Uncategorized

Kormūzikas koncerts “No letu zemes”

Pēdējo simtgadu vēsture trim Baltijas māsām  – Latvijai, Lietuvai, Igaunijai – šķiet zināma un pārredzama. Lielās līnijās līdzīga, tomēr ar atšķirībām. Bet kas bija pirms tam? Kādi notikumi mūsu zemēm ļāva nonākt līdz jēdzienam ”sava valsts”? Lietuva – mūsu tuvākā asinsmāsa ar savu senseno valodu. Kādreiz Lietuva bija lielvalsts, kurā sev jaunu dzimteni atrada mūsu zemgaļi pēc varonīgām, bet neveiksmīgām cīņām ar ordeni. Kurš pateiks, cik daudz viņu bija? Cik daudz mūsu asinis plūst lietuviešu tautā? Kurš pateiks daudz ko citu, kā tad īsti bija pirms piecsimt, sešsimt, septiņsimt gadiem? Oratorija “No letu zemes” ir cieņas apliecinājums gan mūsu, gan mūsu tuvākās radu tautas senajai, maz zināmajai vēsturei.

Fotogrāfijas autors: Aivars Krastiņš

2018. gada 15. maijā plkst. 19.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā tiks īstenots divu spilgtu jaunās mūziķu paaudzes pārstāvju, Rīgas Doma kora skolas pedagogu – diriģenta Jurģa Cābuļa un komponista Jēkaba Jančevska – izlolots koncerts “No letu zemes”.

Koncerta mākslinieciskā vadītāja Jurģa Cābuļa vadībā sadziedāsies esošie un topošie kora diriģēšanas un vokālās mūzikas profesionāļi – Rīgas Doma kora skolas jauktais koris un Rīgas Kamerkoris “Ave Sol”. Koncerta pirmajā daļā skanēs tādi skaņdarbi kā Alfrēda Kalniņa “Brīnos es”, Jāņa Kalniņa “Pamestā baznīca”, Imanta Kalniņa “Mīlestība” un citi. Starp koristu balsīm iemirdzēsies solisti – soprāns Līga Gita Zīriņa un tenors Mārtiņš Zvīgulis. Koncerta otrajā daļā apvienotajam korim pievienosies diriģenta Jāņa Liepiņa dibinātais DD orķestris (draugi un domubiedri) un aktrise Zane Jančevska, kopīgi atskaņojot Jēkaba Jančevska oratoriju “No letu zemes”. Oratorija godina latviešu un latviešu tautas brāļu vēsturi, par kuru saglabājušās vien nedaudzas liecības. Koncertu vadīs muzikoloģe Liene Jakovļeva un par kopējo atmosfēru rūpēsies režisore Daiga Kažociņa.

Biļetes pieejamas www.bilesuparadize.lv un Biļešu Paradīzes kasēs.
Biļešu cenas: EUR 7.00, EUR 5.00

Koncertu organizē Rīgas Doma kora skola sadarbībā ar koncertorganizāciju “Ave Sol”. Koncertu atbalsta Rīgas dome, Kultūras ministrija, Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmija, PIKC Nacionālā Mākslu vidusskola un Rīgas Doma kora skolas jauktā kora dziedātāju vecāki.