Uncategorized

Cimzes balva skolotājai Maijai Kurmei

Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) iedibināto Cimzes balvu izcilākajiem kultūrizglītības skolotājiem 2016. gadā saņems Profesionālās izglītības kompetences centra “Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola” (RDMV) skolotājs Jānis Brants un Rīgas Doma kora skolas (RDKS) skolotāja Maija Kurme.

Cimzes_balvaMaija Kurme Rīgas Doma kora skolā (RDKS) strādā kopš skolas dibināšanas dienas 1994. gadā, pasniedzot solfedžo, harmoniju un mūzikas teoriju vidusskolas diriģēšanas un vokālās nodaļas audzēkņiem, taču viņas skolotājas darba pieredze Latvijas mūzikas vidusskolās kopumā sniedzas jau vairāk nekā 50 gadu garumā. Viņa devusi lielu ieguldījumu mūzikas teorētisko priekšmetu mācību programmu un metožu izstrādē un attīstībā, veidojusi mācību programmas harmonijā un solfedžo.

Bijušie audzēkņi skolotāju atceras ar milzīgu cieņu, labiem vārdiem un pateicību, jo, izslavēta ar augsto prasīgumu, precizitāti un erudīciju, viņa devusi izcilu teorētisko zināšanu bāzi, vienlaikus veicinot audzēkņu pozitīvās cilvēciskās īpašības un vērtību sistēmas izaugsmi.

Maijas Kurmes bijušo audzēkņu vidū ir šā brīža izcilākie Latvijas un Eiropas mūzikas dzīves veidotāji – komponisti, diriģenti, izpildītājmākslinieki, pedagogi, teorētiķi, izglītības darbinieki un pat populārās mūzikas grupu dalībnieki – Māris Sirmais, Mārtiņš Klišāns, Vestards Šimkus, Rihards Dubra, Andris Vecumnieks, Jānis Šipkēvics, Ainārs Rubiķis, Kaspars ĀdamsonsLNKC_CimzesBalva_small-300 u.c.

“Skolotāja Maija Kurme ir pedagogs, kas labi spēj apzināt audzēkņa dotības un atrast ceļu, kā nonākt līdz rezultātam – zināšanām. Tas ir Dieva dots talants – šīs kvalitātes likt lietā. Harizmātiska, stingra, prasīga un ļoti zinoša. Var apbrīnot viņas pedagoga talantu novērtēt katra audzēkņa prasmes un iemaņas un katram atrast savu unikālu pieeju, sasniedzot izcilu rezultātu visiem audzēkņiem,” stāsta Maijas Kurmes bijušais audzēknis, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Kora diriģēšanas katedras vadītājs, Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” mākslinieciskais vadītājs, Dziesmu svētku virsdiriģents Māris Sirmais.

Cimzes balvas ieguvēju godināšana notiks 2016. gada 28. aprīlī plkst. 12.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (Kr. Barona ielā 1) kopā ar Kultūras ministrijas apbalvojuma pasniegšanu kultūrizglītības nozares talantīgākajiem audzēkņiem un viņu skolotājiem.

Cimzes balvas piešķiršanas mērķi ir godināt pedagogus par ilggadēju pedagoģisko darbību un būtisku ieguldījumu mācību un audzināšanas darbā, kā arī stiprināt kultūrizglītības jomas pedagogu profesijas prestižu. Katru gadu piešķir divas balvas – vienam pedagogam mūzikas un dejas jomā, vienam pedagogam mākslas un dizaina jomā. Balva nosaukta pedagoga, tautas dziesmu vācēja, latviešu kora mūzikas pamatlicēja un profesionālās mūzikas izglītības aizsācēja Jāņa Cimzes (1814 – 1881) vārdā. J. Cimzes vadībā Vidzemes skolotāju seminārs kļuva par pirmo latviešu profesionālo skolotāju mācību iestādi, tādēļ J. Cimzi dēvē par skolotāju skolotāju.

Ne tas, ko viņš var, bet kā viņš to var – padara skolotāju par meistaru savā amatā. /Jānis Cimze/

Latvijas Nacionālā Kultūras centra sagatavotais video par skolotājiem Jāni Brantu un Maiju Kurmi (no 4:44)

[fb_album id=”1201941699825592″]