Uncategorized

Daumanta Liepiņa meistarklase

2020. gada 26. februārī Rīgas Doma kora skolas audzēkņi un pedagogi aicināti uz pianista Daumanta Liepiņa meistarklasi klavierspēlē! Meistarklase notiks plkst. 10.00-12.00 607. telpā (liela apmeklētāju skaita gadījumā – Kora zālē).

Daumants Liepiņš, Lielās mūzikas balvas 2017 ieguvējs, ir viens no pieprasītākajiem jaunās paaudzes latviešu pianistiem. Daudzu starptautisku konkursu laureāts – starp iegūtajām balvām īpaši izceļama iegūtā 1. vieta prestižajā “Vendome prize” konkursā Verbjē festivāla ietvaros (2019), 1. vieta Marijas Kanalsas pianistu konkursa Barselonā (2019), kā arī 2. vieta Džordžes Enesku konkursā Rumānijā (2018) un 1. vieta Ziemeļvalstu pianistu konkursā Zviedrijā (2017).

Blakus daudziem solo un kamermūzikas koncertiem, Daumants ir uzstājies kopā ar Karalisko Liverpūles simfonisko orķestri, Rumānijas Nacionālo simfonisko orķestri, Gruzijas Nacionālo simfonisko orķestri, Helsingborgas Simfonisko orķestri, Kauņas Simfonisko orķestri, kā arī šosezon gaidāmi koncerti kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Šosezon tiks izdots Daumanta debijas CD albums, kas ierakstīts Steinway ierakstu kompānijā Ņujorkā. Daumants pasniedzis meistarklases Islandes Nacionālajā koncertzālē “Harpa” un mūzikas skolās Latvijā.

Šobrīd Daumanta galvenā uzturēšanās vieta ir Zviedrijā, kur viņš papildina zināšanas Ingesundas mūzikas augstskolā, kā arī Ženēvas mūzikas augstskolā, kur uzsāktas maģistra studijas.