Uncategorized

Radošo partnerību projekta noslēgums

IMG_0004

26. februārī ar jautru un gandarījuma pilnu pasākumu Ātruma cilts kartinga hallē noslēdzās Kultūras ministrijas rosinātais Radošo partnerību projekts, kurā Rīgas Doma kora skolas vidusskolas audzēkņi sadarbojās ar LTV raidījuma Zebra radošo komandu. 5 mēnešu laikā mūsu jaunieši mācījās video veidošanas pamatus – sākot ar stāstu stāstīšanu, kadrējuma plānošanu, filmēšanu, ekspozīciju un beidzot ar montāžu – tas viss notika Zebras ekspertu Paula Timrota, Jāņa Saļma un Oskara Miķelsona vadībā. Otra jauniešu grupa apguva komponēšanas pamatprincipus un rakstīja jaunu mūziku raidījumam Zebra. Šeit jauniešu lielākais padomdevējs bija Rihards Zaļupe, tāpat bija iespēja uzklausīt arī Jāņa Strapcāna, Uģa Prauliņa un pat Lolitas Ritmanes ieteikumus filmu mūzikas komponēšanā. Šīs grupas sarežģītākais uzdevums bija darbs ierakstu studijā, kurā pašiem nācās saprast, ko nozīmē plānot laiku, atrast piemērotus mūziķus un daudzu stundu garumā ierakstīt muzikālo materiālu. Šeit lielākais atbalsts bija skaņu režisors Edijs Gņedovskis.

Projekts jau pamazām nes savus augļus, piemēram, Jāņa komponētā tēma jau vairākkārt izskanējusi raidījumā Zebra SKATĪTIES ŠEIT

Tāpat arī filmētāju grupa turpmāk savas jauniegūtās prasmes varēs izmantot gan paši savu filmiņu veidošanā, gan filmējot ar skolu saistītus pasākumus. Te var gūt ieskatu projekta noslēdzošajā uzdevumā filmētāju grupai – pašiem bija jāsafilmē un pēc tam jāsamontē skolas Ziemassvētku koncerts 2014. gada 11. decembrī Rīgas Domā.