Uncategorized

Jurģis Cābulis koncertēs Polijā

Šī gada 6. decembrī, jaunuzceltajā Vroclavas koncertzālē notiks kormūzikas koncerts NORTHERN LIGHTS, jaunā latviešu  diriģenta Jurģa Cābuļa vadībā.

Šī ir jau otrā reize, kad Jurģis Cābulis kā viesdiriģents ir uzaicināts iestudēt koncertprogrammu ar šo kori. Pirmais koncertprojekts ar Vroclavas Nacionālā Mūzikas Foruma (NFM – National Forum of Music) kori notika 14. jūnijā, kas bija speciālbalva, ko diriģents bija ieguvis piedaloties kordiriģentu konkursā Towards Polyphony, pagājušā gada nogalē.

Koncertprogramma veidota, galvenokārt balstoties uz latviešu komponistu mūzikālajiem sacerējumiem. Tāda ir diriģenta iecere – iepazīstināt tuvāk poļu dziedātājus un klausītājus gan ar latviešu mūzikas dižgaru kormūzikas pērlēm, gan mūsdienu komponistu spilgtākajām kompozīcijām. Koris atskaņos E. Dārziņa, J. Ivanova, P. Vaska, Ē. Ešenvalda, J. Jančevska, S. Mences u.c. skaņdarbus.

Jaunais, daudzsološais diriģents ir Carnikavas kamerkora “Vēja balss” dibinātājs un diriģents, un kopš 2013. gada arī Rīgas profesionālā kamerkora “Ave Sol” diriģents. Ar koriem aktīvi koncertē Latvijā un pasaulē, kā arī guvis atzinību un godalgotas vietas piedaloties Starptautiskos diriģentu konkursos.

Šobrīd J. Cābulis studē kordiriģēšanu  J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie doc. Andra Veismaņa.

Diriģents Jurģis Cābulis atzīst, ka šī būs nozīmīga uzstāšanās un ļoti patīkama atkalsatikšanās ar vienu no labākajiem profesionālajiem koriem Polijā, kā arī  lieliska iespēja paplašināt savu muzikālo pieredzi, smelties idejas un gūt jaunas atklāsmes.