Uncategorized

“Mana skaistā lēdija”

24. janvārī plkst. 17.00 VEF kultūras pilī būs pirmizrāde pirmajam starpskolu mūziklam, ko diriģenta Andreja Jansona vadībā iestudē Rīgas 6. vidusskolas simfoniskais orķestris, Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas dejotāji un dziedātāji no Rīgas Doma kora skolas, Rīgas 6. vidusskolas un Rīgas 34. vidusskolas.

Mūzikla „Mana skaistā lēdija” koncertversijas režiju veido Juris Jonelis, telpu iekārtojums un kostīmi ir Sintijas Jēkabsones ziņā, iestudējuma horeogrāfe Regīna Kaupuža, video mākslinieks Māris Kalve.

Mūzikla tapšanā piedalās Rīgas 6.vidusskolas simfoniskais orķestris diriģenta Haralda Bārzdiņa vadībā, Rīgas Doma kora skolas jauktais koris diriģenta Ginta Ceplenieka vadībā, Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas baletdejotāji Regīnas Kaupužas vadībā. Solistu lomās Eduards Vācietis, Katrīna Paula Felsberga, Gustavs Melbārdis, Endijs Endelis, Daniels Pelnēns (Rīgas Doma kora skola), Matīss Cikota (Rīgas 6. vidusskola), Maksims Meļņiks (Rīgas 34. vidusskola), Leonards Vīksne un Viktorija Pakalniece (Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmija).

„Šis ir pirmais starpskolu mūzikls, bet Latvijā otrais”, – stāsta idejas autors un iniciators, Amerikā dzīvojošais latviešu diriģents un komponists Andrejs Jansons. „Pagājušā gada 15. martā Rīgas Latviešu biedrības namā notika mūzikla „Sprīdītis” izrāde, kuru sagatavoja Rīgas 6. vidusskolas audzēkņi. Piedalījās skolas simfoniskais orķestris, solisti, koris un dejotāji – kopā ap 100 dalībnieku. Izrāde bija plaši apmeklēta, ar papildizrādi 5. oktobrī. Amerikā muzikālais teātris kalpo kā labs mācību palīglīdzeklis –katra vidusskola vismaz reizi gadā iestudē kādu mūziklu, jo tas attīsta vispusīgas jauniešu prasmes – muzikālos talantus, dejotprasmi, dziedāšanu un tēlošanu, rada interesi par literatūru, uzlabo izteiksmīgumu un valodas zināšanas un, pats galvenais –veido teicamas sadarbības prasmes un dod iespēju jēdzīgi un kvalitatīvi pavadīt laiku. Iestudējot mūziklu otro reizi, nolēmām pieaicināt dažādu skolu audzēkņus dalībai mūziklā, lai dotu iespēju sadarboties un sadraudzēties. Es ļoti ceru, ka šī pieredze viņiem dos drosmi un pārliecību par savām spējām un rosinās citas skolas pievienoties mūziklu kustībai Latvijā”, – tā Andrejs Jansons.

Mūzikla „Mana skaistā lēdija” koncertversija top ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu un skolu mācību prakses ietvaros. Pirmizrāde 24.01.2015. plkst. 17.00 VEF kultūras pilī, biļetes cena EUR 2, biļetes nopērkamas visās Biļešu paradīzes kasēs.

Informāciju sagatavoja:
Projekta vadītāja Inese Beķere
26546537
inese@girlschoir.lv

My fair lady_afisa_vers3-page-001