinās kora 20.jubileju, kam gatavojoties, rudenī tiks izdots īpaši šim korim komponētu latviešu tautasdziesmu jaundarbu un apdaru apkopojums divos kompaktdiskos, un nošu apkopojums grāmatā sadarbībā ar izdevniecību Musica Baltica. Jubileju Rīgas Doma meiteņu koris TIARA svinēs 2.decembrī ar skaistu koncertu Latvijas Universitātes Aulā.

Rīgas Doma meiteņu kora TIARA
mākslinieciskā vadītāja Aira Birziņa
direktore un biedrības valdes locekle  Inese Beķere
inese@girlschoir.lv, 26546537