Uncategorized

Mūzikls “Pūt, vējiņi”

KĀRĻA LĀČA MŪZIKLS “PŪT, VĒJIŅI!” 7., 8., 9. jūlijs plkst. 19.00
Nacionālās Mākslu vidusskolas Emīla Dārziņa koncertzāle

Komponista Kārļa Lāča mūzikls “Pūt, vējiņi!” veidots pēc Raiņa lugas, ar Jāņa Elsberga un Evitas Mamajas libretu. “Pūt, vējiņi!” ir viens no spilgtākajiem mūziklu žanra piemēriem, kas uzveduma stāstu un estētiku smēlies no latviešu tautas “koda”, papildinot to ar laikmetīgiem muzikāliem un dramaturģiskiem elementiem. Izrāde vēsta par tādām laikā nemainīgām tēmām kā ģimenes vērtības, morāle, izaicinošas izvēles un visam pāri – mīlestība.

Raiņa klasiskajam stāstam par mīlu un traģēdiju jaunu elpu iedvesuši četru skolu audzēkņi, piešķirot jaunatnīgu skatījumu un ar savu sniegumu apliecinot, ka Latvijā veidojas spēcīga mūziklu izpildītāju, horeogrāfu un mākslinieku paaudze. Papildinot jau nopelniem bagāto Kārļa Lāča mūziku, izrādei horeogrāfiju izveidojusi Rīgas Baleta skolas II kursa audzēkne Betija Neļķe, jauneklīgu spozmi piešķir Jaņa Rozentāla mākslas skolas III kursa veidotā scenogrāfija un Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma III kursa jaunieši radījuši spilgtus un drosmīgus tērpus, ienesot lugas notikumos mūsdienīgas vēsmas. Izrādes vizuālā tēla, scenogrāfijas un tērpu izveidi vada mākslinieču apvienība “Grāfienes”. Mūzikla izpildītāji ir Rīgas Doma kora skolas audzēkņi, kuri savas prasmes un talantu jau pierādījuši tādos mūziklos kā Jāņa Lūsēna “Kaupēn, mans mīļais”, “Zvaigznes bērns u.c. Par mūzikla režisoru aicināts jaunais mākslinieks Mārtiņš Kagainis, kurš jau izpelnījies publikas un nozares profesionāļu novērtējumu par Džonatana Larsona mūzikla “RENT” iestudējumu. Par izrādes skanējumu gādā Rīgas Doma kora skolas mūziklu nodaļas vadītāja Una Stade, kura, jauniešu iniciatīvas iedvesmota, līdz šim Latvijā izveidojusi jau divus pilna apjoma mūziklus.

Lomās:
Baiba – VAIDA VOVERE
Zane – GERDA IGAUNE
Anda – ZANE LAZDIŅA
Uldis – RALFS PUZĀNS
Gatiņš – ADAMS VAICIS
Didzis – UGA GUNDARS
Ciepa – KATERĪNA OLEKTE
Māte – KATE KOKAMEGI

Radošā komanda:
Režisors: MĀRTIŅŠ KAGAINIS
Mākslinieciskā vadītāja: UNA STADE
Gaismu mākslinieks: NIKS CIPRUSS
Skaņu režisors: JĀNIS ĶUŅĶIS
Vizuālā identitāte: MĀKSLINIEČU APVIENĪBA “GRĀFIENES”
Horeogrāfija: BETIJA NEĻĶE

Biļetes pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs un interneta veikalā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/24401


Izrādes organizē PIKC Nacionālā Mākslu vidusskola, Mūzikas un mākslas biedrība “42”, atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latviešu fonds un Rīgas Doma kora skola. Koncerta ieraksts top Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta “Kultūras mantojuma satura digitalizācija (2.kārta)” ietvaros ar Kultūras informācijas sistēmu centra atbalstu.