Uncategorized

Vokālās nodaļas solistu koncerts

Piektdien, 26. maijā plkst. 18.30 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā Mazā ģilde notiks Rīgas Doma kora skolas izglītības programmas Vokālā mūzika audzēkņu gada noslēguma koncerts.

Koncertā uzstāsies Rīgas Doma kora skolas izglītības programmas Vokālā mūzika audzēkņi – vidusskolēni, kas šobrīd pieredzējušu pedagogu vadībā apgūst akadēmiskās dziedāšanas mākslu. Koncerta programmā latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbi solistiem un ansambļiem, spilgti un krāsaini atspoguļojot vokālās mūzikas plašo spektru, žanrisko un stilistisko daudzveidību.

Šis mācību gads Rīgas Doma kora skolas (RDKS) vokālistiem bijis īpaši veiksmīgs un pilns radošiem projektiem un sasniegumiem. RDKS audzēkņi ar izciliem rezultātiem startējuši Valsts konkursā izglītības programmā Vokālā mūzika, starptautiskajā konkursā Viva la Musica Daugavpilī. Būtisks atskaites punkts ir aprīļa beigās notikušais Talsu II Starptautiskais bērnu un jauniešu akadēmiskās dziedāšanas un vokālo ansambļu konkurss, kurā ne tikai ar panākumiem piedalījās RDKS audzēkņi, bet organizēšanā piedalījās RDKS pedagogi un darbinieki. Liels izaicinājums skolas audzēkņiem bija mūzikla “Mana skaistā lēdija” iestudējums, ko šogad varēja noskatīties Liepājā, Valmierā un Rīgā. Tajā galvenās lomas bija uzticētas tieši akadēmiskās dziedāšanas audzēkņiem, kam šī bija lieliska iespēja papildināt savas zināšanas un vokālās iemaņas citā stilistikā.

Rīgas Doma kora skolā jau 13 gadus blakus slavenajiem skolas zēnu un meiteņu koriem aktīvi darbojas arī vokālā nodaļa. Tās absolventi kļuvuši gan par Latvijas Nacionālās operas solistiem, gan Latvijas profesionālo koru dziedātājiem. Daudzu gadu garumā par Rīgas Doma kora skolas solistu sniegumu klausītāji priecājušies ne tikai Latvijā, bet arī Krievijā, Lietuvā, Zviedrijā, Ungārijā, Japānā, ASV. Jau gadiem ilgi izcilākie solisti piedalās dažādās Latvijas Nacionālās operas izrādēs, mūziklos, sadarbības projektos.

Ieejas maksa koncertā – EUR 2.00.