Uncategorized

Meiteņu koris Starptautiskajā mūzikas dienā

Tiara_plakats04_01_10_2015_MGILDE

Rīgas Doma meiteņu kora TIARA jaunākā grupa (4.- 6.klases meitenes) tikko atgriezušās no Starptautiskā jauniešu koru festivāla EUROTREFF’15, kurš jau 17.reizi norisinājās Vācijas pilsētā Volfenbitelā (Wolfenbüttel).

Šis festivāls notiek jau 34 gadus un katru otro vasaru kopā pulcē ap 800 dziedātāju vecumā no 11 līdz 26 gadiem no 10 dažādām valstīm. Visi kori piedalās meistarklasēs, kuras vada mūzikas pasaulē slaveni kordiriģenti. Šogad tie bija Raimund Wippermann (Vācija), Sanna Valvanne (Somija, ASV), Cécile Mathevet (Francija) un citi. Lai arī meiteņu koris bija jaunākais koris šajā festivālā, tas ar pārliecinošām muzikālām kvalitātēm prezentēja Latviju gan meistarklasē, gan koncertos. Pēc koncertiem meitenes saņēma daudz komplimentu, iegūti arī jauni kontakti turpmākai sadarbībai ar meistarklašu diriģentiem.

Rīgas Doma meiteņu kora TIARA vecākā grupa (7.- 9.klases meitenes) oktobra beigās dosies uz 47.Starptautisko koru konkursu 47 Certamen Coral de Tolosa, kurš no 28.oktobra līdz 2.novembrim norisināsies Spānijā, Tolosā. Koris īpaši aicināts piedalīties 47.Tolosas koru konkursā kā viens no garantiem, ka konkursa mākslinieciskais līmenis bērnu koru grupā tiek nodrošināts ļoti augsts un profesionāls. Tas ir viens no Eiropas Grand Prix sešiem konkursiem, kas koru pasaulē ir plaši pazīstams. Īpašs nosacījums, kas tiek prasīts šajā konkursā, ir basku autoru kormūzika un dziedāšana basku valodā. Aicināto koru mākslinieciskā kvalitāte iepriekš tiek rūpīgi izvērtēta ierakstos un radošās aktivitātēs. Rīgas Doma meiteņu korim TIARA festivāla ietvaros paredzēti arī vairāki solo koncerti koncertzālēs un baznīcās Basku zemē.

Abu kora sastāvu sagatavotās programmas būs dzirdamas Starptautiskās Mūzikas dienas koncertā Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā Ģildē” 1. oktobrī plkst. 19.00. Biļetes cena – 2 EUR, biļetes būs nopērkamas koncerta vietā stundu pirms koncerta.