Vidējās profesionālās izglītības programma Mūzika (33212091) – specialitātē džeza mūziķis

Rīgas Doma kora skola kā viena no pirmajām vidējās profesionālās izglītības iestādēm piedāvā daudzpusīgu džeza mūzikas programmu, kas aptver specialitāti (instrumenta spēli vai dziedāšanu), džeza solfedžo, harmoniju, vēsturi un literatūru, improvizāciju, kā arī paredz kāda izvēles instrumenta (tajā skaitā arī obligātu sitaminstrumentu un basģitāras) spēli, ansambļa muzicēšanu, kompozīciju, aranžēšanu un skaņu režijas pamatus.

RDKS ir IASJ (starptautiskās džeza skolu asociācijas) dalībniece kopš 2003. gada rudens. Sadarbojoties ar IASJ, jau esam ieguvuši daudz starptautisku kontaktu, un tiek veidoti kopīgi projekti ar vairākām džeza skolām Eiropas valstīs (Spānija, Nīderlande, Dānija), kuros paredzēta pasniedzēju un studentu tālākizglītība, apmaiņas braucieni, koncerti un meistarklases. Kopš 2016. gada norisinās regulāra pedagogu un audzēkņu apmaiņa ar Somijas un Polijas mūzikas izglītības iestādēm.

RDKS absolventi ir gan Latvijas augstskolu, gan prestižu ārvalstu džeza skolu studenti. Pēteris Žīle, Rihards Kolmanis, Sintija Grigorjeva un Elvis Lintiņš patlaban studē mūziku prestižajā Bērklija koledžā ASV, Arta Jēkabsone ir 2016. gada Montrē Shure Jazz Voice Competition pirmās vietas ieguvēja un 2018. gada sākumā paralēli studijām Ņujorkā, laidusi klajā arī savu pirmo ierakstu albumu “Light”. Kristīne Liede studē džeza mūziku Helsinku Sibeliusa akadēmijā, Alīna Bistricka mācās un koncertē Londonā. Daudzi audzēkņi un absolventi jau iekļāvušies un stabili darbojas Latvijas profesionālajā mūzikas vidē – Artis Ločmelis, Nauris Strežs un Reinis Ozoliņš (Latvian Blues band), ģitārists Mārcis Auziņš (viens no šobrīd pieprasītākajiem ģitāristiem Latvijā, cita starpā arī R. Paula pavadītājgrupā), bundzinieki Rūdolfs Dankfelds un Ivars Arutjunjans, basists Toms Poišs, dziedātāji Daumants Kalniņš, Jūlija Zakirova, Evilena Protektore un vokālā ansambļa “Framest” mūziķis Roberts Memmēns.

Programmas pasniedzēji ir Latvijas vadošie džeza mūzikas izpildītāji – Inga Bērziņa, Tālis Gžibovskis, Indriķis Veitners, Madars Kalniņš, Zigmunds Žukovskis, Andrejs Jevsjukovs, Normunds Piesis, Aivars Krastiņš, Dāvis Bindemanis.

Pateicoties pasniedzēju augstajam profesionālajam līmenim un mākslinieciskajai darbībai, mācību process ir cieši saistīts ar praksi, kas ir viens no mūsu izglītības programmas mērķiem. Audzēkņi koncertē Rīgas džeza klubos, regulāri viesojoties arī Pashkevich Jazz club, sekmīgi piedalās džeza un populārās mūzikas konkursos gan ansambļu sastāvā, gan individuāli, piemēram, “Ventspils Groove” un “Dziesmu putenis” Cēsīs. Notiek cieša sadarbība ar Latvijas Mūzikas akadēmiju, kā arī ar jau ilgāku laiku pastāvošajām džeza skolām ārvalstīs (Vācijā, Dānijā, Holandē, Spānijā, kā arī Igaunijā un Lietuvā).

Programmas vadītājs – Tālis Gžibovskis