Uncategorized

Riga Jazz Stage konkursā arī RDKS audzēkņi un absolventi!

RJS_logo_470x255

Rīgu šonedēļ pieskandina jaunie džeza talanti, jo tiek dota zaļā gaisma Starptautiskajam džeza mākslinieku konkursam “Riga Jazz Stage 2015”!

RIGA JAZZ STAGE mērķis ir sniegt jaunajiem mūziķiem iespēju izmēģināt spēkus starptautiskā konkursā kopā ar jauniem džeza izpildītājiem no dažādām pasaules valstīm. RIGA JAZZ STAGE nav populārās mūzikas talantu konkurss, šis konkurss aktualizē džeza mūzikas žanru un tā atpazīstamību Latvijā un ārpus tās.

Organizējot jauno džeza mākslinieku konkursu, izpildītājiem paveras ne tikai lieliska iespēja iekļauties Baltijas un tuvāko kaimiņvalstu kultūras apritē – tas ir arī stimuls attīstīt savas iemaņas un talantus. Konkurss ir arī lieliska iespēja popularizēt Latvijas vārdu uz starptautiskās skatuves, kā arī – iespēja jaunajiem mūziķiem veidot kontaktus ar plaši pazīstamiem māksliniekiem, producentiem un festivālu rīkotājiem.

Pavisam 23 džeza izpildītāji piedalīsies konkursa finālā 9. aprīlī, lai sacenstos divās nominācijās – “Džeza Vokāls” un “Džeza Trompete”. Konkursantu vidū mūsu IV kursa audzēkne Arta Jēkabsone, absolventi Beāte Zviedre, Daumants Kalniņš un Kristīna Trezune.

Konkursa žūrijā darbosies mūziķi un savu jomu profesionāļi – Maestro Raimonds Pauls, mūziķis un producents Māris Briežkalns, Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors Artis Sīmanis, trompetists Lasse Lindgren no Zviedrijas, ģitārists, komponists un aranžētājs no Turcijas Onder Focan, starptautiskā džeza vokālistu konkursa „Jazz Voices” organizators Steponas Januška, igauņu kontrabasists Toivo Unt un festivāla “Kaunas Jazz” dibinātajs Jonas Jučas. Konkursa īpašais viesis un žūrijas pārstāvis būs pianists un vokālists no Lielbritānijas – Entonijs Strongs (Anthony Strong).

Turēsim īkšķus par mūsējiem!

Vairāk informācijas www.rigajazz.lv