Uncategorized

Jānis Erenštreits saņem Cimzes balvu

Apbalvoti kultūrizglītības nozares talantīgākie audzēkņi un skolotāji, godināti Cimzes balvas saņēmēji!

2019. gada 18. aprīlī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā apbalvojumus saņēma talantīgākie kultūrizglītības nozares audzēkņi, viņu skolotāji un koncertmeistari. Kultūras ministrijas apbalvojumu piešķir par nozīmīgiem sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādes un skatēs mākslu nozarēs. Vienlaikus ar Kultūras ministrijas balvu pasniegta arī Latvijas Nacionālā kultūras centra iedibinātā Cimzes balva.

2019. gadā Kultūras ministrijas apbalvojumus par īpašiem sasniegumiem 2018. gadā saņēma 49audzēkņi un 48 pedagogi no 20izglītības iestādēm. Jaunie talanti guvuši godalgas dejas, mūzikas, mākslas un dizaina konkursos. Panākumi gūti nopietnos konkursos gan tepat Latvijā, gan  Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Krievijā, Slovēnijā, Čehijā, Itālijā, Francijā, Turcijā, Vācijā, Ungārijā, ASV un Zviedrijā.

Veiksme – tā ir sagatavotības un iespējas apvienojums. Lai gūtu panākumus pašmāju un starptautiskajos konkursos, jums vajadzēja gan labi sagatavoties, gan izmantot iespēju sevi labi parādīt,” uzrunājot talantīgos jauniešus, akcentēja kultūras ministre Dace Melbārde. “Lai arī turpmāk daudz labu iespēju jūsu talantam atmirdzēt – novēlu jums iegūto apbalvojumu līdznesto ticību sev un saviem spēkiem izmantot turpmākā jūsu talanta attīstīšanā, lai piepildītu augstākos mērķus un sapņus, ko profesionālajā karjerā esat nosprauduši un izsapņojuši. Tāpat izsaku vislielāko pateicību un visdziļāko cieņu jūsu pedagogiem, koncertmeistariem un vecākiem par jūsu talanta izkopšanu, grūtā darbā nesot un daudzinot Latvijas vārdu plašajā pasaulē.”

Kultūras ministrijas apbalvojums par jauniešu sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādes un skatēs mākslu nozarēs ieviests 1998. gadā. Ar šo apbalvojumu Latvijas valsts atzīmē kultūrizglītības iestāžu audzēkņu spilgtākos radošos panākumus un viņu skolotāju ieguldīto darbu.

Ar Cimzes balvu katru gadu tiek godināti divi izcilākie Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās izglītības iestāžu pedagogi kultūrizglītības jomā. 2019.gadā balvu saņēma Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas skolotāja Elizabete Beāte Goļikova un Profesionālās izglītības kompetences centra “Nacionālā Mākslu vidusskola” Rīgas Doma kora skolas ilggadējais direktors un pedagogs Jānis Erenštreits!

2019.04.18. Rīga. Kultūras ministrijas un LNKC Cimzes balvas pasniegšana. Photo / Ilmārs Znotiņš

2014. gadā Latvijas Nacionālā kultūras centra iedibinātās Cimzes balvas piešķiršanas mērķis ir novērtēt pedagogus par izcilu pedagoģisko darbību un nozīmīgu ieguldījumu kultūrizglītībā, kā arī stiprināt kultūrizglītības jomas pedagogu profesijas prestižu. Balva nosaukta pedagoga, tautas dziesmu vācēja, latviešu kora mūzikas pamatlicēja un profesionālās mūzikas izglītības aizsācēja Jāņa Cimzes vārdā.

GALERIJA

Informāciju sagatavoja:
Linda Ertmane
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Nacionālais kultūras centrs
67228985; 29181396
Linda.Ertmane@lnkc.gov.lv
www.lnkc.gov.lv