Uncategorized

LAUDAMUS JAZZ 2023

Rīgas Doma kora skolas meistarklases
LAUDAMUS JAZZ 2023

Šī gada 15. martā Rīgas Doma kora skolā notiks profesionālās pilnveides meistarklases LAUDAMUS JAZZ 2023 ar unikālo Hammond ērģeļu prezentāciju un koncertu!

Meistarklašu vadītāji:

  • Madars Kalniņš – Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas docents, Rīgas Doma kora skolas džeza klavierspēles, kā arī kompozīcijas un aranžijas pedagogs;
  • Toms Mikāls – Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas džeza klavierspēles pedagogs;
  • Andris Buiķis – Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas sitaminstrumentu spēles pedagogs un komponists.

Kursu dienas programmu noslēgs vērienīgskoncerts ar Rīgas Doma kora skolas jaunieguvumu – digitālajām Hammond ērģelēm. Šis Lorensa Hamonda izgudrojums nokļuva džeza mūzikas aprindu priekšplānā pateicoties Džimijam Smitam pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados. Džeza ērģeļu spēles tehnika ir ļoti komplicēta un ir īsts izaicinājums džeza pianistam. Instrumenta prezentācijas koncertu vadīs Hammond ērģelnieks Atis Andersons, kopā ar sitaminstrumentālistu Andri Buiķi un ģitāristu Jāni Griķi.

Meistarklases paredzētas džeza, populārās un ritma mūzikas programmu pedagogiem. Kopā ar saviem pedagogiem aicināti piedalīties mūzikas skolu vecāko klašu un mūzikas vidusskolu audzēkņi, studenti un citi interesenti.

Meistarklašu tēmu loks aptvers daudzpusīgas džeza un populārās mūzikas radošās izpausmes – kompozīciju, improvizāciju, instrumentāciju, aranžiju.  Piedāvātā programma būs saistoša gan izpildītājmāksliniekiem, īpaši pianistiem un komponistiem.

Meistarklašu dienas kārtība
Hammond ērģeļu apraksts

Pieteikšanās līdz 8. martam, aizpildot PIETEIKUMA ANKETU!
Vietu skaits meistarklasēs ir ierobežots!

Dalības maksa ar iekļautām pusdienām:

  • Pedagogs: 35 EUR
  • Students: 35 EUR
  • Skolēns: 10 EUR

Saziņai: kursi@nmv.lv


Rīgas Doma kora skolas meistarklases LAUDAMUS tiek rīkotas jau sesto gadu un ir ikgadēja Latvijas mūzikas pedagogu un jauno talantu profesionālās izaugsmes laboratorija. Sākot ar 2017. gadu, meistarklases vadītāji bijuši skolas koru diriģenti – 1.-2. klašu koris, diriģentes Ilona Poikāne, Inese Kudrjavska (2020. g.), Rīgas Doma zēnu koris, diriģents Mārtiņš Klišāns (2017. un 2021. g.), Rīgas Doma meiteņu koris TIARA, diriģente Aira Birziņa (2018. un 2022. g.) un Rīgas Doma kora skolas jauktais koris, diriģents Jurģis Cābulis (2019. g.). Laudamus Jazz 2023 ir kā papildinājums Laudamus meistarklašu ciklam.

Jau nākamajā rudenī tiksimies uz Laudamus Choralis 2023, iesākot jauno Dziesmu svētku 150-gadu ciklu!