Uncategorized

JVLMA Gada balva Jurģim Cābulim

11. janvārī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas dzimšanas dienas svētku koncerta ietvaros, sadarbībā ar LMT, tika pasniegtas JVLMA Gada balvas. Šogad viens no Gada Balvas jaunajam mūziķim saņēmējiem ir RDKS absolvents un esošais kordiriģēšanas nodaļas vadītājs Jurģis Cābulis.

Jurģis 2017./2018.mācību gada I semestri aizvadījis ar izciliem sasniegumiem, apliecinot sevi kā Latvijā, tā ārpus tās. Ar izciliem panākumiem startējis 3. Starptautiskais Juozas Naujalis kordiriģentu konkursā, Lietuvā, kur sīvā konkurencē izcīnījis 1.vietu.
2017.gada novembrī Jurģis ar RDKS jaukto kori pirmo reizi devās ārpus Latvijas robežām, lai piedalītos 31. Starptautiskajā koru konkursā “Praga Cantat 2017”, Čehijā. Koris konkursā startēja sakrālās mūzikas un jaukto koru kategorijās, abās iegūstot zelta diplomu un pirmo vietu. Jurģis apbalvots ar konkursa idejas autora īpašo balvu par izcilu diriģenta darbu. Konkursa žūrija korim piešķīrusi arī divas īpašās balvas – par izcilu vokālo kultūru un par Jēkaba Jančevska dziesmas interpretāciju.
Jurģa vadītais Carnikavas kamerkoris “Vēja Balss” piedaloties 25. Koru festivālā un konkursā “Cantate Domino”, Lietuvā, ieguva 1.vietu, diplomu par labāko obligātā skaņdarba V.Myškinis “Cantate Domino” interpretāciju un Skatītāju simpātiju balvu.

11. janvārī plkst. 18.00 JVLMA Lielajā zālē – Gada Balvas pasniegšanas ceremonija un koncerts, kur, Jurģa vadībā, piedalījās arī RDKS jauktais koris. LMT Straumes tiešraides ierakstu SKATĪT ŠEIT.
Laikraksta Diena rakstu par JVLMA Gada Balvas laureātiem SKATĪT ŠEIT.

Apsveicam Jurģi ar panākumiem un vēlam radošas gaitas arī turpmāk!