Uncategorized

Filmas pirmizrāde 30. aprīlī plkst. 18.00

30. aprīlī plkst. 18.00 kinoteātrī Forum Cinemas Rīgas Doma kora skolas saime piedzīvos pirmizrādi Adriānas Rozes dokumentālajai filmai “Skaņdarbs korim, klavierēm un fizikai”. Filma tapusi kā īpašs projekts saistībā ar skolas jubileju, bet vienlaikus ir arī suverēns vispārcilvēcisks stāsts, kas būs interesants arī jebkuram ar skolu nesaistītam cilvēkam, iedvesmojot caur pozitīvo piemēru.

“Skaņdarbs korim, klavierēm un fizikai” ir muzikāla dokumentālā filma par izvēli sekot aicinājumam vai talantam. Filmas darbība risinās Rīgas Doma kora skolā un seko tās audzēkņu ikdienai, kuri atšķirīgos veidos izdzīvo un pieņem lēmumus par savu nākotni, vai arī bezrūpīgi bauda bērnību. Talantīgajai, bet intravertajai Līvai jāizvēlas starp kordiriģēšanas vai kompozīcijas studijām Mūzikas akadēmijā, bet paškritiskais pianists Artūrs atrodas radikāla lēmuma priekšā – vidusskolā turpināt mūzikas izglītību vai arī izvēlēties eksaktās studijas?  Filma ir atgādinājums, ka talants ne vienmēr ir cilvēka aicinājums, un izvēle par labu vienam vai otram ir mūžsens jautājums.

Filmu veidojusi Rīgas Doma kora skola sadarbībā ar filmu studiju Mistrus Media un tās tapšanu atbalstījusi LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome. Filmas pirmizrāde plašākai publikai būs 4. maijā plkst. 11.00 LTV1.