Uncategorized

Melo man lielus vārdus, es ticēšu

Trešdien, 19. jūlijā, plkst. 20.00 Kaņepes kultūras centrā skatītājiem būs iespēja redzēt un dzirdēt multimediālu koncertu „Melo man lielus vārdus, es ticēšu”. Koncertu veido Imanta Ziedoņa dzeja un epifānijas, oriģinālmūzika un video projekcijas jaunu un talantīgu jauniešu – Rīgas Doma kora skolas audzēkņu un absolventu – sniegumā.

Koncerts veidots kā stāsts par mīlestību un sevis meklējumiem. Skatītajiem būs iespēja dzirdēt gan pazīstamas, gan retāk dzirdētas Imanta Ziedoņa epifānijas un dzeju, kuras īpaši koncertam atlasījusi tā idejas autore un režisore Agnese Malnača. Tekstus lasīs RDKS audzēkņi Eliāna Sanda Veinberga, Gustavs Melbārdis un Toms Kursītis.

Dzejā un epifānijās pausto noskaņu papildinās īpaši projektam radīta oriģinālmūzika un video projekcijas. Oriģinālkompozīcijas veidojuši RDKS absolventi Dana Asnate Kļava un Elvis Lintiņš. Elvis ir pazīstamās grupas Coolmans Report pianists un šobrīd studē Bērklijas mūzikas koledžā. Kompozīcijas izpildīs viņš pats kopā ar kontrabasistu Jāni Rubiku un sitaminstrumentālistu Krišjāni Bremšu. Video projekcijas veidojis Latvijas Kultūras akadēmijas students Emīls Ašmanis.

Ideja par šāda koncerta nepieciešamību radusies literatūras stundās pie skolotājas, filozofes un dzejnieces, Imanta Ziedoņa domubiedres Ivetas Šimkus. Projekta iniciatīva ir pašu jauniešu rokās – uzsākot darbu pie multimediālā koncerta veidošanas, jaunieši ātri vien saprata, ka tas vairs neiekļausies skolas pasākuma rāmjos, un iekšējā vēlme ir to parādīt pēc iespējas plašākam interesentu lokam. I. Ziedoņa teksti un tajos paustās idejas ļoti aizrāvušas visus iesaistītos, ļaujot vārdam, mūzikai un attēlam saplūst organiskā veselumā.

Jau 2016. gada vasarā koncerts ar labiem panākumiem norisinājās Kaņepes kultūras centrā. Šovasar uzlabotā kvalitātē jaunie mākslinieki to piedāvā izbaudīt vēlreiz. Koncerts tapis ar Rīgas domes un Kaņepes kultūras centra atbalstu.

Ieejas maksa – 3 EUR, biļetes iespējams iegādāties pirms koncerta.

Informāciju sagatavoja:
Agnese Malnača
28309688
agnese.malnaca@gmail.com