Uncategorized

Meiteņu korim sudrabs koru konkursā Tolosā

No 28. oktobra līdz 1. novembrim Tolosā, Basku zemē Spānijā, norisinājās 47. Starptautiskais koru konkurss (47 Certamen Coral de Tolosa), kurā divās kategorijās piedalījās 14 kori no 10 valstīm – no ASV, Japānas, Argentīnas, Norvēģijas, Zviedrijas, Francijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Ungārijas, Spānijas un Latvijas. 

Rīgas Doma meiteņu koris TIARA diriģentes Airas Birziņas vadībā ieguva 2. vietu bērnu koru kategorijā (dziedātāji līdz 16 gadu vecumam), tikai ar 0.4 procentpunktu pārsvaru uzvaras laurus plūca bērnu koris AMICS DE LA UNIO no Katalonijas (Spānija), trešajā vietā – Musamari kora skolas meiteņu koris no Igaunijas.

IMG_0075Latviju konkursā pārstāvēja trīs kori: bērnu koru kategorijā Rīgas Doma meiteņu koris TIARA, kamerkoru kategorijā koris LAIKS no Liepājas un EMĪLA DĀRZIŅA jauktais koris no Rīgas, kurš diriģentu Noras Vītiņas un Rūdolfa Krēsliņa vadībā, sīvā konkurencē, ieguva 3.vietu folkloras programmā. Arī Basku zemes pašpārvaldes un žūrijas speciālbalva par labāko basku komponista Haviera Sarasolas skaņdarba “Maiteagoak” interpretāciju tika piešķirta Emīla Dārziņa jauktajam korim.

Astoņi kamerkori sacentās, katrs dziedot divas konkursa programmas – dažādu laikmetu polifono mūziku, kā arī basku dziesmu un folkloras vai popmūzikas programmu. Uzvaru abās kamerkoru programmās, skatītāju simpātiju balvu, konkursa GRAND PRIX un iespēju doties uz Eiropas Grand Prix koru konkursu Varnā (Bulgārija) ieguva jauktais koris Mikrokosmos no Francijas.

Konkursa koru kopvērtējumā Rīgas Doma meiteņu koris TIARA ieguva 3. vietu punktu summā, Emīla Dārziņa jauktais koris – 6. vietu un jauktais koris LAIKS – 14. vietu.
Žūrijas darbā šogad rīkotāji bija aicinājuši septiņus pasaulē pazīstamus diriģentus no četriem kontinentiem – Brady Allred (ASV), Javier Busto (Basku zeme, Spānija), Hiroki Fujii (Japāna), Johann van der Sandt (Dienvidāfrika), Aleksander Vacek (Ukraina), Frederike Woebcken (Vācija) un Māris Sirmais (Latvija).

Konkurss ir viens no Eiropas Grand Prix sešiem konkursa posmiem, kas koru pasaulē ir plaši pazīstams. Konkursā aicināto koru mākslinieciskā kvalitāte iepriekš tiek rūpīgi izvērtēta ierakstos un radošās aktivitātēs. Īpašs nosacījums, piedaloties šajā konkursā, ir basku autoru kormūzikas izpildījums basku valodā.

Rīgas Doma meiteņu koris TIARA Spānijā sniedza arī četrus divdaļīgus solo koncertus skatītāju pārpildītās koncertzālēs un baznīcās, ko publika uzņēma ar lielu sajūsmu un ovācijām.

RDMK_TIARA-arbalvu