Uncategorized

“Svētku vēstules” Rīgas Domā

Rīgas Doma zēnu koris 14. decembrī Rīgas Domā atskaņos Jāņa Lūsēna mūzikas koncertu «Svētku vēstules». Koncertprogrammā izskanēs Jāņa Lūsēna 2003. gadā tapušās «Domus mea» («Mans nams») motetes, kurās ietilpst kantāte «Jubilate Deo» un maz atskaņotas komponista dziesmas ar latviešu dzejas klasiķu vārdiem.

2004. gadā komponista kantāte «Jubilate Deo» ar sakrālo tekstu latīņu valodā tika atskaņota 5. starptautiskā zēnu kora festivāla noslēguma koncertā. To izpildīja kopkoris, kurā piedalījās apmēram 250 zēnu un vīru koru dalībnieku no ASV, Baltkrievijas, Norvēģijas, Lielbritānijas, Igaunijas un Latvijas, kā arī Liepājas zvanu koris «Gloria Deo», kopā radot festivāla noslēguma koncerta absolūtu kulmināciju.

Rīgas Doma kora skolas direktors un tolaik festivāla direktors Jānis Erenštreits stāstīja, ka iecere veidot programmu sadarbībā ar komponistu Jāni Lūsēnu radās, izvēloties komponistu 5. starptautiskajam zēnu koru festivālam. «Lūsēna mūzika ir ļoti iecienīta Latvijas klausītāju vidū. Savā nesamākslotībā viņa mūzika ir viegli uztverama arī bērniem. Šā iemesla dēļ tik iemīļoti ir «Putnu opera», «Īkstīte», «Neglītais pīlēns», «Kaupēn, mans mīļais», «Sfinksa». Ar prieku Rīgas Doma zēnu koris atceras savu sadarbību ar komponistu pirms jau daudziem gadiem vienā no pirmajiem bērnu mūzikliem «Dželsomīno piedzīvojumi Melu zemē»,» sacīja diriģents.

14. decembrī motešu ciklu Rīgas Domā atskaņos Rīgas Doma zēnu koris diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā, zvanu ansamblis PRIMUS un sitamo instrumentu grupa, kopskanējumā radot mūzikas ciklam daudzveidīgas noskaņas – no pilnskanīgiem tuttilīdz klusinātam zēna balss solo ar kora kontrapunktu.

Koncerta turpinājumā dzirdēsim Jāņa Lūsēna sen tapušas un līdz šim maz atskaņotas dziesmas mecosoprāna Kristīnes Zadovskas, solo instrumentu un zēnu balsu skanējumā. Kristīni Zadovsku un Jāni Lūsēnu saista ilga sadarbība gan vokālās kamermūzikas, gan muzikālo izrāžu jomā. Abiem māksliniekiem tuva ir latviešu dzejas klasika un tajā jaušamais latviskums un romantiskā pasaules izjūta, un tas radīs Ziemassvētku laikam tik atbilstošo maigo un klusināto skanējumu.

Biļetes pieejamas «Biļešu paradīzes» kasēs un www.bilesuparadize.lv