Uncategorized

“Uz spēles Latvija” un Pēteris Krilovs RDKS

Trešdien, 24. septembrī plkst. 13.05 RDKS Kora zālē notiks režisora Pētera Krilova filmas “Uz spēles Latvija” seanss un paša režisora komentārs par filmu, iespēja iesaistīties diskusijā. Pasākums 9. kl. – IV k. audzēkņiem, aicināti arī visi interesenti.

“Pilnmetrāžas dokumentālās filmas „Uz spēles Latvija” atslēgas kods ir gadskaitlis 1949. Šajā gadā ir dzimis filmas režisors Pēteris Krilovs.

Viņa stāsts par tēvu cieši savijas ar padomju laiku čekistu viltīgo spēli pret zviedru-angļu-amerikāņu izlūkdienestiem. Sešdesmitajos gados ar čekas līdzdalību padomju Latvijā tapa grāmata, vēlāk arī aktierfilma „Kad lietus un vēji sitas logā”, kā arī TV pseidodokumentāls seriāls „Spēle”.

Režisors Krilovs un studija „VFS Films” norāda, ka viņu filma stāsta par cilvēkiem, kuri dažādu iemeslu dēļ ir kļuvuši par šīs „spēles” dalībniekiem. Filmas veidotāji vairāku gadu garumā vāca dokumentus, intervijas ar aculieciniekiem un ekspertiem, čekas apsūdzības materiālus. Čekas sausās un skarbās nopratināšanas protokolu lapas filmā atdzīvojas melnbaltā plastilīna animācijā.”

/ir.lv/