IMGP9521 IMGP9527 IMGP9461 IMGP9474

Visas kora aktualitātes meklējiet http://www.girlschoir.lv/

RĪGAS DOMA MEITEŅU KORIS ir viens no spilgtākajiem muzikālajiem kolektīviem Latvijas koncertdzīvē. Kopš Rīgas Doma kora skolas dibināšanas, kad skolā bija tikai dažas meitenes, koris audzis un mainījies, šobrīd tajā apvienojot 107 dziedātājas no 9 līdz 19 gadu vecumam. Par kora dibināšanas gadu tiek uzskatīts 1997. gads, kad sākās rosīga un aktīva koncertdzīve un dalība Rīgas Doma dievkalpojumos. No 1997. līdz 2000. gadam kora diriģente bija Gunta Birziņa, kopš 2000. gada to vada Aira Birziņa. 2013. gada pavasarī kora koncertsastāvam tika dots vārds TIARA.

Meiteņu kora repertuārs ir ļoti plašs, aptverot latviešu tautasdziesmu apdares un oriģināldziesmas, sakrālo un laicīgo vecklasiku, klasiku, romantisko un mūsdienu mūziku. Viens no kora darbības galvenajiem uzdevumiem ir radoša sadarbība ar komponistiem – pirmatskaņoti Uģa Prauliņa, Jura Kulakova, Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Renātes Stivriņas, Valda Zilvera, Riharda Dubras, Jura Vaivoda, Vītauta Miškiņa u.c. opusi.

Koris koncertējis un piedalījies festivālos Latvijā, Igaunijā, Zviedrijā, Vācijā, Lielbritānijā, Lietuvā, Spānijā, Ungārijā, Itālijā u.c. Iegūtas uzvaras starptautiskos koru konkursos – 1. vieta EBU un BBC Radio 3 konkursā „Let the Peoples Sing” (Londona, Lielbritānija, 2003), 1. vieta Starptautiskajā koru konkursā „Cantemus” /Ņireģhāza, Ungārija, 2004), Grand Prix, 1. vieta bērnu koru konkursā, Speciālā balva par basku dziesmu, speciālā publikas balva 41. Tolosas koru konkurss (Spānija, 2009), 1. vieta bērnu koru kategorijā XII Starptautiskajā koru konkursā „Tallinn 2011”.

Koris piedalījies Dziesmu un deju svētkos „Rīgai – 800”, XXIII un XXIV Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos, IX un X Skolu jaunatnes Dziesmu un Deju svētkos, XXV un XV Dziesmu un deju svētkos. Veiksmīga un radoša bijusi kora sadarbība ar ārzemju viesdiriģentiem (2013.gadā- ar somu diriģenti Sannu Valvanni), kā arī dalība Bendžamina Britena bērnu operas „Mazais skursteņslauķis” iestudējumā Siguldas Opermūzikas svētkos un Latvijas Nacionālajā operā,  Morisa Ravēla bērnu operas „Bērns un burvības” izrādēs Latvijas Nacionālajā operā, Endrū Loida Vēbera mūzikla “Jāzeps un raibais brīnumsapņu mētelis” iestudējumā Dailes teātrī.

Koncertuzvedums „Gribas drusku pablēņoties” izdots DVD (2007) un CD (2008, izvirzīts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai kategorijā „Mūzikas albums bērniem”) formātā. Meiteņu kora balsis skan CD „Kas kaitēja nedzīvot`i” (2004) un Rihards Dubras „Te Deum” (2006) ar Māri Sirmo pie diriģenta pults, kā arī daudzos ierakstos Latvijas Radio arhīvā.

2012.gada 28.aprīlī ar plašu koncertu LU Aulā Rīgas Doma meiteņu koris ieskandināja savu 15 jubileju, kā dāvanu sev un saviem klausītājiem izdodot pirmo garīgās mūzikas ierakstu „Jubilatio”, kurš ierakstīts Rīgas Domā kopā ar ērģelnieci Vitu Kalnciemu. Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai tas bija nominēts kategorijā „Labākais koru un vokālo grupu mūzikas albums”. Līdzās tam koris bija minēts nominācijā „Labākais akadēmiskās mūzikas albums” (CD „Perpetuum Mobile”).

Valstiska mēroga koncertos un pieņemšanās Rīgas Doma meiteņu koris veiksmīgi sadarbojas ar Rīgas Domu, Valsts kanceleju un Rīgas domi.

Meiteņu kora pirmais solo ieraksts – Jubilatio – tapis 2012. gadā.

RDMK_CD

2015. gada IFCM (International federation of choral music) kvartāla žurnālā, ko izdod ASV, aprīļa numurā publicēta apjomīga recenzija par šo meiteņu kora albumu, slavējot CD izstrādāto un pārdomāto muzikālo konceptu un augsto vokāli tehnisko izpildījumu, kora jauneklīgo un spilgto skanējumu, kā arī diriģentes un ērģelnieces lielisko sadarbību.

IFCM žurnāla aprīļa numuru lasīt šeit (recenzija 67. lpp., angļu valodā)