Jauktais koris atgriežas no festivāla Šveicē

No 17. līdz 21. maijam Bāzelē, Šveicē, norisinājās 13. Eiropas Jauniešu koru festivāls, kurā piedalījās 19 kori no Beļģijas, Filipīnām, Francijas, Gruzijas, Izraēlas, Īrijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Serbijas, Somijas, Šveices un Ukrainas, kopā pulcējot ap 800 dziedātāju vecumā līdz 25 gadiem. Eiropas Jauniešu koru festivāla pirmsākumi meklējami jau 1992. gadā, bet šobrīd tas pasaulē ir pazīstams kā augstas mākslinieciskās kvalitātes festivāls bērnu un jauniešu koriem.

 

Foto: EJCF Basel

 

Latviju prestižajā koru festivālā kā īpašais viesis pārstāvēja Rīgas Doma kora skolas jauktais koris un tā mākslinieciskais vadītājs Jurģis Cābulis. Muzikāli piepildītās nedēļas laikā koris piedalījās festivāla atklāšanas un noslēguma koncertā, Debesbraukšanas dienas dievkalpojumā Bāzeles katedrālē un koncertos uz Bāzeles ielu brīvdabas skatuvēm, kā arī galvenajā festivāla notikumā – komponista Ērika Ešenvalda multimediālās simfonijas “Nordic Light” Šveices pirmatskaņojuma koncertos, kuros līdzās Rīgas Doma kora skolas jauktajam korim piedalījās arī aptuveni 200 Šveices jauniešu koru dziedātāji. Koncerta pirmajā daļā katrs koris izpildīja sava pārstāvētā reģiona mūziku. Rīgas Doma kora skolas jauktais koris atskaņoja latviešu kormūzikas repertuāru – Valta Pūces skaņdarbu “Ik rudeni valodiņa” un Ērika Ešenvalda kompozīciju “Rivers of Light”, saņemot nerimstošas klausītāju auditorijas ovācijas un paša komponista atzinību. Koncerta otrajā daļā kori un Bāzeles Jaunais orķestris diriģenta Kristiana Knūzela (Christian Knüsel) vadībā izpildīja Ē. Ešenvalda simfoniju “Nordic Lights”, komponistam klātesot.

 

 

Jauktais koris izsaka pateicību Eiropas Jauniešu koru festivāla organizatoriem, Valsts kultūrkapitāla fondam un dziedātāju vecākiem par atbalstu Rīgas Doma kora skolas jauktā kora dalībai 13. Eiropas Jauniešu koru festivālā!