Džeza mūzikas programma

Vidējās profesionālās izglītības programma Mūzika  (33212091) – kvalifikācija Džeza mūziķis, mācību ilgums 4 gadi (5800 stundas)

Rīgas Doma kora skolas profesionālā izglītības programma Mūzika (džeza mūzika) piedāvā apgūt:

Profesionālos priekšmetus – Specialitāte ( džeza vokāls, klavierspēle, trompetes spēle, saksofona spēle, sitaminstrumenti, ģitāra, basģitāra), ansamblis, bigbends,   klavierspēle (visu specialitāšu audzēkņiem), basģitāra (visu specialitāšu audzēkņiem),  gospeļkoris, skatuves runa, kustība, mūzikas teorētiskie priekšmeti – solfedžo, harmonija, džeza vēsture, mūzikas literatūra, rokmūzika, skaņu režijas pamati, kā arī izvēles mācību priekšmeta apguves iespējas kompozīcijā vai izvēles instrumenta spēlē.

Vispārizglītojošie mācību priekšmeti un apguves līmenis:

  • optimālais līmenis – latviešu valoda I, literatūra, angļu valoda (B2)
  • vispārīgais līmenis –  matemātika I un sports, vācu (B1), sociālās zinības un vēsture, dabaszinātnes, kultūras pamati, datorika.
  • augstākā līmeņa kursi – latviešu valoda un literatūra II, kultūra un māksla II

Mācību laikā plašas prakses iespējas piedalīties  JVLMA bigbenda sastāvā, projektos, konkursos.

Skola piedāvā Erasmus+ projektu iespējas jaunajiem džeza mūziķiem.

RDKS absolventi  studijas turpina Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, ārzemju augstskolās.

Džeza programmas vadītājs  Tālis Gžibovskis, pedagogi Aivars Krastiņš, Inga Bērziņa, Indriķis Veitners, Madars Kalniņš, Andrejs Jevsjukovs, Zigmunds Žukovskis, Atis Andersons, Dāvis Bindemanis, Edijs Gņedovskis.


Vidējās profesionālās izglītības programma Mūzika (33212091) – specialitātē džeza mūziķis

Rīgas Doma kora skola kā viena no pirmajām vidējās profesionālās izglītības iestādēm piedāvā daudzpusīgu džeza mūzikas programmu, kas aptver specialitāti (instrumenta spēli vai dziedāšanu), džeza solfedžo, harmoniju, vēsturi un literatūru, improvizāciju, kā arī paredz kāda izvēles instrumenta (tajā skaitā arī obligātu sitaminstrumentu un basģitāras) spēli, ansambļa muzicēšanu, kompozīciju, aranžēšanu un skaņu režijas pamatus.

RDKS ir IASJ (starptautiskās džeza skolu asociācijas) dalībniece kopš 2003. gada rudens. Sadarbojoties ar IASJ, jau esam ieguvuši daudz starptautisku kontaktu, un tiek veidoti kopīgi projekti ar vairākām džeza skolām Eiropas valstīs (Spānija, Nīderlande, Dānija), kuros paredzēta pasniedzēju un studentu tālākizglītība, apmaiņas braucieni, koncerti un meistarklases. Kopš 2016. gada norisinās regulāra pedagogu un audzēkņu apmaiņa ar Somijas un Polijas mūzikas izglītības iestādēm.

RDKS absolventi ir gan Latvijas augstskolu, gan prestižu ārvalstu džeza skolu studenti. Pēteris Žīle, Rihards Kolmanis, Sintija Grigorjeva un Elvis Lintiņš patlaban studē mūziku prestižajā Bērklija koledžā ASV, Arta Jēkabsone ir 2016. gada Montrē Shure Jazz Voice Competition pirmās vietas ieguvēja un 2018. gada sākumā paralēli studijām Ņujorkā, laidusi klajā arī savu pirmo ierakstu albumu “Light”. Kristīne Liede studē džeza mūziku Helsinku Sibeliusa akadēmijā, Alīna Bistricka mācās un koncertē Londonā. Daudzi audzēkņi un absolventi jau iekļāvušies un stabili darbojas Latvijas profesionālajā mūzikas vidē – Artis Ločmelis, Nauris Strežs un Reinis Ozoliņš (Latvian Blues band), ģitārists Mārcis Auziņš (viens no šobrīd pieprasītākajiem ģitāristiem Latvijā, cita starpā arī R. Paula pavadītājgrupā), bundzinieki Rūdolfs Dankfelds un Ivars Arutjunjans, basists Toms Poišs, dziedātāji Daumants Kalniņš, Jūlija Zakirova, Evilena Protektore un vokālā ansambļa “Framest” mūziķis Roberts Memmēns.

Pateicoties pasniedzēju augstajam profesionālajam līmenim un mākslinieciskajai darbībai, mācību process ir cieši saistīts ar praksi, kas ir viens no mūsu izglītības programmas mērķiem. Audzēkņi koncertē Rīgas džeza klubos, sekmīgi piedalās džeza un populārās mūzikas konkursos gan ansambļu sastāvā, gan individuāli, piemēram, “Ventspils Groove” un “Dziesmu putenis” Cēsīs. Notiek cieša sadarbība ar Latvijas Mūzikas akadēmiju, kā arī ar jau ilgāku laiku pastāvošajām džeza skolām ārvalstīs (Vācijā, Dānijā, Holandē, Spānijā, kā arī Igaunijā un Lietuvā).

Programmas vadītājs – Tālis Gžibovskis