Uncategorized

RDKS un JRRMV audzēkņu vasaras prakse Ērmaņu muižā

No 7. līdz 14. augustam Malienas pagasta Ērmaņu muižā notiks Rīgas Doma kora skolas un Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņu vasaras prakse, kurā audzēkņi pirmo reizi mēģinās sadarboties un apvienot spēkus kopīgā projektā pirms septembrī gaidāmās skolu apvienošanas Nacionālajā Mākslu vidusskolā.

Vasaras prakse notiks Kultūras ministrijas rosinātās Radošo partnerību programmas kultūrizglītības skolām ietvaros. Tajā piedalīsies pieci vidusskolas audzēkņi no katras skolas, jauniešus konsultēs un atbalstīs pedagogi – komponists, Ērmaņu muižas saimnieks Uģis Prauliņš, animators, animācijas pedagogs Dzintars Krūmiņš un režisors, projekta mākslinieciskais vadītājs Juris Jonelis. Vasaras prakses tēma ir Dabas dziesma, un radošo jauniešu pamatuzdevums būs veidot video un pašiem radīt tam muzikālo noformējumu. Lielākais izaicinājums būs mēģinājums apmainīties ar prasmēm – J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņi spers pirmos soļus komponēšanā un mūzikas ierakstu veikšanā, savukārt Rīgas Doma kora skolas audzēkņi veidos video un pirmo reizi apgūs animāciju.

Prakses laikā izveidotais video ar mūziku būs tikai ievads ilgākam projektam visa mācību gada garumā. Projekta noslēgums plānots 2017. gada maijā, kad plašākai publikai multimediāla koncerta formātā plānots atrādīt gan vasarā, gan mācību gada laikā radīto. Skolu pārstāvji un projekta organizatori cer, ka šāda divu mākslas pasauļu sadarbība palīdzēs radīt spilgtu un pamanāmu notikumu Latvijas kultūras dzīvē, kā arī veicinās topošo mākslas un mūzikas profesionāļu sadarbības prasmju izkopšanu.

Visiem Alūksnes puses iedzīvotājiem un viesiem ir iespēja apmeklēt koncertu Altissimo! sestdien, 13. augustā plkst. 19.30 Ērmaņu muižā, kurā piedalīsies Ingars Ģirnis (alta vijole), Jānis Ģirnis (klavieres) un Pauls Gnu Andersons (sitamie instrumenti). Pēc koncerta apmeklētājiem tiks piedāvāta iespēja novērtēt arī abu skolu jauniešu sadarbības pirmos rezultātus.

Projekta vadītāja Kristīne Freiberga

1002381_897453557002857_4988068007768958409_n