Uncategorized

Oktobris Rīgas Doma kora skolā

1. oktobrī sākas Mentālās veselības mēnesis Rīgas Doma kora skolā, kura ietvaros vēl vairāk akcentēsim mentālās veselības jautājumus – notiks speciālistu lekcijas par pusaudžu un jauniešu mentālo veselību, meistarklases audzēkņiem, supervīzijas pedagogiem un seminārs vecākiem.

PIKC NMV Rīgas Doma kora skola aicina vecākus un pedagogus uz sarunu ar bērnu un jauniešu psihoterapeitu Nilu Konstantinovu 6. oktobrī plkst. 18.30 Kora zālē* un tiešsaistē Zoom.

  • Sarunas tēma – bērnu un pusaudžu vecumposmu īpatnības, saprašanās, “sarkanās lampiņas” un trauksmes izpausmes. Ko noteikti nedrīkst palaist garām?
  • Sarunas mērķis – stiprināt vecāku un pedagogu zināšanas par pusaudžu vecumposmu un sniegt ieteikumus labākai savstarpējai sapratnei.

* Lai apmeklētu semināru klātienē, nepieciešams sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Vietu skaits būs ierobežots! Seminārs tiks tiešraidē rādīts Zoom. Lai pieteiktos semināra pameklējumam klātienē vai zoom, lūgums aizpildīt anketu:https://ej.uz/rdksseminars !


RDKS Audzēkņu padome ar Labbūtības ceļa karti “Izlāde! Ielāde! Uzlāde!” startē projektā “Atbalsts psihoemocionālās veselības veicināšanas pasākumiem skolās Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai”, kas notiek Izglītības ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas ietvaros.

Projekta ietvaros plānotas meistarklases mentālās veselības, trauksmes un stresa mazināšanas paņēmienu apgūšanā, lekcija par mentālo veselību un Klusuma istabas iekārtošana. Klusuma istabas iekārtošanā piedalīsies paši audzēkņi. Tā būs vieta, kur spraigajā skolas ikdienā brīdi pabūt ar sevi pilnīgā klusumā.

Laikā no 12.-14. oktobrim psiholoģes Ineses Klotes vadībā audzēkņu pilotgrupa apgūs praktiskus paņēmienus kā mazināt trauksmi un stresa ietekmi, ar iegūtajām zināšanām arī vēlāk daloties ar skolasbiedriem.

20. oktobrī plkst. 13.15 Kora zālē ar vidusskolas audzēkņiem sarunāsies psihoterapeits Ermnests Pūliņš-Cinis par mentālo veselību, trauksmi, stresu un dzīvi.