Uncategorized

Sarunu cikla “Laudamus+” noslēgums

Pirmdien, 15. februārī, plkst. 18.00 ar raidījumu “Koris kā diriģenta spogulis. Runā joprojām jaunie un talantīgie” noslēgsies informatīvi izglītojošo lekciju un diskusiju cikls “Laudamus+”. Tiešsaistes raidījumus veido Rīgas Doma kora skola sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru ceļā uz Dziesmu svētku tradīcijas 150. gadskārtu, ko atzīmēsim 2023. gadā – XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos.

“Laudamus+” noslēdzošajā raidījumā “Koris kā diriģenta spogulis. Runā joprojām jaunie un talantīgie” sarunas moderatora, muzikologa Oresta Silabrieža rosināti diriģenti Jurģis Cābulis, Aigars Meri, Jānis Ozols un Valdis Tomsons diskutēs par to, kas būtu jādara, lai “jaunie, daudzsološie” nepaliktu tādi līdz radošā mūža vainagojumam, kādam jābūt dziesmusvētku virsdiriģentam un vai nepieciešama virsdiriģentu aprite gan lielajā tribīnē, gan apriņķos. Sarunā pieskarsies arī tam, kādā veidā koris spoguļojas sava diriģenta personībā un cik cieši koristam jāpazīst savs dziedātājs.

“Laudamus+ ir pamatīgs un iedvesmojošs ceļojums Dziesmu svētku tradīcijas izzināšanā kopā ar jomas lietpratējiem, kuri ikdienas darbā notur tradīciju augstā mākslinieciskā līmenī. Raidījumi sniedz nozīmīgas atziņas par Dziesmu svētku kustību dažādos laikos pagātnē un šodien, tamdēļ ļoti ceru, ka, pieejami atkārtotai skatīšanai, tie kalpos kā stiprinoša vitamīna deva šajā laikā un ierosme kustības dalībnieku turpmākajam darbam.”

Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte

Sarunu cikla raidījumu arhīvs pieejams sadaļā LAUDAMUS+ un Rīgas Doma kora skolas Youtube kanālā.