Uncategorized

Rīgas Doma kora skolas 24. izlaidums

Rīgas Doma kora skolas 24. izlaidums – radoši daudzpusīgi absolventi ar izciliem panākumiem

Rīgas Doma kora skola – mācību iestāde, kuras darbību raksturo izcilība, stabilitāte un profesionalitāte. Rīgas Doma kora skolas misija ir uzturēt un attīstīt sabiedrības kultūrtelpu, kas ir objektīva nepieciešamība nācijas eksistencei. Apliecinājums tam bija Rīgas Doma kora skolas 24. izlaiduma svinīgā ceremonija 16. jūnijā Rīgas Domā, kuru ar klātbūtni un uzrunu svētbrīdī pagodināja Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags. Šis bija Rīgas Doma kora skolas 24. izlaidums – vienlaikus simbolisks sākums ceļam uz skolas 25 gadu jubileju, kas 2019. gada 18. maijā tiks atzīmēta ar krāšņu koncertu Lielajā ģildē. Jubilejas gadā pirmo izlaidumu piedzīvos jaunākā no Rīgas Doma kora skolas izglītības programmām – Mūziklu dziedātājs.

Šī gada skolas absolventu vidū ir daudzpusīgi, mērķtiecīgi un ar lielām darba spējām apveltīti jaunieši. Līdzās izciliem panākumiem mūzikas jomā, augsti sasniegumi gūti dažādās mācību olimpiādēs un komandu sporta sacensībās.
Rīgas Doma kora skolas 9. klasi šogad absolvēja 35 skolēni, kuri radoši un aktīvi darbojušies gan individuāli, gan skolas koros. Absolventu vidū ir Viesturs Spūlis, kurš guvis izcilus panākumus un vairākas godalgotas vietas valsts olimpiādēs matemātikā, ķīmijā, fizikā un informātikā, kā arī Latvijas atklātajās fizikas, ķīmijas un matemātikas olimpiādēs. Viesturs ir arī LU Fizikas un matemātikas fakultātes organizētā Profesora Cipariņa kluba 1. vietas ieguvējs. 9. klases absolvente Aleksandra Špicberga šī gada maijā izdeva savu otro soloalbumu “Aicinājums”, kurā ieskaņotas latviešu komponistu dziesmas un tautas mūzika. Albumā Aleksandra muzicē kopā ar šī gada IV kursa absolventiem Dagni Roziņu un Arti Borisu. Absolventu vidū ir jaunā balerīna Katiuscia Pelli no Itālijas, kura trīs gadu laikā, apgūstot latviešu valodu un zināšanas par Latvijas kultūru un vēsturi, lieliski iekļāvusies Rīgas Doma kora skolas saimē, kā arī ar teicamiem rezultātiem nokārtojusi eksāmenus.
Rīgas Doma kora skolas profesionālās vidējās izglītības programmas šogad absolvēja 13 jaunie mūziķi. Viņu vidū ir Izglītības programmas Vokālā mūzika – akadēmiskā dziedāšana absolvente Līga Gita ZīriņaSpilgtās un suģestējošās soprāna balss īpašnieces panākumi – dalība 37. Starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operas solistu konkursa pusfinālā, 1. vieta solo un ansambļa kategorijā I Starptautiskajā bērnu un jauniešu akadēmiskās dziedāšanas konkursā “Dzintara balsis 2018” Liepājā – ir apliecinājums mūziķes augstajām darba spējām un spožajam talantam. Izlaidumā Līgai tika pasniegta Izglītības un zinātnes ministrijas un Finanšu ministrijas Simtgades Izcilnieka pateicība. Džeza mūzikas programmas absolvente – dziedātāja Eliāna Sanda Veinberga – šogad ieguvusi Grand Prix Populārās un džeza mūzikas dziedātāju konkursā “Dziesmu putenis – 2018”. IV kursa džeza ansambļa dalībnieki bijuši 1. vietas laureāti Instrumentālo un vokāli instrumentālo ansambļu konkursā “Competition VENTSPILS GROOVE”. Izglītības programmas Kora diriģēšana absolventu vidū – Latvijas Kultūras akadēmijas jauktā kora “Sōla” kormeistars Artūrs Oskars Mitrevics, kurš par panākumiem – 1. vietu Rīgas pilsētas latviešu valodas un literatūras olimpiādes 11.-12. klasēm 2. posmā un iegūto atzinību Latviešu valodas valsts olimpiādē – izlaidumā saņēma Ministru prezidenta Māra Kučinska Goda rakstu. Absolvents Patriks Kārlis Stepe ir Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes jauktā kora “DeCoro” kormeistars un Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas jauktā kora diriģents. Patriks ir Alfrēda Kalniņa Jauno vokālistu konkursa 3. vietas ieguvējs, I Starptautiskā bērnu un jauniešu akadēmiskās dziedāšanas konkursa “Dzintara balsis 2018” ansambļu kategorijas laureāts, kā arī jaundibinātās Rīgas Doma zēnu kora balvas “Īsts kora puika” pirmais ieguvējs.

Rīgas Doma kora skola – Latvijas kordziedāšanas tradīciju un Dziesmu svētku sakņu nenogurstoša uzturētāja – lepojas ar visiem absolventiem un priecājas par viņu panākumiem, ļaujot skolas vārdam spoži skanēt Latvijā un pasaulē.