Uncategorized

Aivis Greters uzvar starptautiskā kordiriģentu konkursā

No 6. līdz 8.jūnijam Svendborgā, Dānijā norisinājās starptautiskais Ziemeļvalstu Kordiriģentu konkurss, kurā uzvarēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas 4. kursa students, Rīgas Doma kora skolas absolvents Aivis Greters.

Konkursā piedalījās 17 diriģenti no Zviedrijas, Dānijas, Anglijas, Somijas, Lietuvas, Latvijas un Norvēģijas vecumā no 23-37 gadiem. Konkurss norisinājās trīs kārtās. Diriģenti stājās priekšā trijiem dažāda līmeņa kolektīviem – vietējam amatieru korim, pusprofesionālam korim Det Fynske Kammerkor, kā arī profesionālam vokālajam ansamblim The Danish National Vocal Ensemble.

Aivis šogad absolvēs JVLMA Kordiriģēšanas katedru pie docenta Andra Veismaņa. Savu studiju ietvaros pavadījis gadu Stokholmā, Zviedrijā, papildinot diriģēšanas prasmes Stokholmas Karaliskajā mūzikas augstskolā.

Aivis par konkursu saka: „Lielā mērā pieteikties šim konkursam mani pamudināja pieredze, ko guvu apmaiņas gadā Zviedrijā – tur iedvesmojos jauniem mākslinieciskiem projektiem, kā arī iepazinu daudz jaunu mūziķu, diriģentu.”

Ziemeļvalstu Kordiriģentu konkurss šogad notika plašākā mērogā – izejot no Skandināvijas valstu robežām. „Līdz ar to, ka konkurss ir vērienīgāks, nekā iepriekš, bija jūtamas aizķeršanās organizatoriskajā pusē. Tas, savukārt, nekādi nemazināja dalībnieku uztraukumu,” smejas Aivis. „Tomēr kopumā jāatzīst, ka šī ir fantastiska pieredze – esmu gandarīts un ļoti priecīgs par paveikto. Lielu paldies jāsaka pedagogam Andrim Veismanim un koncertmeistariem Mārtiņam Zilbertam un Lienei Andretai Kalnciemai. Kā arī, protams, visai pasniedzēju komandai, ar ko sastrādājos, mācoties Zviedrijā.”

Aivis Greters ir jauniešu kora Kamēr… otrais diriģents, Latvijas Universitātes jauktā kora Dziesmuvara mākslinieciskais vadītājs, kā arī jauktā kora Beverīna diriģents.

Informācija par konkursu un konkursa programmu:

https://www.syngsydfyn.dk/join
https://www.syngsydfyn.dk/programme
https://www.facebook.com/NCCC2017/