Uncategorized

RDKS jauktā kora un Main Street Singers sadraudzība

14. aprīlī plkst. 19.00 Rīgas Domā notiks RDKS jauktā kora, kamerkora Main Street Singers (Losaltosa, Kalifornija, ASV) un ērģelnieces Vitas Kalnciemas koncerts. Šis koncerts ir daļa no divu koru sadraudzības programmas. Dažu dienu laikā latviešu jaunieši iepazīstinās savus vienaudžus no ASV ar Rīgu, Latviju, mūsu kultūru un mūziku, kā arī Rīgas Doma kora skolu tās 20 gadu jubilejas svinību gaidās.

Koncerta programmā F. Šūberta, I. Ramiņa, L. Garūtas, P. Dambja, T. L. Vitoria, Z. Randāla, G. F. Hendeļa, Ē. Vitakra, V. Pūces, P. Barisona, M. Einfeldes kompozīcijas.

Amerikāņu kamerkoris Main Street Singers iestudē kormūziku no renesanses laika līdz mūsdienām, gadā sniedz ap 100 koncertu. Marks Endrū Šolls ir Main Street Singers vadītājs jau kopš kora dibināšanas 1984. gadā. Main Street Singers ir atzīts par vienu no labākajiem universitātes koriem ASV.

Rīgas Doma kora skolas jauktajā korī dzied kordiriģēšanas un vokālās nodaļas audzēkņi. Korī strādāt un nostiprināt gan diriģenta, gan kora dziedātāja iemaņas var visi audzēkņi jau no pirmā kursa.

Kopā ar koriem koncertā muzicēs ērģelniece un arī Rīgas Doma kora skolas pedagoģe Vita Kalnciema.

Koncertu noslēgs visu dalībnieku kopā atskaņotā, gandrīz pirms 200 gadiem komponētā F. Šūberta Mesa Sol mažorā.

Doms-aprilis2014-page-001