Uncategorized

RĪGAS DOMA MEITEŅU KORIM TIARA – 25

Rīgas Doma meiteņu koris TIARA un diriģente Aira Birziņa aicina uz kora 25. dzimšanas dienas koncertu
2022. gada 2. jūnijā plkst. 18.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā!

Līdzās pašreizējam meiteņu kora sastāvam koncertā uzstāsies absolvenšu kopkoris, daudzas dziedošas un spēlējošas solistes, kas izaugušas mūsu skolā un meiteņu korī, kā arī pianiste, kora koncertmeistare Veronika Rinkule un viesi – grupa MELO-M.  Koncerta režisore ir Dace Micāne-Zālīte.

Koncerta programmā skanēs jaunākā latviešu kormūzika – īpaši meiteņu korim TIARA veltīti vienpadsmit komponistu jaundarbi. Pirmatskaņojumu piedzīvos Gundegas Šmites cikls “Vainagu vijumi”, kura daļās kroņa un vainaga metafora “izvīsies” caur dažādiem vēsturiskiem posmiem, atklāsies dažādās nozīmēs un kā dažādu laikmetu un kultūru simbols. Skanēs arī komponistu Jēkaba Jančevska, Aivara Kalēja, Agnetas Krilovas un Uģa Prauliņa jaunradītais kordarbu cikls “Četri Marijas antifoni” latīņu valodā – veidojot kora jubilejas programmu, izvēlēti četri Marijas godināšanas antifoni, kas skanējuši Rīgas Domā kopš viduslaikiem, turklāt dievnams senāk ticis dēvēts par Sv. Marijas Domu. Tautasdziesmas un senas tautas tradīcijas iedvesmojušas Riharda Dubras, Irīnas Mihailovskas un Ellas Mačēns jaundarbus. Kora jaunākās grupas sniegumā skanēs “Tutas dziesmas”, kuras sacerējusi un īpaši šim koncertam aranžējusi kora absolvente, džeza mūziķe un komponiste Laura Polence.Kārļa Auzāna un Agneses Vanagas jaundarbu “Lauvassirdis” pirmatskaņos kora bijušo dziedātāju kopkoris kopā ar grupu MELO-M. Koncerta noslēgumā uz skatuves satiksies absolventes un šī brīža dziedātājas un skanēs Lolitas Ritmanis jaunradītā dziesma “Katrai dienai”. 

Koncerts tiešraidē būs klausāms arī Latvijas Radio 3 Klasika.   
Koncertu organizē Rīgas Doma meiteņu kora biedrība, jubilejas norises atbalsta Amerikas Latviešu apvienības Kultūras fonds (A. Okolo-Kulaka fonds un M. Miezītis fonds), Valsts kultūrkapitāla fonds un mērķprogramma KultūrELPA, a/s “Latvijas Finieris”, AKKA/LAA, Latviešu kultūras biedrība “TILTS”, Latviešu apvienība Austrālijā un Jaunzēlandē, Latviešu Jaunatnes Apvienība Austrālijā un Latvijas Radio 3 Klasika.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/116891