Uncategorized

Koris TIARA atgriezies no meistarklasēm Lielbritānijā

Rīgas Doma meiteņu koris TIARA Tiara_logo_webaugusta beigās atgriezās no Lielbritānijas, kur pēc  Britu kordiriģentu asociācijas (ABCD) ielūguma, organizācijas rīkotajā simpozijā, kas notika no 26. līdz 28. augustam Vinčesteras universitātē (abcd.org.uk), rādīja meistarklasi un sniedza  koncertu britu kormūzikas profesionāļiem.

Britu kordiriģentu asociācija katru gadu rīko simpoziju, kur ik reizi tiek aicināti 2-3 kori no dažādām pasaules valstīm, lai prezentētu savas zemes mūziku un kordziedāšanas tradīcijas. Simpozija dalībniekiem tiek piedāvātas lekcijas, praktiskas nodarbības, meistarklases, izstāde, diskusijas, koncerti. Tēmas – diriģēšanas tehnika, vokālā apmācība, repertuārs, darbs ar kori, u.c. Rīgas Doma meiteņu koris TIARA sniedza koncertu kopā ar ASV Luiziānas Valsts universitātes A Cappella jaukto kori ar diriģenta Džona Diksona vadībā (John Dickson), kas dziedāja koncerta otro daļu.

Sadarbībā ar Baltijā lielāko nošu izdevniecību Musica Baltica tika izveidota koncertu programma, kas daudzpusīgi parādīja Latvijas kora mūziku, demonstrējot gan tautasdziesmu apdares, gan laicīgo un sakrālo oriģinālmūziku korim. Tika pārstāvēti gan 80-gadīgais Pauls Dambis un 24-gadīgā Evija Skuķe, gan arī divi no vispazīstamākiem latviešu komponistiem ārpus Latvijas – Ēriks Ešenvalds un Rihards Dubra. 30. augustā TIARA sniedza koncertu arī Sv. Bartolomeja baznīcā (St. Bartholomew) Londonā, kas ir vienā no visvecākajām baznīcām Londonā, kuru savā otrajā darba dienā apmeklēja Baiba Braže – jaunā  Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē.

Britu kordiriģentu asociācija (Association of British Choral Directors – angliskā abreviatūra ABCD) ir lielākā organizācija Lielbritānijā, kas apvieno ar kordziedāšanu saistītas institūcijas, tās priekšsēdētājs kopš 2015. gada nogales ir pasaulē vispazīstamākais angļu mūsdienu kormūzikas  komponists Džons Raters (John Rutter). ABCD biedri ir visas nozīmīgākās mūzikas mācību iestādes Anglijā, dažādu pasaules valstu nošu izdevniecības, koru biedrības, dažādas citas organizācijas u.c. ABCD ik gadu augusta nogalē rīko konferenci un meistarklases Lielbritānijas koru diriģentiem, kur piedāvā iepazīt citu valstu kormūziku, uzzināt jaunākās kora un vokālā darba metodes, apmainīties pieredzē un gūt idejas savam turpmākam darbam koros. Konferences rīkotāji aicināja RDMK TIARA diriģenti Airu Birziņu sniegt meistarklases darbā ar meiteņu kori, kā arī iepazīstināt ar latviešu komponistu mūziku meiteņu/sieviešu balsu sastāvam.