Uncategorized

Meiteņu kora TIARA balsis skan GRAMMY balvai nominētajā albumā

23/11/2021

Rīgas Doma meiteņu kora TIARA balsis skan prestižajai GRAMMY balvai nominētajā albumā “Women Warriors: The Voices of Change”. Albums nominēts kategorijā “Labākā klasiskās mūzikas izlase”. Kompaktdiska producenti ir Eimija Andersone (Amy Andersson), Lolita Ritmanis un Marks Matsons (Mark Mattson). Meiteņu koris TIARA diriģentes Airas Birziņas vadībā, pievienojoties solistei Džilianai Hasertai (Gillian Hassert), ieskaņojis albuma finālskaņdarbu – L. Ritmanis un E. Andersones dziesmu “We Rise”.

Vērienīgais muzikālais projekts “Women Warriors: The Voices of Change” (“Varones: Pārmaiņu balsis”) sākotnēji tika īstenots kā multimediāls koncertuzvedums. Mūziku šim sociāli nozīmīgajam projektam sacerējušas astoņas izcilas Holivudas komponistes un dziesmu autores – Nathalie Bonin, Miriam Cutler, Anne-Kathrin Dern, Isolde Fair, Starr Parodi, Penka D Kouneva, Sharon Farber un Lolita Ritmanis. 2020. gada februārī diriģente, projekta idejas autore un mākslinieciskā vadītāja E. Andersone kopā ar L. Ritmanis un M. Matsonu viesojās Rīgā, lai Latvijas Radio 1. studijā kopā ar īpaši pulcinātu Latvijas mūziķu orķestri un skaņu režisoru Vari Kurmiņu ierakstītu koncertprogrammas skaņu celiņu.

Foto: M. Boka

“Women Warriors: The Voices of Change” ideja ir godināt un atbalstīt sievietes visā pasaulē, kuras ar drosmi, spēku un varonību cīnījušās par taisnīgumu un mainījušas vēstures virzību. Projekta misija ir vēstīt pasaulei par mieru, cerību, cilvēktiesībām un izglītības nozīmi katras meitenes izaugsmē.

“Grammy” balvu pasniegšanas ceremonija norisināsies 2022. gada 31. janvārī.

Lepojamies ar Rīgas Doma meiteņu kora TIARA panākumiem!