Uncategorized

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki

Ar skaistu Garīgās mūzikas koncertu 5. jūlijā Sv. Pētera baznīcā XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir sākušies arī Rīgas Doma meiteņu korim TIARA un Rīgas Doma kora skolas jauktajam korim.

Koncertā piedalījās labākie bērnu un jauniešu kori gan no vispārizglītojošajām skolām, gan no mūzikas skolām, simfoniskais orķestris, instrumentālisti un solisti. Tajā izskanēja Latvijā dzīvojošo tautu garīgās dziesmas, kuras speciāli šim koncertam aranžējuši latviešu mūsdienu komponisti R. Pauls, R. Zaļupe, K. Zemītis, J. Lūsēns, V. Pūce, R. Tiguls, K. Lācis, L. Jēkabsone, J. Aišpurs, J. Ustinskovs, R. Dubra. Viņu vidū arī RDKS absolvents Jēkabs Jančevskis.

Koncertā solo dziedāja RDKS audzēkņi Kristiāna Pelše, Anna Stolere, Rūta Sīpola, Zane Rāta, Elīza Evalde, Māra Sējāne, Undīne Krievāne un Kristaps Ivanovs, basģitāru spēlēja Artūrs Švarcbahs, kokli – Reinis Bagāts. Diriģentu vidū mūsu pedagogi Aira Birziņa un Gints Ceplenieks.

Meiteņu koris piedalīsies svētku atklāšanas koncertā 11. Novembra krastmalā 8. jūlijā, savukārt abus skolas korus būs iespējams satikt arī Svētku dalībnieku gājienā 12. jūlijā, kā arī Svētku noslēguma koncertā un tā ģenerālmēģinājumā “MANĀ DZIESMĀ TU…” 11. un 12. jūlijā Mežaparka Lielajā estrādē. Noslēguma koncerta viens no mākslinieciskajiem vadītājiem – Gints Ceplenieks.