Uncategorized

Meiteņu koris dodas uz konkursu Spānijā

Eksportēsim kultūru!

Šo sestdien, 24. oktobrī Rīgas Doma meiteņu kora TIARA vecākās grupas (7.  kl. – II kursa) audzēknes pulcēsies lidostā Rīga, lai dotos pārbaudīt savus spēkus 47. Starptautiskajā koru konkursā 47 Certamen Coral de Tolosa, kas no 28. oktobra līdz 2. novembrim norisināsies Spānijā, Tolosā. Koris īpaši aicināts piedalīties 47. Tolosas koru konkursā kā viens no garantiem, ka konkursa mākslinieciskais līmenis bērnu koru grupā tiek nodrošināts ļoti augsts un profesionāls. Aicināto koru mākslinieciskā kvalitāte iepriekš tiek rūpīgi izvērtēta ierakstos un radošās aktivitātēs, un šogad bērnu kategorijas kori izvēlēti īpaši spēcīgi – kopā ar mums startēs kori no Igaunijas, Baltkrievijas, Ungārijas un Spānijas.

Konkurss ir viens no Eiropas Grand Prix sešiem konkursiem, kas koru pasaulē ir plaši pazīstams. Īpašs nosacījums, kas tiek prasīts šajā konkursā, ir basku autoru kormūzika un dziedāšana basku valodā. Mazo Latviju šajā konkursā pārstāvēs 3 kori: Rīgas Doma meiteņu koris TIARA bērnu koru kategorijā, un jaukto koru kategorijā koris „Laiks” no Liepājas un Emīla Dārziņa jauktais koris no Rīgas. Mēs tomēr esam koru lielvalsts! Vēl piedalīsies kori no ASV, Japānas, Argentīnas, Norvēģijas, Zviedrijas un Francijas.

Rīgas Doma meiteņu korim TIARA festivāla ietvaros paredzēti arī vairāki solo koncerti koncertzālēs un baznīcās Basku zemē.

Koru konkursa programmu SKATĪT ŠEIT