Uncategorized

Valentīna

5. decembrī pirmizrādi piedzīvos Artūra Maskata opera “Valentīna”, kurā piedalīsies arī Rīgas Doma zēnu koris un solistes – RDKS audzēknes.

VALENTINA_460x310 (2)

Starptautiski pazīstamā latviešu komponista Artura Maskata pirmā opera „Valentīna” veltīta Latvijas kultūras leģendai – kinozinātniecei Valentīnai Freimanei. Opera ataino Latvijas vēsturei, kultūrai un dažādām Latvijā dzīvojošām tautām būtiskas, dramatisma pilnas lappuses laika posmā no 1939. līdz 1944. gadam. Valentīnas Freimanes bērnība ritējusi starp Rīgu un Berlīni, kur viņas tēvs bija UFA kinostudijas jurists, bet māte – apburoša sabiedrības dāma, ap kuru pulcējas tālaika kino pasaules zieds. Pēc atgriešanās Rīgā holokausts inteliģento ebreju ģimeni pārsteidz nesagatavotu. Bojā iet gan Valentīnas vecāki, gan jaunais vīrs, bet jaunā sieviete slēpjas līdz pat kara beigām. Šobrīd Valentīna Freimane dzīvo un strādā Berlīnē un Rīgā.

„Valentīnas Freimanes dzīves stāsts cieši savijies ar Latvijas un Eiropas vēstures notikumiem, ļaujot plašāk atklāt laikmeta panorāmu visā tās krāsainībā un pretrunīgumā. Valentīnas mūža dramatiskākie mirkļi sakrituši ar zīmīgajiem 20. gadsimta vēstures notikumiem: Latvijas neatkarības zaudēšanu, kurā bija nepieciešams milzīgs garīgais spēks, lai fiziski un morāli izdzīvotu, tomēr operā nav tikai politika: visus notikumus caurvij arī spilgts mīlas stāsts un dziļas jūtas,” stāsta Arturs Maskats.

Komponists: Arturs Maskats
Librets: Liāna Langa, Arturs Maskats
Diriģents: Modests Pitrens
Režisors: Viesturs Kairišs
Scenogrāfe un kostīmu māksliniece: Ieva Jurjāne
Lomās
Valentīna: Inga Kalna, Evija Martinsone, Kristīne Gailīte
Dima: Jānis Apeinis, Juris Ādamsons
Aleksejs: Raimonds Bramanis, Mihails Čuļpajevs
Valentīnas māte: Ļubova Sokolova, Aira Rūrāne