Uncategorized

Kordiriģentu konkursā uzvar Matīss Circenis

Sestdien, 26. oktobrī norisinājās Jāzepa Vītola 6. starptautiskā kordiriģentu konkursa fināls, kurā sacentās četri jaunie diriģenti, diriģējot komponistu Vilņa Šmīdberga, Imanta Kalniņa, Pētera Butāna un Johannesa Brāmsa vokāli simfoniskos skaņdarbus. No 47 konkursa pretendentiem un 17 dalībniekiem fināla vietas izcīnīja Matīss Pēteris Circenis (Latvija), Aivis Greters (Latvija), Daniils Lašins (Krievija) un Artūrs Oskars Mitrevics (Latvija).

Arīdzan sestdien, visas dienas garumā kā mēģinājumos, tā arī noslēguma koncertā Latvijas Universitātes Lielajā Aulā konkursantus vērtēja starptautiska žūrija: Liāna Čonišvili (Gruzija), Marks Korovičs (Francija), Guntars Prānis (Latvija), Ainārs Rubiķis (Latvija) un Vivianne Sīdnēse (Norvēģija).

Matīss Circenis / Fotogrāfijas autors: Oskars Upenieks

Spraigās cīņas rezultātā pirmo vietu un 2500 eiro balvu guva Matīss Pēteris Circenis (Latvija), otro un 2000 eiro balvu Daniils Lašins (Krievija), trešo un 1500 eiro balvu Artūrs Oskars Mitrevics (Latvija), savukārt veicināšanas prēmiju 500 eiro vērtībā guva Aivis Greters (Latvija).

Mākslinieciskie kolektīvi un žūrija piešķīra arī virkni īpašo balvu:

  • JVLMA jauktā kora simpātiju balva – Artūram Oskaram Mitrevicam,
  • JVLMA simfoniskā orķestra simpātiju balva – Artūram Oskaram Mitrevicam,
  • Valsts Akadēmiskā kora Latvija simpātiju balva – Matīsam Pēterim Circenim,
  • Rīgas Kamerkora Ave Sol simpātiju balva – Artūram Oskaram Mitrevicam,
  • Speciālā balva par labāko Jāzepa Vītola kora dziesmas Saules svētki interpretāciju 1. kārtā – Artūram Oskaram Mitrevicam.
Artūrs Oskars Mitrevics / Fotogrāfijas autors: Oskars Upenieks

Konkursa žūrijas loceklis Marks Korovičs (Francija) saka: “Konkursa trešā kārta bija kas neticams, jo visi dalībnieki ir tik jauni! Viņiem bija jātiek galā ar milzu spēkiem – lielu orķestri, monumentālu kori, ļoti intensīviem skaņarbiem – tas bija liels izaicinājums katram. Latvija, tās kultūra un kormūzikas vēsture mani fascinē. Diriģentu un koru profesionālais līmenis ir ļoti augsts. Latvija ir īstens paraugs kora mūzikai pasaulē. Jums ir diriģenti, jums ir kori, jums ir vēsture un izcili komponisti. Strādāju gan Francijā, gan Šveicē un tur mums ir izveidojies ļoti specifisks skatījums uz Latviju. Mēs zinām, ka pie jums notiek kas īpašs – kora mūzikas tradīcija un kultūra šeit ir ļoti spēcīga.”

Aivis Greters / Fotogrāfijas autors: Oskars Upenieks