Uncategorized

Skolas absolventi saņem JVLMA un LMT Gada balvu

2021. gada 18. februārī tika pasniegtas Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas un Latvijas Mobilā telefona Gada balvas 2020. Balvu saņēmēju vidū arī Rīgas Doma kora skolas absolventi – diriģents Aivis Greters un komponists Edgars Mākens!

Diriģenta Aivja Gretera profesionālā darbība ietver gan kordiriģēšanu, gan simfoniskā orķestra diriģēšanu. 2020. gada sākumā Aivis veiksmīgi debitējis divās izrādēs “LeNeSOns un Mocarta opera” ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, par ko ticis nominēts 2020. gada Lielajai Mūzikas balvai kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”.

Ievērību izpelnījusies arī Aivja kā kordiriģenta profesionālā darbība. Kopš 2018. gada viņš ir kora “Kamēr…” mākslinieciskais vadītājs, un aizvadītajā gadā kolektīvs piedzīvojis vairākus spilgtus koncertdzīves mirkļus, tostarp koncertus Jūrkalnes Raķešu bāzē, Ventspils koncertzālē “Latvija” un Cēsu Mākslas festivāla atklāšanā, par ko koris ticis izvirzīts Lielajai mūzikas balvai 2020 kategorijā “Par radošu, drosmīgu un inovatīvu māksliniecisko darbību Covid-19 krīzes apstākļos”. Viena no sezonas mākslinieciskajām virsotnēm – 30 gadu jubilejas koncerts “Lux Aeterna” Rīgas Domā sadarbībā ar kamerorķestri “Sinfonietta Rīga”.

Foto: Jānis Bērziņš

Komponista Edgara Mākena apbrīnojamās darba spējas, absolvējot JVLMA bakalaura programmu ar izcilību un iestājoties maģistrantūrā, ir tikai viena no skaņraža panākumu atslēgām. Atzinīgi novērtēta Edgara jaunrade teātra mūzikas laukā un mākslinieciski radošā darbība kopumā.

2020. gadā īstenotas vairākas nozīmīgas sadarbības ar Latvijas profesionālajiem atskaņotājkolektīviem, kā arī radīta virkne jaundarbu: kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” pasūtinātais skaņdarbs kamerorķestrim un saksofonu kvartetam “Poētika”; Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” pirmatskaņotais dziesmu cikls ar latviešu teiku vārdiem “Miroņu teikas”, Rīgas Saksofonu kvarteta pasūtījums – skaņdarbs saksofonu kvartetam un sitaminstrumentālistiem “Rīgas triptihs”, saksofonu kvartetam “Atomos” radītā kompozīcija saksofonu kvartetam un balsij “Lai ūdeņi plūst pāri” un kompozīcija lielam ansamblim un ērģelēm – “Ordnung”.

2020. gadā atzinīgi novērtēta arī Edgara Mākena teātra mūzika. Viņš ir izrāžu “Alfa Sapiensi” /Valmieras teātra festivāls, režisors Elmārs Seņkovs/ un “Tukšais zieds” /Latvijas Nacionālais teātris, režisore Ināra Slucka/ mūzikas autors, kas nominēta 2019./2020. gada sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai kategorijā “Gada lielās formas izrāde”. Veicis mūzikas atlasi un komponējis jaunus skaņdarbus Latvijas Televīzijas un filmu kompānijas “fonFilms” seriālam jauniešiem “Paliec negatīvs”.

Foto: Jānis Bērziņš

Rīgas Doma kora skolas saime sirsnīgi sveic visus balvu saņēmējus, jo īpaši skolas absolventus un vēl radošus panākumus arī turpmāk!

Gada balvas virtuālo pasniegšanas ceremoniju iespējams noskatīties JVLMA Youtube kanālā.