Uncategorized

Pateicība

Valsts svētku brīvdienu paskarbie klimatiskie apstākļi ļāva pārdomāt un izvērtēt Rīgas Doma kora skolas 20. jubilejas galvenos pasākumus –

  • Fotoizstādi par absolventiem (galvenais fotogrāfs Aivars Krastiņš, dizains – Ričs Lasmanis un Ieva Dumbre, teksts – Kristīne Freiberga)
  • Dokumentālās filmas ”Skaņdarbs korim, klavierēm un fizikai” pirmizrādi kino Forum Cinemas (režisore Adriāna Roze, producente Antra Gaile, operators Aigars Sērmukšs, montāžas režisore Andra Doršs, skaņu režisori Verners Biters, Klāvs Siliņš, Anete Vanaga, Kārlis Butins)
  • Lielkoncerts 1. maijā Lielajā Ģildē (Kristīne Freiberga, režisors Varis Klausītājs un māksliniece Linda Lūse)

Visas šīs trīs labās lietas kopā vienoja pārdomāts saturs un augsta meistarība – profesionalitāte izpildījumā. Minēto notikumu centrā ir mūsu talantīgie audzēkņi un absolventi.

Dokumentālā filma ir paskarba, patiesa un emocionāla. Vai viegli būt daudzpusīgi talantīgam jaunietim?

Lielkoncerts kopumā bija izcils. Solistu, ansambļu, koru saviļņojošā skanējuma dzidrums, instrumentālistu muzikāli tehniskā prasme summējās labestības un patiesu emociju dāsnumā, ko pamanīja un atzinīgu aplausu gradācijās novērtēja klausītāju pārpildītā zāle. Bet koncerta fināls ar Rīgas Doma kora skolas apvienotā kora priekšnesumiem, piemēram TV Mezzo kanālā, varētu skolas vārdu aiznest tālu, tālu pasaulē…

Paldies visiem koncerta dalībniekiem! Īpašs paldies katram absolventam, kas bija kopā ar mums koncertā – diriģentiem, absolventiem, kas uzstājās kopā ar saviem domubiedriem un, protams, katram, kas piedalījās ar savu balsi un sirdi absolventu kopkorī.

Īpašs paldies pedagogiem un diriģentiem par prasmes un mīlestības apgarotu darbu!

Paldies visam skolas darbinieku personālam par svētku atmosfēras veicināšanu!

Tev mūžam dzīvot Rīgas Doma kora skola!

Jānis Erenštreits