Uncategorized

Sadraudzības projekts ar skolu Vācijā

Veiksmīgi noslēdzies RDKS un sadraudzības skolas Vācijā – Heinrich-Roth-Realschule plus Montabaur – skolēnu apmaiņas programmas pirmais posms. Apmaiņas programma abu valstu skolēniem ir devusi iespēju iepazīt citas valsts dzīvi, paplašināt redzesloku un iegūt citu tautību draugus. RDKS skolēniem apmaiņas programma dod lielisku iespēju pilnveidoties vācu valodas apguvē.

No 12. – 19. septembrim 8. un 9. klases audzēkņi uzņēma 10 vācu skolēnus. Viesskolēni tika uzņemti desmit viesģimenēs, iepazīstināti ar skolas dzīvi, latviešu tradīcijām, kā arī interesantām vietām Rīgā un citviet Latvijā. Kopā ar 10 RDKS skolēniem viesskolēni piedalījās pārgājienā gar jūru, apmeklēja koncertu, Kara muzeju, ekskursijas pa Vecrīgu, Rīgas jūgendstilu u.c.

Desmit RDKS audzēkņi atbildes vizītē viesojās Montabaur pilsētā 26.09. – 03.10. Mūsu skolēni dzīvoja viesģimenēs, piedalījās savu vācu draugu stundās, kā arī pavadīja ar viņiem brīvo laiku (skola beidzas 13.00), devās ekskursijās pa Montabaur un Koblenz, kuģa braucienā pa Reinu. 2.10. skolā notika tradicionālie Skolas iesākšanās svētki, kur mūsu skolēni uzstājās ar nelielu koncertu.

http://www.heinrich-roth-schule.com/#Schuljahresauftaktfete_Schulhofeinweihung_2015

Ar apmaiņas skolēniem pilsētas domē apsveicinājās pilsētas mēra pirmais vietnieks. RDKS skolēni domes hallē nodziedāja „Pūt, vējiņi!”, par ko atsauksmes varēja izlasīt divos laikrakstos.

http://www.vg-montabaur.de/vg_montabaur/Aktuelles/Nachrichten/Lettische%20Sch%C3%BClergruppe%20besucht%20das%20Rathaus/

http://www.ww-kurier.de/artikel/42066-lettische-schuelergruppe-besuchte-montabaurer-rathaus

Gruppenbild-1200-px

Izsakām pateicību vācu valodas skolotājai Gunai Grimstai par sadarbības organizēšanu un veiksmīgo koordinēšanu! Paldies audzēkņiem par atsaucību, aktīvo iesaistīšanos apmaiņas norisē un skolas vārda nešanu pasaulē! Paldies arī audzēkņu vecākiem par atbalstu projekta norisē un apmaiņas skolēnu uzņemšanu ģimenēs!