Uncategorized

Skolas absolvents Jurģis Cābulis koncertēs Polijā

10520513_304890873049272_2778852459407853299_o

Šī gada 14. jūnijā Vroclavas filharmonijas Lielajā zālē notiks kormūzikas koncerts NORTHERN LIGHTS jaunā latviešu diriģenta Jurģa Cābuļa vadībā. Iespēju veidot koncertprojektu ar Vroclavas Nacionālā Mūzikas Foruma (NFM- National Forum of Music) kori diriģents saņēma kā specbalvu pagājušā gada nogalē, kad piedalījās kordiriģentu konkursā Towards Polyphony.

Koncertprogramma veidota, galvenokārt, balstoties uz latviešu komponistu mūzikālajiem sacerējumiem. Tāda ir diriģenta iecere – iepazīstināt tuvāk poļu dziedātājus un klausītājus gan ar latviešu mūzikas dižgaru kormūzikas pērlēm, gan mūsdienu komponistu spilgtākajām kompozīcijām. Koris atskaņos E. Dārziņa, J. Ivanova, P. Vaska, Ē. Ešenvalda, J. Jančevska, S. Mences u.c. skaņdarbus. Šis būs kora sezonas noslēguma koncerts.

Jaunais, daudzsološais diriģents ir Carnikavas kamerkora “Vēja balss” dibinātājs un diriģents, un kopš 2013. gada arī Rīgas profesionālā kamerkora “Ave Sol” diriģents. Ar koriem aktīvi koncertē Latvijā un pasaulē, kā arī guvis atzinību un godalgotas vietas piedaloties Starptautiskos diriģentu konkursos. Šobrīd J. Cābulis studē kordiriģēšanu J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie doc. Andra Veismaņa. Diriģents Jurģis Cābulis atzīst, ka šī būs nozīmīga uzstāšanās, kā arī lieliska iespēja paplašināt savu muzikālo pieredzi, smelties idejas un gūt jaunas atklāsmes.