Uncategorized

Jēkaba Jančevska jaundarbs “Turbidus”

20. janvārī, plkst. 19.00, Lielajā ģildē notiks Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts, kurā pirmatskaņojumu piedzīvos īpaši šim koncertam rakstītais komponista Jēkaba Jančevska jaundarbs “Turbidus”. Darbā tiek risināti jautājumi par tuvāku un tālāku nākotni Latvijas kontekstā, sarunā raidījumā Kultūras Rondo atklāj komponists Jēkabs Jančevskis.

Par jaundarbu Latvijas simtgades kontekstā, komponists saka: „Esam daudz pazaudējuši savus cilvēkus pēdējos gados, tas mani ļoti uztrauc, par to nespēju nerunāt. Esam tik mazskaitlīga nācija, mums vajadzētu sevi, savus tuvākos un kaimiņus saudzēt. Pagaidām situācija neuzlabojas [..] Tēma ir saistīta arī ar Latvijas simtgadi. Mans jautājums, ko uzdodu, pirmām kārtām, sev kā latvietim, vai mēs svinēsim nākamos simts gadus.”

Pilnu sarunu ar Jēkabu Jančevski Kultūras Rondo varat noklausīties šeit.

VSIA “Latvijas koncerti” organizētais Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts šogad notiks jau divpadsmito reizi. Lielajā ģildē skanēs latviešu klasiķu Alfrēda Kalniņa, Jāņa Mediņa, Jāņa Ivanova simfoniskās partitūras, šī gada jubilāra Jura Karlsona skaņdarbs Gliese 581. Uz Lielās ģildes skatuves spēlēs Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Liepājas Simfoniskais orķestris un Lietuvas Nacionālais simfoniskais orķestris.