Uncategorized

RDKS Olimpiskās ziņas

“Aizvadītas veiksmīgākās Olimpiskās spēles Latvijas vēsturē, kuru panākumus būs grūti atkārtot!”

Tas gan teikts par Latvijas olimpiskās komandas sasniegumiem 2014. gada Ziemas Olimpiskajās spēlēs, bet to pašu varam teikt arī par mūsu skolas audzēkņu panākumiem mācību olimpiādēs. Rezultāti šogad tik lieliski, ka tos tiešām būs grūti atkārtot!

Konkurencē ar visas Latvijas lielākajām ģimnāzijām, Fizikas Valsts olimpiādes 2. posmā Klāvs Jankevics (9. kl.) ieguva I vietu, Artūrs Oskars Mitrevics (9. kl.) – II vietu. No visiem 709 dalībniekiem uz Fizikas Valsts olimpiādes finālu izvirzīti tikai 30 labākie– tai skaitā abi mūsējie!!!

9. klases audzēkņiem izcili rezultāti arī Rīgas pilsētas matemātikas olimpiādē: Valteram Mičulim – III vieta, Klāvam Jankevicam – Atzinība, bet Artūram Oskaram Mitrevicam – II vieta un labākais rezultāts starp Kurzemes priekšpilsētas skolu devītajām klasēm. Artūrs tika izvirzīts uz Matemātikas Valsts olimpiādes finālu, kurā, tikai dažus punktus zaudējot Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas audzēkņiem, izcīnīja III vietu!!!

Ļoti sekmīgs starts Klāvam Jankevicam un Artūram Oskaram Mitrevicam bija arī Informātikas Valsts olimpiādes 2. posmā. Artūrs atkal iekļuva to audzēkņu vidū, kurus uzaicināja uz Valsts olimpiādes finālu. Tomēr, izvērtējot prioritātes, Artūrs saprata, ka visām trim Valsts olimpiādēm nevarēs pienācīgi sagatavoties. Atsakoties no tālākas dalības, Artūrs deva iespēju savus spēkus finālā pārbaudīt kādam citam audzēknim.

Ar saviem rezultātiem mūs šogad priecējuši arī jaunāko klašu audzēkņi. Rīgas skolu konkursā „Matemātikas daudzcīņa” 3.A klases audzēkņiem Robertai Kumsārei, Gustavam Saulītim un 4. klases audzēknei Katrīnai Annai Tupulei atzinības.

Rīgas pilsētas matemātikas olimpiādes 2. posmā: II vieta – Viesturam Spūlim (5. kl.); III vieta – Dāvim Jankevicam (6. kl.), Gerdai Mednei (7. kl.), Dāvim Šternam (7. kl.) un Jēkabam Slavam (8. kl.); Atzinība – Tomam Dejus (5. kl.), Dārtai Liepiņai (7. kl.) un Rihardam Lapiņam (8. kl.).

Arī pārējiem matemātikas olimpiādes dalībniekiem rezultāti ļoti atzīstami: 5. klase – Amanda Leite, Gustavs Pozņaks un Jānis Aveniņš; 6. klase – Elīza Ēvalde un Elīza Āriņa; 7. klase – Anna Matveja, Valters Svilāns, Estere Vekmane un Mare Zilāne; 8. klase – Paula Cābule, Eduards Ceplenieks, Emīlija Morica, Pauls Reinis un Mārtiņš Rozenbaums. Vidusskolu matemātikas olimpiādē godam pārstāvēja I kursa audzēkne Rūta Olekša.

Paldies visiem par ieguldīto darbu, cīņas sparu un izturību!

 Olimpiskā sezona vēl nav beigusies.

 27. aprīlī daži audzēkņi nolēmuši piedalīties Latvijas atklātajā matemātikas olimpiādē, bet 10. un 11. aprīlī turēsim īkšķus par Klāva un Artūra startu Fizikas Valsts olimpiādes finālā.

RDKS audzēkņu izcilos rezultātus apkopoja Vita Kreicberga