Uncategorized

TIARA Starptautiskajā Grācas koru festivālā

2014. gadā dibināts festivāls „Voices of Spirit”, kas Grācas pilsētā 18. – 20. novembrī notiks jau trešo reizi. Štīrijas zemē rīkotais starptautiskais festivāls ar augstvērtīgiem koncertiem un meistarklasēm kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem vokālās mūzikas notikumiem Austrijā.

Festivālā šogad piedalīsies 18 kori no dažādām valstīm, tajā skaitā arī Rīgas Doma meiteņu koris TIARA un diriģente Aira Birziņa.

Festivāla atklāšanas koncertā Grācas pilsētas hallē 18. novembrī piedalīsies četri kori – TIARA, Mariboras akadēmiskais koris no Slovēnijas, Grācas katedrāles zēnu koris un pasaulslavenais Soveto gospelkoris no Dienvidāfrikas, kas bijis Emmy un Oscar balvu nominants, bet par savu jaunāko kompaktdisku African Grace ieguvis divas Grammy balvas. Soweto Gospel Choir dziedājis kopā ar Bono, U2, Aretha Franklin, Shakira, Stevie Wonder, Robert Plant, Celine Dion, Red Hot Chilli Peppers, Peter Gabriel un Andre Rieu.

19.novembrī notiks koru koncerti Grācas baznīcās, bet jo īpaši pieminams starptautiski nozīmīgs projekts, kas rezultēsies koncertā Jēzus Sirds baznīcā (Herz-Jesu-Kirche) ar kompozīciju „72 eņģeļi”, ko sacerējusi amerikāņu komponiste Lera Auerbaha (Lera Auerbach). Atskaņojumā piedalīsies koris Vocalforum Graz un pasaulslavenais saksofonu kvartets Raschèr Saxophone Quartet  diriģenta Franca Hercoga (Franz M. Herzog) vadībā.

Viens no festivāla mērķiem ir Austrijas un ārzemju koru sadarbība, radošo ideju apmaiņa, kopīgi koncerti un meistarklases. Festivāla ietvaros norvēģu diriģents Tomass Kaplins  (Thomas Caplin) sadarbībā ar kori Studiochor Cantanima vadīs četru dienu meistarklasi par jauniem impulsiem kora darbā. Grācas Mākslas universitātes aulā 19. novembrī meistarklases un praktiskas kora nodarbības vadīs gan Soweto Gospel Choir, gan diriģenti Aira Birziņa no Latvijas, Lorencs Maierhofers (Lorenz Maierhofer) no Austrijas, Tadeja Vulca (Tadeja Vulc) no Slovēnijas.

Festivāla Voices of Spirit Noslēguma koncerts notiks svētdien, 20. novembrī Grācas Kongresu namā. Koncerta 1.daļā „Zeme, vējš un uguns” ar a cappella programmām uzstāsies koris Cantanima no Štīrijas, Karintijas zemes jauniešu koris un Rīgas Doma meiteņu koris TIARA. Koncerta 2. daļā skanēs Karla Dženkinsa „Mass for the Armed Man – Mass for Peace“ vācu diriģenta Mihaela Hofstetera (Michael Hofstetter) vadībā. Atskaņojumā piedalīsies vairāki kori, kā arī jaunie solisti un simfoniskais orķestris no Johana – Jozefa Fuksa konservatorijas (Johann-Joseph-Fux-Konservatorium). Diriģents Mihaels Hofsteters guvis ievērojamus panākumus daudzviet pasaulē, tajā skaitā, profesionālā žurnāla Opernwelt ekspertu novērtējumu Gada diriģents 2011. un 2013. gadā.

Rīgas Doma meiteņu koris TIARA šajā turnejā koncertēs arī Vācijas pilsētā Essenē, kur  Essenes domā notiks cikla „VOICES” piektais kormūzikas koncerts. To organizē Essenes doma meiteņu koris un diriģents, Roberta Šūmana Diseldorfas mūzikas augstskolas rektors, profesors Raimunds Vipermans (Raimund Wippermann).

RDMK TIARA mākslinieciskā vadītāja Aira Birziņa